Numer 11 KRŚ – Spis treści

Kochani Czytelnicy, dzisiaj drukarnia dostarczyła nam nowy numer naszej „Królowej Różańca Świętego”!

Zobaczmy, jak wygląda, przeczytajmy, spis treści. I pomyślmy, czy warte jest to 3,90 zł? 🙂 To 40 stron lektury, w tym cały blok nie publikowanych nigdzie wcześniej, wybranych świadectw pompejańskich! Raz jeszcze dziękujemy DARCZYCOM ośmiu dodatkowych stron!

Czasopismo można nabyć u nas na stronie oraz w sieci Empik – od tego numeru została zwiększona liczba salonów sprzedaży do 200 – „Królowa…” powinna być więc do nabycia w każdym Empiku! Jeśli w danym salonie zostanie wyprzedana, warto poprosić obsługę o dowiezienie z magazynu.

UWAGA! Zamawiając Prenumeratę obniżasz kosz wysyłki! Cena prenumeraty to 20 złotych, co daje 5 zł za numer wraz z wysyłką. Jest to możliwe dzięki zbiorowej wysyłce Pocztą. Przy zamawianiu pojedynczych egzemplarzy koszt wysyłki jest zależny od cennika przesyłek priorytetowych.

PrzeczytajNumer 11 KRŚ – Spis treści

Gietrzwałd objawienia Maryja

Gietrzwałd – MÓJ DOM…

Do Gietrzwałdu, do sanktuarium jeżdżę jak do domu. Jeździmy do domu nie dla atrakcji. Jeździmy do domu, ponieważ w rodzinnym domu jest ktoś, komu na nas zależy. W rodzinnym domu nie udajemy kogoś, kim nie jesteśmy. W rodzinnym domu znają nas „od podszewki”, nie ma potrzeby udawać.

PrzeczytajGietrzwałd – MÓJ DOM…

Matka Boża Rozwiązująca Węzły

Maryja… rozwiązuje węzły

Nie wiem, czy Matka Boża Rozwiązująca Węzły stała się bardziej popularna od czasu wyboru papieża Franciszka, ale wiem, że kilku moich angielskich znajomych, którzy tak jak i ja wykonują różańce, zaczęło szerzyć nabożeństwo do tej właśnie Maryi, która jest tak bliska sercu Ojca Świętego.

PrzeczytajMaryja… rozwiązuje węzły

Katedra w Chartes

Suknia Maryi z Chartres

Wśród pól środkowej Francji, około 90 kilometrów od Paryża, wyrastają nagle z ziemi dwie olbrzymie wieże katedry Notre Dame w Chartres. Każdego roku przybywają tutaj tysiące piel­grzy­mów. Miejsce to było znane już w staro­żytności, w czasach przedchrześcijańskich.

PrzeczytajSuknia Maryi z Chartres

Pan Jezus jest moim światłem… czyli o ofiarowaniu w świątyni

Wojtek bardzo lubił wycieczki w góry. Często chodzili z tatą po różnych szlakach i zdobywali szczyty. Pewnego razu wybrali się na długą wycieczkę. Zbliżał się wieczór, robiło się coraz ciemniej. Szli szybko, bo do końca drogi było daleko. Maszerowali ścieżką przez las. Bardzo trzeba było uważać na korzenie drzew, wystające kamienie, dołki i wyboje.

PrzeczytajPan Jezus jest moim światłem… czyli o ofiarowaniu w świątyni

Dzieci z różańcami 2

W szkole Matki Bożej

Początek roku szkolnego i miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej to najlepszy czas, aby na nowo wsłuchać się w wezwanie Maryi do codziennego odmawiania różańca i to wezwanie przekazywać innym, zwłaszcza najmłodszym.

PrzeczytajW szkole Matki Bożej

Ludwik de Montfort

Mistrz i uczeń

Kanonizacja błogosławionych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II w dniu 27 kwietnia 2014 r., w święto Miłosierdzia Bożego, była niepowtarzalnym wydarzeniem, a szczególnie zapisała się złotymi głoskami w sercach Narodu Polskiego i napełniła go wielką radością.

PrzeczytajMistrz i uczeń

Różańce

Gorliwość w służbie Maryi

Moja córka z zamówionymi książkami otrzymała kwartalnik »Królowa Różańca Świętego«. Przeczytałam go kilkakrotnie i postanowiłam modlić się i rozszerzać nowennę pompejańską”. – To fragment listu, jaki otrzymaliśmy od pani Janiny, naszej Czytelniczki.

PrzeczytajGorliwość w służbie Maryi

Gietrzwałd 5

Świadectwo Bożej Miłości

Moja przygoda z Matką Bożą Gietrzwałdzką zaczęła się w 2009 r., po długoletniej wręcz namowie moich rodziców na przyjazd do Jej sanktuarium. Słyszałem kiedyś o Matce Bożej, Matce Jezusa Chrystusa, ale tylko znałem Ją ze słyszenia. Przyznam się, że wtedy moje życie nie wyglądało zbyt ciekawie.

PrzeczytajŚwiadectwo Bożej Miłości