Słowo od Redakcji

Słowo od redakcji

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja, Królowa Różańca Świętego! Cieszymy się, że oddajemy już 6. numer „Królowej Różańca Świętego” w Wasze ręce. Udało się zrealizować grubszą wersję i kwartalnik ma 32 strony, co, mamy nadzieję, Was ucieszy.

PrzeczytajSłowo od redakcji

Procesja

Prawdziwi czciciele Maryi

„Zdrowaś Mario dobrze odmawiane – z nabożeństwem i pokorą – jest według świętych, nieprzyjacielem szatana, którego zmusza do ucieczki, młotem, który go miażdży, uświęceniem duszy, radością aniołów, śpiewem wybranych, pieśnią Nowego Testamentu, radością Maryi i chwałą Trójcy Przenajświętszej (…).

PrzeczytajPrawdziwi czciciele Maryi

Cudowna ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Cudowna ikona Nieustającej Pomocy

Ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajduje się w kościele redemptorystów w Rzymie. Jej historia sięga XII wieku. Nic nie wiadomo o jej autorze, gdyż ikon zwykle nie oznacza się autografem czy adnotacją o miejscu czy dacie powstania, w myśl słów Ewangelii: „Trzeba, aby On wzrastał, a ja się umniejszał” (J 3, 30).

PrzeczytajCudowna ikona Nieustającej Pomocy

Matt Talbot

Matt Talbot

Nawrócenie jest dziełem całego życia. Nigdy nie możemy powiedzieć: „To już, nawróciłem się, nic już więcej nie muszę robić”. Życie chrześcijanina jest ciągłą walką, toczoną każdego dnia z Bożą pomocą.

PrzeczytajMatt Talbot

Pomnik Faustyny Kowalskiej

Różaniec i… św. Faustyna

Różaniec w życiu św. Faustyny stanowił jakby tło jej życia, tło dla Bożych objawień, których doświadczała. Choć w Dzienniczku brak jakiś spektakularnych opisów łask otrzymanych dzięki różańcowi, to trudno sobie wyobrazić tą świętą bez różańca. Różaniec był bowiem dla niej niczym chleb powszedni.

PrzeczytajRóżaniec i… św. Faustyna

Numer 6: Spis treści

Królowa Różańca Świętego - kwartalnik nr 6
Królowa Różańca Świętego – kwartalnik nr 6

Indiańska Królowa w Las Pajas

Pod jego stopami ziemia staje się maryjna – Ksiądz prałat Władysław Zązel

Prawdziwi czciciele Maryi – apostołowie czasów ostatecznych

Złota róża… dla Brzemiennej Niewiasty z Gwadalupe

Modlę się jak żołnierz – Wojciech Cejrowski – podróżnik, fotograf, pisarz, publicysta, osobowość telewizyjna (wywiad)

PrzeczytajNumer 6: Spis treści