Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania!
Numer 22
Ks. Krzysztof Winkler: Pan Bóg zawsze znajdzie drogę do człowieka
Ksiądz Krzysztof Winkler od dziesięciu lat jest proboszczem w Suszcu, parafii w archidiecezji katowickiej. To właśnie tam zetknął się z nowenną pompejańską. W rozmowie z „Królową Różańca Świętego” opowiada, jak ta niezwykła modlitwa wpływa na życie jego i parafii św. Stanisława, którą się opiekuje.
PrzeczytajKs. Krzysztof Winkler: Pan Bóg zawsze znajdzie drogę do człowieka
Matka Trzykroć Przedziwna
„Weźcie obraz Matki Bożej i dajcie jej honorowe miejsce w waszym domu. To miejsce stanie się miniaturą sanktuarium, gdzie ten łaskami słynący obraz dowiedzie mocy swojego działania poprzez stworzenie świętej rodziny i formowanie świętych jej członków” – powiedział sługa Boży Józef Kentenich.
Józef Kentenich
Józef Kentenich urodził się 16 listopada 1885 r. w Gymnich koło Kolonii. Po ukończeniu gimnazjum w 1904 roku wstąpił do pallotynów, a w 1910 przyjął święcenia kapłańskie. Na początku pracował jako nauczyciel, a następnie wychowawca w niższym seminarium duchownym pallotynów w Schönstatt (czyt. Szensztat). Na podstawie zdobytych doświadczeń i obserwacji postanowił udoskonalić obowiązujące metody wychowawcze.
Lenistwo
„Na tapczanie siedzi leń, nic nie robi cały dzień”. Kto z nas nie zna tego pouczającego wierszyka Jana Brzechwy o dziecku, które za pracę poczytuje sobie „leżenie na tapczanie”, „jedzenie pierwszego śniadania” czy „drapania się po głowie”? Każdy z nas ten wierszyk zna, pytanie, jak wielu wyciągnęło z niego morał?
Protestant w hołdzie Maryi
Kto stawia kapliczkę w środku puszczy? Tylko ktoś, kto zyskał w tym właśnie miejscu jakieś szczególne łaski.
Drogocenna Księga (1)
Wyrusz razem z nami na poszukiwanie duchowych skarbów! Zobacz, „jak wielkie rzeczy” (1 Kor 2, 9) przygotował dla nas Wszechmogący! Zapraszamy Cię do lektury cyklu artykułów pt. „Wyspa skarbów”, w ramach którego będziemy podróżować po wyspie naszego życia, próbując odkryć, jakimi skarbami zostaliśmy obdarowani przez Boga. Niech w naszej podróży prowadzą nas słowa Pana Jezusa, który nieustannie zachęca do gromadzenia „skarbów w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną” (Mt 6, 20).
Przez Maryję do Jezusa
Przez Maryję do Jezusa – to myśl przewodnia, hasło św. Ludwika Marii Grignion de Montfort w jego dziełkach: Traktat o doskonałym nabożeństwie i Tajemnica Maryi. Zachęcam więc – zapoznaj się z tymi opracowaniami i oddaj się w niewolę miłości Jezusa, powierz się Maryi, by uświęcić swoje życie i w drodze do domu Ojca Niebieskiego całkowicie oddać się Jezusowi.
Wieża Dawidowa i Wieża z kości słoniowej
Litania loretańska jest jedną z najczęściej odmawianych modlitw do Matki Bożej. Zapewne wielu z nas (jeśli nie wszyscy) odmawia ją przynajmniej raz na jakiś czas. Znajdują się w niej tytuły Maryi, które są oczywiste i zrozumiałe dla wszystkich jak Matka najmilsza, Uzdrowienie chorych, Ucieczka grzesznych. Są jednak też takie, z którymi być może mamy problem, zastanawiając się, o co w nich chodzi.
Obietnice Maryi dla modlących się różańcem cz.1
Święta Maryjo,
wspomagaj nędznych,
Pocieszaj płaczących,
Dźwigaj wątpiących…
Elektryzująca rozmowa o Maryi
„Dla każdego, kto pragnie wewnętrznego pokoju i duchowej czystości, sanktuarium powinien być Kościół katolicki. Wspaniale ogarnia On swą miłością, objawiając swą rolę jako przedstawiciela Chrystusa. Do doskonałości i nieskalanego charakteru Matki Kościół dołącza miłość Jezusa do grzeszników. Miłość ta pulsuje w każdej godzinie katolickiego życia. Z jakąż pokorą, ale i szczęściem, daje nam znać, że św. Piotr – pierwszy przywódca Kościoła – wypłakał morze łez za grzech zaparcia się. Podobnie powinien pokutować każdy grzesznik.” Te słowa zapisał w swoim notatniku Louis Francis Budenz, amerykański działacz i wpływowy członek Komunistycznej Partii.
Matka Boża od Szczęśliwych Powrotów
W Tatrach, nad brzegiem Morskiego Oka wisi na limbie mała kapliczka z figurką Maryi, nazywana Matką Boską od Szczęśliwych Powrotów.
Różaniec, Guido Reni i życie jak nowenna pompejańska…
Początków modlitwy, na bazie której zrodził się różaniec, należy dopatrywać się już w okresie wczesnego chrześcijaństwa, kiedy to mnisi, wypowiadając określoną liczbę formuł modlitewnych, często wykorzystywali do tego sznureczek z pętelkami (niekiedy kamykami), aby się nie pomylić.
PrzeczytajRóżaniec, Guido Reni i życie jak nowenna pompejańska…
Słowo od redakcji
Kochani Czytelnicy! Kilka miesięcy temu naszą redakcję odwiedziła siostra zakonna z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi. Z uśmiechem na twarzy powiedziała, że w tym miejscu, w suterenie, gdzie powstało czasopismo „Królowa Różańca Świętego”, wraz z innymi siostrami zakonnymi mieszkała przez ponad rok czasu.
Umiłowany Syn Boży, czyli chrzest Pana Jezusa w Jordanie
Basia i Leszek od rana szykowali się do wielkiej uroczystości. Dziś mają odbyć się chrzciny ich malutkiego kuzyna – Jasia. Ciocia i wujek przynieśli go do kościoła w pięknie ozdobionym białym beciku. Było też kilkoro innych niemowlaków, które również w tym dniu po raz pierwszy zostały przyniesione przez rodziców do świątyni.
PrzeczytajUmiłowany Syn Boży, czyli chrzest Pana Jezusa w Jordanie
Rozważania różańcowe. Część chwalebna
Zachęcamy do modlitwy różańcowej z rozważaniami Magdaleny Buczek