Nowenna pompejańska

Podstawy • Modlitwy różańca • Tajemnice różańca • Rozważania  Nowenna pompejańska  

Nowenna pompejańska polega na codziennym odmawianiu  różańca przez 54 dni z dodaniem krótkich modlitw. Nowenna pompejańska dzieli się na dwie części po 27 dni. Nazywamy je częścią błagalną i dziękczynną. Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni trwania nowenny – datę rozpoczęcia i zakończenia.

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej intencji przez cały czas jej trwania. Nie przerywamy jej!

Nie wymieniamy listy intencji, ale jedną, najlepiej precyzyjną i konkretną prośbę o łaskę.

Nowenna pompejańska krok po kroku

Przez 54 dni odmawiamy trzy części różańca świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami  światła, jednak obietnica Matki Bożej dotyczyła 15 tajemnic. RÓŻANIEC JEST CENTRUM NOWENNY POMPEJAŃSKIEJ! 🙂 Znasz go, więc będzie łatwo!

Ale jeśli nie wiesz, jak modlić się na różańcu, zajrzyj do naszej instrukcji.

Skoro znasz różaniec, to oto instrukcja dodatkowych modlitw nowenny pompejańskiej

  1. Na początku różańca, po znaku krzyża, wymieniamy intencję (tylko jedną w całej nowennie), a następnie mówimy:

Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

2. Przez pierwsze 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu 15 tajemnic różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – pierwsze 27 dni

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez  upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

3. Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu 15 tajemnic różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – drugie 27 dni

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

4. Po modlitwie Pod Twoją obronę… a przed znakiem krzyża, trzykrotnie westchnijmy do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Nowenna pompejańska – dlaczego 54-dniowa?

Przede wszystkim mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską.

Jeśli masz pytania o nowennę pompejańską, zajrzyj do „Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

A może aplikacja „Nowenna pompejańska” na smartfon lub tablet?

Czy wiesz, że możesz pobrać bezpłatną aplikację, która przypilnuje Twoich dni nowenny i dodatkowe będzie Cię do niej motywować?apliakcja-ios

apliakcja-android

…albo pomódl się ze stroną www.nowenny.pl!

2.7 3 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
łukasz jakubowski
łukasz jakubowski
28 września 2014 14:10

bardzo lubie odmawiac różaniec co dzienie wszystkie czesci różanca pozdrawiam was

Kotlarska Maria
Kotlarska Maria
11 lutego 2015 23:12

Bogu dzięki za radio róźaniec! Odkryłam dopiero 2 tygodnie temu. Odmawiam nowenne Pompejanską z radiem i czuje się zjednoczona w modlitwie z wszystkimi ktorzy się modlą. Wierzę, że Matka Boża Pompejanska nas słucha i nas wysłucha. Dotychczas jedną część rozanca odmawiałam nieraz z trudnością, a nowenne Pompejanską odmawiam z radością i czekam na tę chwilę.Mam zapaloną świecę i przy niej obrazek Matki Bożej Pompejańskiej . Czekam na dzień 25 lutego,aby zjednoczyc się w modlitwie w czasie mszy świętej odprawianej w Pompejach..

Katarzyna Kowalska
Katarzyna Kowalska
20 września 2015 12:30

Katarzyna Kowalska
Ja odmawiam nowennę Pompejańską od tamtego roku i czuję że jest mi bardzo pomocna.
Dzięki niej się wyciszam i czuje że Matka Boża mi pomaga .
Przy odmawianiu różańca zawsze mówię słowa: „Niech krzyż Chrystusa będzie mi światłem ,
niech szatan nie będzie mi przewodnikiem.” Te słowa bardzo pomagają jeśli, chcesz mieć Jezusa i Matkę Bożą za przewodnika.

Sandra Zelazna
Sandra Zelazna
15 listopada 2015 21:45

Swiadectwo o Nowennie Pompejanskiej Zdecydowalam sie na ta cudowna Nowenne w momencie, gdy wyraznie poczulam Boze tchnienie, ze dam rade. Nigdy bym siebie nie podejrzewala o taka piekna sprawe, ale powiedzialam wtedy Bogu tak. Na poczatku bylo mi trudno przelamac sie do wizerunku rozanca, jednak z czasem pokochalam go nad zycie i nie wyobrazam sobie dnia, bez modlitwy rozancem . Nosze go ze soba absolutnie wszedzie, co sprawia, ze jeszcze bardziej czuje obecnosc i opieke Matki Bozej ! To jest cudowne ! Nie wstydze sie isc z nim w reku, wsrod obcych mi ludzi poprzez wszelakie drogi. Czuje, ze wtedy… Czytaj więcej »

Bea.
Bea.
28 czerwca 2016 00:06
Reply to  Sandra Zelazna

Piekne świadectwo,
ja też mam ogromną radość w sercu,że poznałam tą Nowenne.
choć odmawiam ją dopiero1x to mam nadzieje,ze Bóg da mi siły czynić to do końca mojego życia! W tej Nowennie czuje sie opieke Matki Bożej-
kawałek nieba tu na ziemskim padole.

Ewa
Ewa
10 lutego 2016 20:58

Czy odmawiając nowennę trzeba być w stanie łaski uświęcającej

Violetta
Violetta
23 sierpnia 2018 17:12
Reply to  Ewa

Nie nie trzeba .

Bernarda rogoznica
Bernarda rogoznica
16 lutego 2016 08:01

Co to znaczy byc w lasse uswiecajacej.

Witold
Witold
23 sierpnia 2020 18:24

Definicja: Łaska uświęcająca – łaska przebóstwiająca – w teologii chrześcijańskiej dar Boga, przyznany człowiekowi w sposób niezwiązany z żadną zasługą, który uzdalnia człowieka do osiągnięcia świętości. To dar jedności Boga i człowieka.

Bernarda rogoznica
Bernarda rogoznica
17 lutego 2016 19:45

Serdeczne dzieki za szybka odpowiedz.

Bernarda rogoznica
Bernarda rogoznica
19 marca 2016 18:51

Pochwalony …a Co bedzie z ludzmi ktörzy nie sa w lasce uswiecajacej?gdzie oni pöjda ,do nieba czy na ziemie?

Bernarda rogoznica
Bernarda rogoznica
20 marca 2016 08:37

Przez jakie grzechy smiertelne moge utracic laske uswiecajaca ?

Sylwia
Sylwia
21 marca 2016 21:21

Świadectwo. Dziękuję za pomoc w zmaganiu sie z chorobą. .za obdarzone łaski.

Aneta
Aneta
28 marca 2016 20:20

Przepraszam, ze zapytam o to tutaj ale czy moge odmawiac nowenne pompejanska lezac w lozku np przed snem?

Dorota
Dorota
6 kwietnia 2016 23:45

Dwukrotnie odmawiałam nowennę pompejańską prosząc o dwie różne łaski. W jednym przypadku po odmówieniu pierwszej części doszło do dramatycznego zwrotu w sprawie, której modlitwa dotyczyła. Zastanawiałam się jak mam dziękować skoro sprawy przybrały dokładnie przeciwny obrót niż oczekiwałam. Głęboko zawierzyłam i zaczęłam część dziękczynną. Ten dramatyczny zwrot sytuacji zmusił mnie do drastycznej decyzji i doprowadziło to do uzyskania efektu o który gorąco się modliłam. Od początku modlitwy dziękczynnej codziennie modliłam się w kościele do którego jeździłam ok 10 km i tam podczas każdej mszy słyszałam teksty wzmacniające i pocieszające jakby ksiądz zwracał się bezpośrednio do mnie. Tak przetrwałam te 27… Czytaj więcej »

Marta Ch
Marta Ch
20 kwietnia 2016 18:01

Kochani, chciałam podzielić się z Wami moimi przeżyciami związanymi z Nowenna Pompejańską. Otóż na nowennę trafiłam już bardzo dawno temu, ale jak poczytałam czym tak naprawdę jest; na czym polega itd pomyślałam , że nie dam rady. Gdzie ja?! różaniec i to jeszcze 3 tajemnice (!!!!!) Odpuściłam sobie, postanowiłam modlić się innymi modlitwami. Poszukując różnych wiadomości a to do pracy a to tak po prostu na internecie ciagle trafiałam na Nowennę Pompejańską, ale to praktycznie każdego dnia. To tak wyglądało jakbym ja uciekała a ONA mnie goniła. 10 marca oglądając na yt różne vlogi, znowu trafiłam na nowennę. To nawet… Czytaj więcej »

Prosba do ducha sw
Prosba do ducha sw
18 maja 2016 13:03

Mateczko ty wiesz jaka jest moja prosba blagalna blagam wysluchaj mnie amen

Kasia
Kasia
9 czerwca 2016 16:04

Odmawiam Nowennę Pompejańską po raz 4 .Za każdym razem modliłam się w intencji rozwiązania trudnych dla mnie problemów. W większości rozwiązały się one w różny sposób odległy od moich oczekiwń. Teraz modlę się gorąco o wstawiennictwo Matki Boskiej do Naszego Pana Jezusa Chrystusa w intencji bardzo poważnej- uzdrowienia z nieuleczalnej choroby moich bliskich, choroby nie śmiertelnej , ale takiej z którą trzeba się borykać do końca życia bo wiem, że na nią nie ma lekarstwa. Wierzę, że Matka Boska mi wyprosi ta łaskę. Jeżeli będzie poprawa to dla mnie będzie to świadczyć o cudzie. Dla Najwyższego nie ma spraw niemożliwych.

Aneta
Aneta
29 sierpnia 2018 20:33
Reply to  Kasia

Część a jak modlić się z czterema częściami tajemnic ,bo nie trzeba ale chciałabym ,choruje na stwardnienia rozsiane

Anna M.
Anna M.
20 czerwca 2016 12:00

Ja też odmówiłam 3 nowenny. Matka Boża wysłuchała mojej prośby. W pierwszej i drugiej Nowennie prosiłam o łaskę uzdrowienia z alkoholizmu mojego partnera, w trzeciej o udany zabieg i zdrowie. Matka Boża wysłuchała moich próśb. Zabieg się udał bez komplikacji, a partner podjął leczenie i nie pije. Dziękuję Ci Matko Boża.

Irena
Irena
10 lipca 2016 10:43

Odmówiłam nowennę o uzdrowienie mojego męża.Jeszcze nie wyzdrowiał ale operacja bardzo trudna udała się (miał nieoperacyjnego guza).Wierzę głęboko,że rekonwalescencja też będzie za sprawą nowenny udana.

Cud
Cud
24 lipca 2016 23:41

2raz odmawiam nowennę pompejańską i w intencji taty o uwolnienie go od alkoholu.Razem z moją rodzinà odmawiamy tą nowennę.Siła zła jest tak wielka że już powierzyliśmy Tatę w ręce Boga i Matuchny Najświętrzej.Mimo wszystko kontynuujemy modlitwę licząc na CUD

TERESA
TERESA
3 sierpnia 2016 00:37

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica. Długo zbierałam się na napisanie tego świadectwa.Nowennę Pompejańską odkryłam w ubiegłym roku,kiedy szukałam modlitw w rozwiązaniu trudnych problemów,choroba alkoholowa mojego męża przez,którą doszło do poważnych kłopotów finansowych ,moich problemów zdrowotnych.Wahałam się z podjęciem tego wyzwania,zdając sobie sprawę z faktu złożenia obietnicy i zobowiązań Matce Bożej ale zawierzyłam całkowicie i oddałam wszystko w Jej cudowne ręce.Początek był trudny,bałam się ,że nie podołam,nie wytrwam do końca.Zły bardzo przeszkadzał w trakcie odmawiania,szczególnie pod koniec części błagalnej,jest tak za każdym razem/odmawiam już 5 Nowennę w tej samej intencji/. Nie otrzymałam od razu łaski, o którą… Czytaj więcej »

anna
anna
19 sierpnia 2016 21:54

Zawsze chciałam odmówić nowennę ale zawsze bałam się że nie wytrzymam, teraz jestem pewna że dam rade i bardzo tego pragnę mam tylko pytanie czy następująca intencja jest poprawna ” proszę o zdanie zaległych egzaminów, powrót na studia dzienne i nawrócenie mojej córki” napiszcie czy to poprawna intencja, ponieważ już zaczęłam odmawiać. Jeżeli ktoś zdecyduje się odpowiedzieć będę bardzo wdzięcznz

Bogusia
Bogusia
20 października 2018 19:34
Reply to  anna

ODMAWIAMY TYLKO W JEDNEJ INTENCJI !!!! 54dniwą NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ….

Tomasz
Tomasz
23 sierpnia 2016 00:21

Oczywiście, że jest poprawna 🙂 Dużo wytrwałości i odkrywania piękna modlitwy!

Mariola
Mariola
7 września 2018 19:38

Piękna modlitwa, pomaga w przemianie człowieka, daję nadzieję i czyni cuda. Matka Boska udziela nam łask i pomaga w trudnych momentach naszego życia. Różaniec ma ogromną moc i warto odmawiać go codziennie a nasze życie staje się mniej zagmatwane a my sami stajemy sie lepszymi ludźmi wrażliwymi na nieszczęscia żywych istot. Bóg zapłać Maryjo za to, że mogę być z Toba w tej modlitwie i czuć Twoją opiekę w moim życiu

Maria
Maria
11 listopada 2019 17:50

Czy mógłby ktoś w prostych słowach wyjaśnić mi dokładnie jak odmawiać Nowennę Pompejańską? Nie jestem pewna czy dobrze rozumiem jak mam się modlić. Z góry dziękuję za odpowiedź

Witkacy123
Witkacy123
24 sierpnia 2020 14:04
Reply to  Maria

Na początku powiedz 1 (jedną) intencję, następnie mów: „Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego”, codziennie przez 27 dni odmawiaj 3 Różańce: część Radosną, Bolesną i Chwalebną. TO BĘDZIE CZĘŚĆ BŁAGALNA. Codziennie na koniec trzech Różańców – modlitwa: „Pod Twoją obronę…” i „Królowo Różańca Świętego – módl się za nami” – 3 razy. Po 27 dniach odmawiania CZĘŚCI BŁAGALNEJ – odmów modlitwę: „Pomnij, o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, że nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich z Różańcem Twoim pomocy wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale… Czytaj więcej »

Mara
Mara
16 listopada 2019 20:40

Czy odmawiając nowennę pompejańską trzeba robić rozważania w różańcu czy można bez rozważań odmawiać różaniec ????

AGNIESZKA
AGNIESZKA
12 marca 2020 15:03

Pragnę z całym sercem powiedzieć, że modlitwa różańcowa a co za tym idzie nowenna Pompejska jest najpiękniejsza modlitwą. Po raz pierwszy odmówiłam ja w 2011r. Ale po raz drugi po nią sięgnęłam 16.03 .tego roku , z prośbą o uzdrowienie z depresji, na którą cierpię od paru lat..która w tym roku znów „zawitała do mnie” .Nowenna Pompejska stała się takim „kołem ratunkowym” ..była tylko dla mnie po to by prosić Mateczke o uzdrowienie…dzisiaj jestem przy końcu odmawiania części blagalnej.i dzisiaj pragnę powiedzieć że Matka Boska dała mi coś więcej….niż o to o co ja poprosiłam ..podczas każdej modlitwy czuje jej… Czytaj więcej »

Anna
Anna
28 lipca 2020 20:24

Ukończyłam szkołę i studia w kierunku ekonomicznym. W połowie studiów starałam się znaleźć pracę w zawodzie, a dokładnie zależało mi na pracy w biurze rachunkowym. Jednak zdobycie pierwszej pracy było trudne, gdyż ofert pracy w mojej okolicy było niewiele, a przeważająca większość tych firm poszukiwała pracowników z co najmniej dwuletnim doświadczeniem. Gdy po roku czasu nie udało mi się znaleźć pracy, a czas studiów licencjackich dobiegał końca, chciałam szczególnie znaleźć pracę w zawodzie. W tym czasie dostałam od mamy książeczkę o nowennie pompejańskiej. Po wczytaniu się w historię tej nowenny, a w szczególności po przeczytanych świadectwach i otrzymanych łaskach postanowiłam… Czytaj więcej »

Witold
Witold
23 sierpnia 2020 18:14

Czy ten tekst mi się podoba? – Jest WSPANIAŁY! Dzięki niemu rozpocząłem drugą w swoim życiu Nowennę Pompejańską. Do pierwszej zdopingowała mnie zelatorka Różańca Rodziców za Dzieci i Uczniów. Odmawialiśmy ją wspólnie w kościele po wieczornej Mszy św. Do drugiej zdopingowała mnie ogromna potrzeba konkretnej, dla mnie i mojej żony łaski Bożej, która narastała przez ostatnie 30 lat… Z kościoła wziąłem druczek Nowenny, ale w związku z tym, że jest kilka wersji Nowenny Pompejańskiej, a chciałem mieć pewność, że odmawiam właściwie, przeczytałem w internecie instrukcję modlitwy Nowenną Pompejańską. Dziś już 6 dzień mojej Nowenny. oraz trudniej mi pokonać rozproszenia, ale… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej
12 września 2020 15:46

kilka lat temu wielokrotnie modliłem się nowenną pompejańską, zaufałem w jej moc i jest mi niesamowicie przykro przyznać, że czuję się oszukany. Moje zdrowie wtedy jeszcze w miarę dobre pogorszyło się znacznie, nie mogę już samodzielnie chodzić, straciłem pracę, a z mojej wiary zostały strzępki. Uważam, że nie mówić o „nowennie nie do odparcia 'należy dawać ludziom taniej nadziei, bo potem zostaje gorycz, zwątpienie, pustka i poczucie, że zostałem oszukany.

37
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x