W Katechizmie Kościoła katolickiego wierni znajdują naukę, że „ci, którzy umierają w stanie łaski i przyjaźni z Bogiem, ale nie są do końca oczyszczeni z grzechów, choć mają pewność własnego zbawienia, poddani będą po śmierci oczyszczeniu z win w celu osiągnięcia świętości, która jest niezbędna, by wejść do radości Bożej”.
Pozostałe tematy
Egzorcyzmy
Coraz więcej Polaków poszukuje pomocy u księży egzorcystów. Jeszcze dekadę temu pracowało w Polsce kilku egzorcystów, obecnie jest ich ponad stu.
Bartolo Longo zamieszkał w dwóch warszawskich parafiach
W poprzednim wydaniu KRŚ ukazał się artykuł pt. „Czy bł. Bartolo Longo jest Twoim patronem?”. Jednym z podanych argumentów ku temu, by Bartola Longo lepiej poznać to ten, że „jest autorem i pierwszym apostołem nowenny pompejańskiej, krzewicielem różańca oraz kultu Matki Bożej Pompejańskiej, założycielem wielu dzieł miłosierdzia. Skoro te charyzmaty są nam bliskie, nie możemy przejść obojętnie obok tego, od którego wszystko się zaczęło”. Z radością witamy więc w Polsce kolejne inicjatywy, które przybliżają nam tę wspaniałą postać.
PrzeczytajBartolo Longo zamieszkał w dwóch warszawskich parafiach
Relikwie we fraterni
Niedziela, 15 października 2017 roku była ważnym dniem w życiu świeckich dominikanów z fraterni przy warszawskim klasztorze św. Jacka. Odbyła się długo oczekiwana uroczystość wprowadzenia relikwii naszego patrona, bł. Bartola Longo, a do fraterni dołączyło dziewięciu nowych członków.
Królowa Różańca z Pompejów w sercu Ukrainy
Zachęcamy do lektury krótkiego reportażu p. Lidii Wajdzik, w którym opisała początek kultu Matki Bożej Pompejańskiej w dwóch ukraińskich parafiach
Różańcowy dar uczniów
Zachęcamy do zapoznania się z inicjatywą podjętą przez Uczniów i Grono Pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej w Obidowej
Odnów w sobie radość!
Zaśpiewanie tego krótkiego utworu trwa ok. półtorej minuty.
Śpiewając (o) Maryi cz. 1
Cz. 1.: Adwent i Boże Narodzenie w pieśniach maryjnych
Z cienia wieków
„(…) są także bezżenni, którzy ze względu na królestwo niebieskie sami zostali bezżenni.
O koronach
W tym numerze, na zakończenie cyklu poświęconego ciekawostkom różańcowym, proponujemy wymagającą historię o koronach.
Niepokalane Serce ucieczką Polaków cz. 1
Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeśli obumrze… (J 12, 24)
Dziesięć przykazań cz. 3
W niniejszym artykule rozważymy cztery ostatnie przykazania Bożego Dekalogu.
Ciekawostki różańcowe – cz. 2: Silni różańcem
Czy jest sens nieustannie rozprawiać o różańcu? Powracać do niego wciąż i wciąż? Odmawiać go, kontemplować, mówić o nim, czytać, pisać… Czy jest sens, skoro już „wszystko wiemy”? Znamy przecież instrukcję – wiemy, jak odmawiać tę modlitwę.
Misja sercem wiary!
W odpowiedzi na wezwanie, z jakim wyszedł Ojciec Święty, uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 w Przeciszowie koło Oświęcimia postanowili uczcić Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Okazją była setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV listu apostolskiego Maximum illud. Dokument ten pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.
Al Capone też modlił się różańcem
Tak, był przestępcą, odpowiedzialnym za przemyt alkoholu i prostytucję. Tak, jego gang zabijał ludzi. Tak, nie był święty. Jednak Alphonse Capone był kiedyś małym, beztroskim chłopcem. Został pozbawiony szans edukacyjnych przez nadgorliwą nauczycielkę i tak trafił na ulice Brooklynu. Matka jednak modliła się za syna. To zaprocentowało w przyszłości.
Czy wydarzył się… cud różańca w Pompejach?
W kwietniu po polskich mediach rozniosła się sensacyjna wieść o niezwykłym znaku w Pompejach. 14 kwietnia w Polsce pojawiła się wiadomość, że różaniec zwisający z dłoni figury Madonny na sanktuarium w Pompejach (widocznej na zdjęciu), sam się poruszał.
Zaufaj Maryi. Ona cię nie zawiedzie!
„Miesiąc z Maryją” to miesięczne nabożeństwo o wyproszenie łask według nauk św. Alfonsa Liguoriego. Jemu objawiała się Matka Boża, którą nazywał naszą Nadzieją i Wspomożycielką. Nie ma bowiem takiej trudności, której Maryja nie może rozwiązać!
List ks. abp. Tommasa Caputo
Z wielką radością dowiedziałem się o biskupim błogosławieństwie kaplicy w żeńskim więzieniu w Grudziądzu, poświęconej Królowej Różańca Świętego, gdzie jest wystawiony obraz Matki Bożej Pompejańskiej, namalowany przez więźniarkę.
Śmierć i różaniec: Robert Kennedy
Ile to razy, modląc się na różańcu, powtarzaliśmy słowa: „Módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci”? Śmierć tak często przychodzi znienacka, zaskakuje i… obyśmy w tej godzinie byli gotowi na spotkanie z Panem! „Od nagłej i niespodzianej śmierci – wybaw nas. Panie!”. Nie jest ważne, ile masz lat. Pomyśl już teraz, by przygotować się na tę godzinę.
Rok pełen Bożych darów
Jestem przekonana, że rok 2018 jest rokiem wyjątkowym. Obfituje w wiele ważnych rocznic, wydarzeń… Bóg przygotował dla każdego z nas wiele łask. Otwórzmy serca i czerpmy z obfitości!