Nowenna pompejańska

Podstawy • Modlitwy różańca • Tajemnice różańca • Rozważania  Nowenna pompejańska  

Nowenna pompejańska i różaniec

Nowenna pompejańska polega na codziennym odmawianiu  różańca przez 54 dni z dodaniem krótkich modlitw. Nowenna pompejańska dzieli się na dwie części po 27 dni. Nazywamy je częścią błagalną i dziękczynną. Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni trwania nowenny – datę rozpoczęcia i zakończenia.

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej intencji przez cały czas jej trwania. Nie przerywamy jej!

Nie wymieniamy listy intencji, ale jedną, najlepiej precyzyjną i konkretną prośbę o łaskę.

Nowenna pompejańska krok po kroku

Przez 54 dni odmawiamy trzy części różańca świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami  światła, jednak obietnica Matki Bożej dotyczyła 15 tajemnic. RÓŻANIEC JEST CENTRUM NOWENNY POMPEJAŃSKIEJ! 🙂 Znasz go, więc będzie łatwo!

Ale jeśli nie wiesz, jak modlić się na różańcu, zajrzyj do naszej instrukcji.

Skoro znasz różaniec, to oto instrukcja dodatkowych modlitw nowenny pompejańskiej

  1. Na początku różańca, po znaku krzyża, wymieniamy intencję (tylko jedną w całej nowennie), a następnie mówimy:

Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

2. Przez pierwsze 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu 15 tajemnic różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – pierwsze 27 dni

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez  upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

3. Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu 15 tajemnic różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – drugie 27 dni

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

4. Po modlitwie Pod Twoją obronę… a przed znakiem krzyża, trzykrotnie westchnijmy do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Nowenna pompejańska – dlaczego 54-dniowa?

Przede wszystkim mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską.

Jeśli masz pytania o nowennę pompejańską, zajrzyj do „Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską

A może aplikacja „Nowenna pompejańska” na smartfon lub tablet?

Czy wiesz, że możesz pobrać bezpłatną aplikację, która przypilnuje Twoich dni nowenny i dodatkowe będzie Cię do niej motywować?apliakcja-ios

apliakcja-android

…albo pomódl się ze stroną www.nowenny.pl!

32
Co o tym myślisz? – Napisz komentarz

avatar
25 Wątki komentarzy
7 Wątki z odpowiedziami
8 Obserwujący
 
Najpopularniejsze
Najgorętsze comment thread
27 Autorzy
AGNIESZKAMaraMariaBogusiaMariola Autorzy ostatnich
  Powiadamiaj mnie o odpowiedziach  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
łukasz jakubowski
Gość
łukasz jakubowski

bardzo lubie odmawiac różaniec co dzienie wszystkie czesci różanca pozdrawiam was

Kotlarska Maria
Gość
Kotlarska Maria

Bogu dzięki za radio róźaniec! Odkryłam dopiero 2 tygodnie temu. Odmawiam nowenne Pompejanską z radiem i czuje się zjednoczona w modlitwie z wszystkimi ktorzy się modlą. Wierzę, że Matka Boża Pompejanska nas słucha i nas wysłucha. Dotychczas jedną część rozanca odmawiałam nieraz z trudnością, a nowenne Pompejanską odmawiam z radością i czekam na tę chwilę.Mam zapaloną świecę i przy niej obrazek Matki Bożej Pompejańskiej . Czekam na dzień 25 lutego,aby zjednoczyc się w modlitwie w czasie mszy świętej odprawianej w Pompejach..

Katarzyna Kowalska
Gość
Katarzyna Kowalska

Katarzyna Kowalska
Ja odmawiam nowennę Pompejańską od tamtego roku i czuję że jest mi bardzo pomocna.
Dzięki niej się wyciszam i czuje że Matka Boża mi pomaga .
Przy odmawianiu różańca zawsze mówię słowa: „Niech krzyż Chrystusa będzie mi światłem ,
niech szatan nie będzie mi przewodnikiem.” Te słowa bardzo pomagają jeśli, chcesz mieć Jezusa i Matkę Bożą za przewodnika.

Sandra Zelazna
Gość
Sandra Zelazna

Swiadectwo o Nowennie Pompejanskiej Zdecydowalam sie na ta cudowna Nowenne w momencie, gdy wyraznie poczulam Boze tchnienie, ze dam rade. Nigdy bym siebie nie podejrzewala o taka piekna sprawe, ale powiedzialam wtedy Bogu tak. Na poczatku bylo mi trudno przelamac sie do wizerunku rozanca, jednak z czasem pokochalam go nad zycie i nie wyobrazam sobie dnia, bez modlitwy rozancem . Nosze go ze soba absolutnie wszedzie, co sprawia, ze jeszcze bardziej czuje obecnosc i opieke Matki Bozej ! To jest cudowne ! Nie wstydze sie isc z nim w reku, wsrod obcych mi ludzi poprzez wszelakie drogi. Czuje, ze wtedy… Czytaj więcej »

Bea.
Gość
Bea.

Piekne świadectwo,
ja też mam ogromną radość w sercu,że poznałam tą Nowenne.
choć odmawiam ją dopiero1x to mam nadzieje,ze Bóg da mi siły czynić to do końca mojego życia! W tej Nowennie czuje sie opieke Matki Bożej-
kawałek nieba tu na ziemskim padole.

Ewa
Gość
Ewa

Czy odmawiając nowennę trzeba być w stanie łaski uświęcającej

Violetta
Gość
Violetta

Nie nie trzeba .

Bernarda rogoznica
Gość
Bernarda rogoznica

Co to znaczy byc w lasse uswiecajacej.

Bernarda rogoznica
Gość
Bernarda rogoznica

Serdeczne dzieki za szybka odpowiedz.

Bernarda rogoznica
Gość
Bernarda rogoznica

Pochwalony …a Co bedzie z ludzmi ktörzy nie sa w lasce uswiecajacej?gdzie oni pöjda ,do nieba czy na ziemie?

Bernarda rogoznica
Gość
Bernarda rogoznica

Przez jakie grzechy smiertelne moge utracic laske uswiecajaca ?

Sylwia
Gość
Sylwia

Świadectwo. Dziękuję za pomoc w zmaganiu sie z chorobą. .za obdarzone łaski.

Aneta
Gość
Aneta

Przepraszam, ze zapytam o to tutaj ale czy moge odmawiac nowenne pompejanska lezac w lozku np przed snem?

Dorota
Gość
Dorota

Dwukrotnie odmawiałam nowennę pompejańską prosząc o dwie różne łaski. W jednym przypadku po odmówieniu pierwszej części doszło do dramatycznego zwrotu w sprawie, której modlitwa dotyczyła. Zastanawiałam się jak mam dziękować skoro sprawy przybrały dokładnie przeciwny obrót niż oczekiwałam. Głęboko zawierzyłam i zaczęłam część dziękczynną. Ten dramatyczny zwrot sytuacji zmusił mnie do drastycznej decyzji i doprowadziło to do uzyskania efektu o który gorąco się modliłam. Od początku modlitwy dziękczynnej codziennie modliłam się w kościele do którego jeździłam ok 10 km i tam podczas każdej mszy słyszałam teksty wzmacniające i pocieszające jakby ksiądz zwracał się bezpośrednio do mnie. Tak przetrwałam te 27… Czytaj więcej »

Marta Ch
Gość
Marta Ch

Kochani, chciałam podzielić się z Wami moimi przeżyciami związanymi z Nowenna Pompejańską. Otóż na nowennę trafiłam już bardzo dawno temu, ale jak poczytałam czym tak naprawdę jest; na czym polega itd pomyślałam , że nie dam rady. Gdzie ja?! różaniec i to jeszcze 3 tajemnice (!!!!!) Odpuściłam sobie, postanowiłam modlić się innymi modlitwami. Poszukując różnych wiadomości a to do pracy a to tak po prostu na internecie ciagle trafiałam na Nowennę Pompejańską, ale to praktycznie każdego dnia. To tak wyglądało jakbym ja uciekała a ONA mnie goniła. 10 marca oglądając na yt różne vlogi, znowu trafiłam na nowennę. To nawet… Czytaj więcej »

Prosba do ducha sw
Gość
Prosba do ducha sw

Mateczko ty wiesz jaka jest moja prosba blagalna blagam wysluchaj mnie amen

Kasia
Gość
Kasia

Odmawiam Nowennę Pompejańską po raz 4 .Za każdym razem modliłam się w intencji rozwiązania trudnych dla mnie problemów. W większości rozwiązały się one w różny sposób odległy od moich oczekiwń. Teraz modlę się gorąco o wstawiennictwo Matki Boskiej do Naszego Pana Jezusa Chrystusa w intencji bardzo poważnej- uzdrowienia z nieuleczalnej choroby moich bliskich, choroby nie śmiertelnej , ale takiej z którą trzeba się borykać do końca życia bo wiem, że na nią nie ma lekarstwa. Wierzę, że Matka Boska mi wyprosi ta łaskę. Jeżeli będzie poprawa to dla mnie będzie to świadczyć o cudzie. Dla Najwyższego nie ma spraw niemożliwych.

Aneta
Gość
Aneta

Część a jak modlić się z czterema częściami tajemnic ,bo nie trzeba ale chciałabym ,choruje na stwardnienia rozsiane

Anna M.
Gość
Anna M.

Ja też odmówiłam 3 nowenny. Matka Boża wysłuchała mojej prośby. W pierwszej i drugiej Nowennie prosiłam o łaskę uzdrowienia z alkoholizmu mojego partnera, w trzeciej o udany zabieg i zdrowie. Matka Boża wysłuchała moich próśb. Zabieg się udał bez komplikacji, a partner podjął leczenie i nie pije. Dziękuję Ci Matko Boża.

Irena
Gość
Irena

Odmówiłam nowennę o uzdrowienie mojego męża.Jeszcze nie wyzdrowiał ale operacja bardzo trudna udała się (miał nieoperacyjnego guza).Wierzę głęboko,że rekonwalescencja też będzie za sprawą nowenny udana.

Cud
Gość
Cud

2raz odmawiam nowennę pompejańską i w intencji taty o uwolnienie go od alkoholu.Razem z moją rodzinà odmawiamy tą nowennę.Siła zła jest tak wielka że już powierzyliśmy Tatę w ręce Boga i Matuchny Najświętrzej.Mimo wszystko kontynuujemy modlitwę licząc na CUD

TERESA
Gość
TERESA

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica. Długo zbierałam się na napisanie tego świadectwa.Nowennę Pompejańską odkryłam w ubiegłym roku,kiedy szukałam modlitw w rozwiązaniu trudnych problemów,choroba alkoholowa mojego męża przez,którą doszło do poważnych kłopotów finansowych ,moich problemów zdrowotnych.Wahałam się z podjęciem tego wyzwania,zdając sobie sprawę z faktu złożenia obietnicy i zobowiązań Matce Bożej ale zawierzyłam całkowicie i oddałam wszystko w Jej cudowne ręce.Początek był trudny,bałam się ,że nie podołam,nie wytrwam do końca.Zły bardzo przeszkadzał w trakcie odmawiania,szczególnie pod koniec części błagalnej,jest tak za każdym razem/odmawiam już 5 Nowennę w tej samej intencji/. Nie otrzymałam od razu łaski, o którą… Czytaj więcej »

anna
Gość
anna

Zawsze chciałam odmówić nowennę ale zawsze bałam się że nie wytrzymam, teraz jestem pewna że dam rade i bardzo tego pragnę mam tylko pytanie czy następująca intencja jest poprawna ” proszę o zdanie zaległych egzaminów, powrót na studia dzienne i nawrócenie mojej córki” napiszcie czy to poprawna intencja, ponieważ już zaczęłam odmawiać. Jeżeli ktoś zdecyduje się odpowiedzieć będę bardzo wdzięcznz

Bogusia
Gość
Bogusia

ODMAWIAMY TYLKO W JEDNEJ INTENCJI !!!! 54dniwą NOWENNĘ POMPEJAŃSKĄ….

Tomasz
Gość
Tomasz

Oczywiście, że jest poprawna 🙂 Dużo wytrwałości i odkrywania piękna modlitwy!

Mariola
Gość
Mariola

Piękna modlitwa, pomaga w przemianie człowieka, daję nadzieję i czyni cuda. Matka Boska udziela nam łask i pomaga w trudnych momentach naszego życia. Różaniec ma ogromną moc i warto odmawiać go codziennie a nasze życie staje się mniej zagmatwane a my sami stajemy sie lepszymi ludźmi wrażliwymi na nieszczęscia żywych istot. Bóg zapłać Maryjo za to, że mogę być z Toba w tej modlitwie i czuć Twoją opiekę w moim życiu

Maria
Gość
Maria

Czy mógłby ktoś w prostych słowach wyjaśnić mi dokładnie jak odmawiać Nowennę Pompejańską? Nie jestem pewna czy dobrze rozumiem jak mam się modlić. Z góry dziękuję za odpowiedź

Mara
Gość
Mara

Czy odmawiając nowennę pompejańską trzeba robić rozważania w różańcu czy można bez rozważań odmawiać różaniec ????

AGNIESZKA
Gość
AGNIESZKA

Pragnę z całym sercem powiedzieć, że modlitwa różańcowa a co za tym idzie nowenna Pompejska jest najpiękniejsza modlitwą. Po raz pierwszy odmówiłam ja w 2011r. Ale po raz drugi po nią sięgnęłam 16.03 .tego roku , z prośbą o uzdrowienie z depresji, na którą cierpię od paru lat..która w tym roku znów „zawitała do mnie” .Nowenna Pompejska stała się takim „kołem ratunkowym” ..była tylko dla mnie po to by prosić Mateczke o uzdrowienie…dzisiaj jestem przy końcu odmawiania części blagalnej.i dzisiaj pragnę powiedzieć że Matka Boska dała mi coś więcej….niż o to o co ja poprosiłam ..podczas każdej modlitwy czuje jej… Czytaj więcej »

Zanim skopiujesz, napisz do nas.