Czyściec

Czyściec

W Katechizmie Kościoła katolickiego wierni znajdują naukę, że „ci, którzy umierają w stanie łaski i przyjaźni z Bogiem, ale nie są do końca oczyszczeni z grzechów, choć mają pewność własnego zbawienia, poddani będą po śmierci oczyszczeniu z win w celu osiągnięcia świętości, która jest niezbędna, by wejść do radości Bożej”.

PrzeczytajCzyściec

Egzorcyzmy

Egzorcyzmy

Coraz więcej Polaków poszukuje pomocy u księży egzorcystów. Jeszcze dekadę temu pracowało w Polsce kilku egzorcystów, obecnie jest ich ponad stu.

PrzeczytajEgzorcyzmy

Bartolo Longo zamieszkał w dwóch warszawskich parafiach

W poprzednim wydaniu KRŚ ukazał się artykuł pt. „Czy bł. Bartolo Longo jest Twoim patronem?”. Jednym z podanych argumentów ku temu, by Bartola Longo lepiej poznać to ten, że „jest autorem i pierwszym apostołem nowenny pompejańskiej, krzewicielem różańca oraz kultu Matki Bożej Pompejańskiej, założycielem wielu dzieł miłosierdzia. Skoro te charyzmaty są nam bliskie, nie możemy przejść obojętnie obok tego, od którego wszystko się zaczęło”. Z radością witamy więc w Polsce kolejne inicjatywy, które przybliżają nam tę wspaniałą postać.

PrzeczytajBartolo Longo zamieszkał w dwóch warszawskich parafiach

Relikwie we fraterni

Niedziela, 15 października 2017 roku była ważnym dniem w życiu świeckich dominikanów z fraterni przy warszawskim klasztorze św. Jacka. Odbyła się długo oczekiwana uroczystość wprowadzenia relikwii naszego patrona, bł. Bartola Longo, a do fraterni dołączyło dziewięciu nowych członków.

PrzeczytajRelikwie we fraterni

Korona cierniowa

O koronach

W tym numerze, na zakończenie cyklu poświęconego ciekawostkom różańcowym, proponujemy wymagającą historię o koronach.

PrzeczytajO koronach

misja wiary

Misja sercem wiary!

W odpowiedzi na wezwanie, z jakim wyszedł Ojciec Święty, uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 w Prze­ciszowie koło Oświęcimia postanowili uczcić Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Okazją była setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV listu apostolskiego Maximum illud. Dokument ten pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.

PrzeczytajMisja sercem wiary!

Al Capone

Al Capone też modlił się różańcem

Tak, był przestępcą, odpowiedzialnym za przemyt alkoholu i prostytucję. Tak, jego gang zabijał ludzi. Tak, nie był święty. Jednak Alphonse Capone był kiedyś małym, beztroskim chłopcem. Został pozbawiony szans edukacyjnych przez nadgorliwą nauczycielkę i tak trafił na ulice Brooklynu. Matka jednak modliła się za syna. To zaprocentowało w przyszłości.

PrzeczytajAl Capone też modlił się różańcem

Śmierć i różaniec: Robert Kennedy

Ile to razy, modląc się na różańcu, powtarzaliśmy słowa: „Módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci”? Śmierć tak często przychodzi znienacka, zaskakuje i… obyśmy w tej godzinie byli gotowi na spotkanie z Panem! „Od nagłej i niespodzianej śmierci – wybaw nas. Panie!”. Nie jest ważne, ile masz lat. Pomyśl już teraz, by przygotować się na tę godzinę.

PrzeczytajŚmierć i różaniec: Robert Kennedy