Nowenna pompejańska

Nowenna pompejańska polega na codziennym odmawianiu  różańca przez 54 dni z dodaniem krótkich modlitw. Nowenna pompejańska dzieli się na dwie części po 27 dni. Nazywamy je częścią błagalną i dziękczynną. Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni trwania nowenny – datę rozpoczęcia i zakończenia.

Nowennę pompejańską odmawiamy w jednej intencji przez cały czas jej trwania. Nie wymieniamy listy intencji, ale jedną, najlepiej precyzyjną i konkretną prośbę o łaskę.

Nowenna pompejańska krok po kroku

Przez 54 dni odmawiamy trzy (lub cztery) części różańca świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami  światła, jednak obietnica Matki Bożej dotyczyła 15 tajemnic. Jeśli nie wiesz, jak modlić się na różańcu, zajrzyj do naszej instrukcji.

Przed rozpoczęciem każdej z trzech części różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną w całej nowennie), a następnie mówimy:

Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu różańca (15 tajemnic), odmawiamy następującą modlitwę:

Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej – modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny pompejańskiej

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez  upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny pompejańskiej

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, różaniec kończymy trzykrotnym westchnieniem do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Nowenna pompejańska – nowenna 9 czy 54-dniowa?

Przede wszystkim mylące może być to, że nowenna kojarzy się z dziewięcioma dniami modlitw. W przypadku nowenny pompejańskiej jest inaczej: odmawiamy ją przez 54 dni. Dlaczego? – Wzięło się to stąd, że Matka Boża poleciła odmówić trzy nowenny dziękczynne i trzy błagalne. W sumie daje to 6 nowenn po 9 dni, a więc 6 x 9 = 54. Jednak dla uproszczenia te 54 dni nazywamy po prostu nowenną pompejańską.

 Jeśli masz pytania o nowennę pompejańską, zajrzyj do „Najczęstsze pytania o nowennę pompejańską” 

4.5 4 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ula
Ula
7 października 2018 15:54

Bardo prosze podac mi link ,gdzie jest dokladna odmawiana modlitwa nowenny pompejanskiej.

Ula
Ula
11 października 2018 16:06

Hello Marek ;bardzo dziekuje za ten link teraz juz mam pewnosc co do odmawinia rozanca pompejanskiego.Robilam bad bo na koniec zawsze mowilam te dwie modlitwy Dziekczynna i Blagalna ,teraz wie ze przez 27 dni mowie tylko blagalna a nastepne 27 dni Dziekczynna,czy dobrze to rozumie?
Pozdrawiam serdecnie

Maria
Maria
13 maja 2020 16:30

Właśnie rozpoczęłam nowennę pompejańską.

Aleks
Aleks
3 września 2020 18:14

Maryjo proszę Cię o cud powrotu moich córek do mnie.

5
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x