Zapraszamy do obejrzenia numeru 17 „Królowej Różańca Świętego!”
Pod prezentacją znajdziesz spis treści.
Zapraszamy do obejrzenia numeru 17 „Królowej Różańca Świętego!”
Pod prezentacją znajdziesz spis treści.
Rozmawiamy z ks. Kazimierzem Tyberskim, duszpasterzem więziennym z Wrocławia, którego poznaliśmy dzięki naszej akcji różańcowej „Nowenna dla więźnia”.
PrzeczytajCzerwone Berety… w koloratce – ks. Kazimierz Tyberski
W poprzednim odcinku, w 16 numerze KRŚ, pisałem o chciwości i pieniądzach. W przypadku tych, dla których ważniejsze jest „mieć” niż „być”, lepszy status materialny okazuje się nierzadko powodem do wywyższania się nad innymi czy chlubienia swoim majątkiem (domem, samochodem, posiadanymi sprzętami czy nawet błahym telefonem!). Taki człowiek z czasem staje się pyszny. Z jednego grzechu głównego, czyli chciwości, popada w drugi – pychę.
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Kiedyś te dni kojarzyły nam się z postacią św. Mikołaja, który przyjeżdżał saniami zaprzężonymi w renifery i przywoził nam prezenty. Dlatego opiszę moją pieszą wyprawę na Nordkapp, której trasa przebiegała przez jego terytoria i siedzibę w Napapiri, miejscu, przez które przechodzi krąg polarny, położonym w pobliżu fińskiego miasta Rovaniemi.
Francja od tysiąca lat stanowiła duchowe, kulturowo-cywilizacyjne centrum Europy. Kultura tego kraju zawsze była mocno zakorzeniona w Ewangelii, co po dziś dzień wyraża się wspaniałymi świątyniami – arcydziełami koronkowego gotyku.
Istnieje, dziś nieco zapomniany, ale przed laty słynny obraz młodopolskiego malarza, Piotra Stachiewicza, zatytułowany „Matka Boska Gromniczna”. Wizerunek ten pochodzi z malarskiego zbioru artysty: „Królowa niebios. Legendy ludowe o Matce Boskiej”, który cieszył się niezwykłą popularnością na przełomie XIX i XX wieku. Warto dodać, że obraz ten stanowił jedną z ilustracji do ludowych opowieści o Matce Bożej, spisanych przez Mariana Gawalewicza.
„Zachełmie – miejsce wybrane” taki tytuł nosił reportaż w 7. numerze KRŚ o tym przepięknym zakątku Karkonoszów.
Jestem szczęśliwy, że mogę przedstawić Wam kolejny różaniec, który zrobiłem. Jest on wykonany z 6-milimetrowych kulek hematytu. Z tym kamieniem bardzo lubię pracować. W przeciwieństwie bowiem do niektórych koralików ze szkła, hematyt nie ma tendencji do pękania. Jest on dość ciężki i ma dobre, błyszczące wykończenie, które sprawia, że wygląda jak antracyt.
Jubileuszowa X Święta Noc Modlitwy na wzgórzu Kaplicówka w Skoczowie okazała się nocą wielkiego dziękczynienia, dziękczynienia Bogu przez serce Maryi za nieskończone dary, za Jego dobroć i miłosierdzie.
W dniach, w których oddajemy do druku bieżące wydanie KRŚ, padł kolejny „rekord” co do liczby świadectw – otrzymaliśmy ich już 4000, od Czytelników naszego pisma oraz ze strony www.pompejanska.rosemaria.pl!
PrzeczytajJuż… 4000 świadectw nowenny i Wielka Księga Łask tom II
To nie mogło się udać. Brak budżetu, mnóstwo przeciwności, nawet pogoda miała nie sprzyjać. No i to pytanie: dlaczego my? A jednak, kiedy sprawę zawierzyliśmy Maryi, wszystkie drzwi zaczęły się otwierać, a przeszkody zniknęły z naszych dróg. Pełni zapału przystąpiliśmy do realizacji filmu! Filmu o sanktuarium w Pompejach, o Królowej Różańca Świętego, nowennie pompejańskiej, bł. Bartolu Longo, oraz o ludziach, których życie zmienił różaniec i nowenna pompejańska.
Czas Świąt Bożego Narodzenia najczęściej i najchętniej spędzamy w gronie rodziny. Niech będzie on dla nas okazją do refleksji nad tym, jakie miejsce Jezus zajmuje w naszym domu. Czy jako rodzina pielęgnujemy naszą wiarę i miłość do Niego poprzez wspólną modlitwę?
Święta Teresa z Avili urodziła się 28 marca 1515 r. w Hiszpanii. Jako młoda dziewczyna bardzo przeżyła śmierć matki. Wtedy zawierzyła swoje życie Maryi. W wieku 20 lat wstąpiła do Zakonu Karmelitanek. Wkrótce zachorowała na malarię, a rodzina była pewna, iż zmarła.
O tej sprawie pisały gazety i mówiła telewizja. Ma ona trzy bohaterki: panią Urszulę, ofiarę ataku psów. Panią Emilię, która pociągnęła „łańcuch modlitwy” – różaniec! Oraz… Maryję, która przyszła z pomocą. Oto świadectwo:
Marta i Wojtek mieli dużo starszego kuzyna Bartka. Ale rzadko się z nim spotykali. Bartek był chuliganem. Całe dni spędzał z jakimiś podejrzanymi kolesiami, pił z nimi piwo, palił papierosy, zaczepiał ludzi na ulicy. Ciocia i wujek nie umieli dać sobie z nim rady. Często i dużo modlili się o jego poprawę, ale zdawało się, że Pan Bóg ich prośby nie słyszy bo chłopak stawał się coraz gorszy.
PrzeczytajNiezwykłe przemienienie na górze Tabor …czyli Pan Jezus Przemienia nasze życie
W dniu 16 października 2015 roku, w rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku (diecezja świdnicka) miało miejsce niecodzienne wydarzenie: powitaliśmy wierną kopię obrazu Matki Bożej z Pompejów – Królowej Różańca Świętego!
Czasem zapominamy o tym, jak ważną rolę w życiu osób, które zostały wyniesione na ołtarze, odegrali ich rodzice.
Maryja w cudowny sposób zostawiła swój wizerunek, nieuczyniony ludzką ręką. Okoliczności powstania tego obrazu pozostają zagadką, której naukowcy nie potrafią rozwiązać.