Słowo od redakcji

Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami drugim numerem „Królowej Różańca Świętego”. Nie mieliśmy pewności, czy Apostolat Nowenny Pompejańskiej i nowa gazeta jest tym, czego życzy sobie Matka Boża. Z pokorą oczekiwaliśmy woli Maryi co do tych dzieł.

PrzeczytajSłowo od redakcji

Stanisław Kałdon

Dotknięci tajemnicą

Zastanawiałam się kiedyś, czy Kaplicówkę w Skoczowie czeka jeszcze podobnie wzniosłe wydarzenie, jak to z 1995 roku, gdy przybył tutaj Jan Paweł II. Otóż tak! 2 lipca 2011 roku, w znaku relikwii pierwszego stopnia, zawitał u nas Wielki Apostoł Różańca Świętego, bł. Bartolo Longo.

PrzeczytajDotknięci tajemnicą

Noc, modlitwa… i Licheń (cz. 2)

Pamiętam, jak pewnego mroźnego dnia, kiedy ulice, którymi podążaliśmy, były pokryte grubą warstwą lodu, kilka osób się przewróciło. Można było wtedy usłyszeć: „nic się nie stało, mała ofiara” albo „należy to ofiarować Panu Bogu”. To był dla mnie wielki szok, zamiast narzekań i gniewu – opanowanie.

PrzeczytajNoc, modlitwa… i Licheń (cz. 2)

Sanktuarium w Pompejach

Pompeje 2003 (cz. 1)

Pierwszy raz do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach poszedłem w 2003 roku. Było to przedłużenie mojej pielgrzymki do Rzymu, gdzie szedłem z Poznania, aby uczcić 750. rocznicę powstania tego miasta, którego patronami są święci Piotr i Paweł.

PrzeczytajPompeje 2003 (cz. 1)

Maryja Pompejańska

Moja miłość – Maryja

Fatima. To tam zostałyśmy przyjaciółkami. Przez ponad 20 lat miałam żal do Ciebie, że nie wysłuchałaś mojej prośby, że byłaś dla mnie taka niedostępna, smutna. Twój wizerunek z Częstochowy napawał mnie lękiem, wolałam uśmiechnięte twarze, które napełniały moje serce radością i spokojem.

PrzeczytajMoja miłość – Maryja