Modlitwa różańca

Podstawy • Modlitwy różańca • Tajemnice różańca • Rozważania  Nowenna pompejańska

Skład Apostolski

Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego.

Narodził się z Marii Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion, zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga, Ojca Wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, Świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen

Modlitwa Pańska (przed każdą dziesiątką)

Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi; chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszenie; ale nas zbaw od złego. Amen.

Pozdrowienie anielskie (dziesiątki różańca)

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami, i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Doksologia mała (po każdej dziesiątce)

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

Pod Twoją obronę (po każdej części różańca)

Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać, Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem Swoim nas pojednaj, Synowi Swojemu nas polecaj, Swojemu Synowi nas oddawaj.

(opcjonalnie, po każdej dziesiątce modlimy się modlitwą fatimską albo modlitwą św. Maksymiliana)

Modlitwa fatimska 

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.

Modlitwa św. Maksymiliana Marii Kolbego

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie.

11
Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
9 Wątki komentarzy
2 Wątki z odpowiedziami
6 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze comment thread
10 Autorzy
WandaPiotrGrażynaEmiliagrazyna Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wołodyjowski
Gość
Wołodyjowski

Przekonania są silniejsze niż czyny, bo one stanowią nas samych, a czyny są jedynie działaniem, którego sensu często nie rozumiemy

Piotr
Gość
Piotr

piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami

gość
Gość
gość

ładne słowa, postaram się zapamiętać. takie mądre bo każdy z nas popełnia błędy. I faktycznie to przekonania nasze czyli to co mamy w naszych głowach ostatecznie pokonują złe czyny zmieniając je w dobre uczynki których źródłem jest poczucie winy i chęć poprawy. Czyli jeśli mamy przekonania prawe to w skrócie pomimo ułomności wygrywamy nad złem. pozdrawiam i życzę siły w walce ze złem.

Kręciel
Gość
Kręciel

Sorry panowie ale dla mnie to kompletna bzdura. Zachowanie to nic innego jak przekonania w praktyce. Przekonania, które nie przekładają się na podejmowane decyzje to tylko nic nie warte idee. Rozdzielanie tych dwóch rzeczy jest zwykłą hipokryzją.

Sara
Gość
Sara

Według mnie, to nie jest kompletna bzdura. Ludzie mają tendencję do samousprawiedliwiania się. Każdy normalny człowiek chce być dobry ale nie każdy potrafi unikać zła. Rozdźwięk pomiędzy pragnieniem bycia dobrym a wybieraniem złego postępowania, a więc świadomość własnej nie-integralności i słabości nie są komfortowe dla naszego ego więc szukamy racjonalizacji i usprawiedliwień – czasem tanich i tandetnych naprawdę. To jest powszechne i naturalne i nie jest to hipokryzja. Każdy z nas woli być lepszy niż gorszy, a nikt nie jest doskonały. Ty także, drogi Kręcielu 🙂 I ja także. Każdy z nas (albo prawie każdy) ma w swoim „dorobku” jakies… Czytaj więcej »

Ula
Gość
Ula

musze czytac kazda tajemnice,gdyz nie moge zapamietac.
Zzwiazku z tym nie jestem pewna czy moj rozaniec zalicza sie do odmowionego

Emilia
Gość
Emilia

Mam ten sam problem. Jakby zly przeszkadzal w zatraceniu sie w rozancu….

grazyna
Gość
grazyna

Bóg zapłać za to cenne przewodnictwo, nareszcie jestem pewna,ze dobrze będę odmawiać różaniec, szczęść Boże tym ws

Grażyna
Gość
Grażyna

Dla mnie duża pomoc żeby się nawrócić po XY latach niepraktykowania wiary Katolickiej.

Wanda
Gość
Wanda

Bog zaplac za Wasza wspaniala prace zczesc Wam Boze

Wanda
Gość
Wanda

Dobrze ze sa ludzie ktorzy umieja przekazywac nam te piekne modlitwy Bog zaplac.

Zanim skopiujesz, napisz do nas.