Objawienia w Nikaragui

Matka uciśnionych

„Pod koniec lat 70 w moim kraju, Nikaragui w Ameryce Południowej, wybuchła rewolucja. Widziałem martwe ciała na ulicach, głodnych ludzi uciekających ze swoich domów. Codziennie wybuchały bomby i zabijały niewinnych cywilów. Nie chodziłem do szkoły.”

PrzeczytajMatka uciśnionych

Roraty i adwent

Adwent

Pierwsza niedziela adwentu. Świta mi, że powinienem Patrykowi napisać o adwencie. O mszach roratnich o szóstej rano u dominikanów, na które w czasie studiów kiedyś z przyjaciółmi chodziliśmy. Chcę, żeby msza dzisiaj była z dobrym kazaniem.

PrzeczytajAdwent

Maryja Różą Mistyczna

U Maryi Róży Mistycznej

Prawie 60 pielgrzymów Apostolstwa Dobrej Śmierci diecezji bielsko-żywieckiej, i spoza niej, w czasie dziewięciodniowej pielgrzymki, w październiku 2013 r. po Italii, codziennie rozważało życie Jezusa i Jego Matki, modląc się czterema częściami Różańca Świętego.

PrzeczytajU Maryi Róży Mistycznej

Charles Baudelarie 2

Poeci nie do końca przeklęci

„Gdziekolwiek zwrócę lot, tam wszędzie piekło. Piekło jest we mnie, a na dnie otchłani głębsza, ziejąca czeluść się otwarła, przy której piekło dręczące jest niebem. Zmiłuj się wreszcie! Czyż nie ma już miejsca dla mej pokuty i dla wybaczenia? ” John Milton, „Raj utracony”

PrzeczytajPoeci nie do końca przeklęci

Szkoła różańca 8krs

Totus Tuus! Cały Twój!

„Totus Tuus, Maryjo! Cały Twój!” Znamy dobrze te słowa, tak mocno wypowiadane przez naszego Papieża Jana Pawła II. Czyż my – słudzy Maryi nie powinniśmy ich także często powtarzać? Jak jednak wygląda doskonałe oddanie siebie Matce Najświętszej?

PrzeczytajTotus Tuus! Cały Twój!

Więzień modli się na różańcu

Byłem w więzieniu…

„Byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie” – te słowa naszego Zbawiciela mogą budzić w nas niepokój… Przecież mało kto z nas w ogóle był w więzieniu! A już zdecydowana większość nie miałaby kogo tam odwiedzać.

PrzeczytajByłem w więzieniu…

Szlachetna paczka

Szlachetna paczka

Koniec roku to wyjątkowy czas. To nie tylko okres świąt Bożego Narodzenia, więcej wolnego w pracy, czas błogiego lenistwa. Dla mnie to podwójnie wyjątkowy czas, ponieważ wiem, że ponownie uszczęśliwimy jakąś biedną rodzinę.

PrzeczytajSzlachetna paczka

Grudniewski General

Królewska tradycja

To była podniosła uroczystość. 11 listopada w święto Nieodległości w poznańskiej katedrze zebrali się Damy i Kawalerowie Królewskiego Orderu św. Stanisława Biskupa Męczennika by przyjąć w swoje szeregi nowych członków.

PrzeczytajKrólewska tradycja