Królowa Różańca Świętego – numer 47

Z radością ogłaszamy, że nowe wydanie „Królowej Różańca Świętego” jest już dostępne! W nowym numerze piszemy m.in. o opactwie benedyktyńskim w Lubiniu oraz żyjącym w nim cztery wieki temu o. Bernardzie z Wąbrzeźna, patronie od epidemii. Kierujemy naszą uwagę na niezwykły wizerunek Madonny w Trevi. Czytelnik ma okazję poznać wielkie postaci z dziejów Kościoła: Paulinę Jaricot, Zefiryna Mallę oraz Marię Kotowską. W ramach cyklu „Piękno sanktuarium pompejańskiego” opisujemy wspaniałą kopułę z wizją św. Dominika. Poza tym wiele artykułów i jak zawsze aż 8 stron świadectw nowenny pompejańskiej i różańca!

PrzeczytajKrólowa Różańca Świętego – numer 47

Impresje eucharystyczne

Parę lat temu głośnym echem w amerykańskiej prasie odbiła się wypowiedź zakonnika ze zgromadzenia trapistów. Człowiek ten, po kilkunastoletnim samotnym pobycie w domku na pustyni, po raz pierwszy od dawna znalazł się w wielkim mieście.

PrzeczytajImpresje eucharystyczne

Ziemia Święta: Nazaret

Ziemia Święta: Nazaret

Pielgrzymi, udający się do Ziemi Świętej, za cel swojej podróży obierają dwa miejsca szczególnie związane z życiem Maryi. Są to Nazaret i Ein Kerem. Pierwsze to mieścina, z której pochodziła Matka Jezusa, drugie stało się świadkiem wygłoszonego przez nią pochwalnego hymnu ku czci Boga Izraela.

PrzeczytajZiemia Święta: Nazaret

Czyściec

Czyściec

W Katechizmie Kościoła katolickiego wierni znajdują naukę, że „ci, którzy umierają w stanie łaski i przyjaźni z Bogiem, ale nie są do końca oczyszczeni z grzechów, choć mają pewność własnego zbawienia, poddani będą po śmierci oczyszczeniu z win w celu osiągnięcia świętości, która jest niezbędna, by wejść do radości Bożej”.

PrzeczytajCzyściec

Egzorcyzmy

Egzorcyzmy

Coraz więcej Polaków poszukuje pomocy u księży egzorcystów. Jeszcze dekadę temu pracowało w Polsce kilku egzorcystów, obecnie jest ich ponad stu.

PrzeczytajEgzorcyzmy

Bernardyni Leżajsk

Sanktuarium w Leżajsku

Podkarpacie, leżące w południowo-wschodniej części naszego kraju, to region o ciekawej i skomplikowanej przeszłości. O jego obliczu zadecydowały wpływy kilku kultur i religii, których zabytki są dzisiaj turystycznymi atrakcjami. 

PrzeczytajSanktuarium w Leżajsku