Modlitwy różańca

Podstawy • Modlitwy różańca • Tajemnice różańca • Rozważania  Nowenna pompejańska

Skład Apostolski

Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego.

Narodził się z Marii Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion, zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga, Ojca Wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, Świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen

Modlitwa Pańska (przed każdą dziesiątką)

Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi; chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszenie; ale nas zbaw od złego. Amen.

Pozdrowienie anielskie (dziesiątki różańca)

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami, i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Doksologia mała (po każdej dziesiątce)

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

Pod Twoją obronę (po każdej części różańca)

Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać, Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem Swoim nas pojednaj, Synowi Swojemu nas polecaj, Swojemu Synowi nas oddawaj.

(opcjonalnie, po każdej dziesiątce modlimy się modlitwą fatimską albo modlitwą św. Maksymiliana)

Modlitwa fatimska 

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Modlitwa św. Maksymiliana Marii Kolbego

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie.

4.4 36 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wołodyjowski
Wołodyjowski
25 marca 2016 19:51

Przekonania są silniejsze niż czyny, bo one stanowią nas samych, a czyny są jedynie działaniem, którego sensu często nie rozumiemy

Piotr
Piotr
28 września 2019 01:37
Reply to  Wołodyjowski

piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami

gość
gość
27 sierpnia 2016 00:26

ładne słowa, postaram się zapamiętać. takie mądre bo każdy z nas popełnia błędy. I faktycznie to przekonania nasze czyli to co mamy w naszych głowach ostatecznie pokonują złe czyny zmieniając je w dobre uczynki których źródłem jest poczucie winy i chęć poprawy. Czyli jeśli mamy przekonania prawe to w skrócie pomimo ułomności wygrywamy nad złem. pozdrawiam i życzę siły w walce ze złem.

Kręciel
Kręciel
7 maja 2018 09:58

Sorry panowie ale dla mnie to kompletna bzdura. Zachowanie to nic innego jak przekonania w praktyce. Przekonania, które nie przekładają się na podejmowane decyzje to tylko nic nie warte idee. Rozdzielanie tych dwóch rzeczy jest zwykłą hipokryzją.

Sara
Sara
20 czerwca 2018 12:00

Według mnie, to nie jest kompletna bzdura. Ludzie mają tendencję do samousprawiedliwiania się. Każdy normalny człowiek chce być dobry ale nie każdy potrafi unikać zła. Rozdźwięk pomiędzy pragnieniem bycia dobrym a wybieraniem złego postępowania, a więc świadomość własnej nie-integralności i słabości nie są komfortowe dla naszego ego więc szukamy racjonalizacji i usprawiedliwień – czasem tanich i tandetnych naprawdę. To jest powszechne i naturalne i nie jest to hipokryzja. Każdy z nas woli być lepszy niż gorszy, a nikt nie jest doskonały. Ty także, drogi Kręcielu 🙂 I ja także. Każdy z nas (albo prawie każdy) ma w swoim „dorobku” jakies… Czytaj więcej »

Ula
Ula
7 października 2018 02:53

musze czytac kazda tajemnice,gdyz nie moge zapamietac.
Zzwiazku z tym nie jestem pewna czy moj rozaniec zalicza sie do odmowionego

Emilia
Emilia
10 maja 2019 23:35
Reply to  Ula

Mam ten sam problem. Jakby zly przeszkadzal w zatraceniu sie w rozancu….

grazyna
grazyna
3 marca 2019 23:03

Bóg zapłać za to cenne przewodnictwo, nareszcie jestem pewna,ze dobrze będę odmawiać różaniec, szczęść Boże tym ws

Grażyna
Grażyna
21 września 2019 08:20

Dla mnie duża pomoc żeby się nawrócić po XY latach niepraktykowania wiary Katolickiej.

Wanda
Wanda
1 lutego 2020 07:21

Bog zaplac za Wasza wspaniala prace zczesc Wam Boze

Wanda
Wanda
1 lutego 2020 10:17

Dobrze ze sa ludzie ktorzy umieja przekazywac nam te piekne modlitwy Bog zaplac.

Aleksander
Aleksander
8 maja 2020 14:04

Wielkie dzieło duszpasterskie. Bogu naszemu w Trójcy jedynemu niech będą dzięki! Niech będzie Ojciec Niebieski uwielbiony w Was nasi Duszpasterze!

Martin
Martin
29 lipca 2020 09:23

Dziś rozpoczynam Nowennę, wierzę w cuda i błogosławieństwa

ola
ola
19 sierpnia 2020 12:24

Bardzo mi się to podoba

Kacper
Kacper
12 września 2020 11:05

Fajna strona

15
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x