W jasnogórskim wieczerniku

Widok tysięcy uśmiechniętych dzieci – od tych najmłodszych, trzymanych na rękach, przez przedszkolaków aż po uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej – zgromadzonych u Tronu naszej Matki i Królowej na Jasnej Górze, na zawsze pozostaje w sercu i pamięci. To ogromna nadzieja dla Kościoła i Ojczyzny.

Tak było 16 czerwca podczas XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. To niezwykłe doświadczenie dziecięcej wiary i entuzjazmu oraz dowód miłości do Matki Najświętszej. Z trzymanych przez uczestników transparentów można było się przekonać, że rzeczywiście każdy zakątek naszego kraju był reprezentowany. Przyjechały także dzieci z Ukrainy, które w kilku miejscowościach tworzą PKRD oraz należą do grupy misyjnej. Chwilę po rozpoczęciu naszego spotkania usłyszeliśmy świadectwo przedstawicieli PKRD, które istnieje przy parafii św. Marcina w Jarocinie. Dzielili się oni historią powstania Koła i działalnością tej wspólnoty.

Dwunastoletnia Wiktoria opowiedziała również o tym, jak wielkim darem i ochroną jest dla niej modlitwa różańcowa, przez którą Maryja pomaga jej przetrwać trudne chwile. A ona sama od kilku lat modli się na różańcu między innymi w intencji swojego wujka, który jest uzależniony od alkoholu. Dostrzega już owoce tej modlitwy i działanie Matki Bożej, która pomaga jej wujkowi pokonać ten straszny nałóg. Na zakończenie dzieci z Jarocina zachęciły wszystkich do modlitwy różańcowej, która – czego sami doświadczają – czyni cuda. Z pewnością ta zachęta poruszyła niejedno serce i zmobilizowała do codziennego odmawiania różańca, ponieważ nie wszyscy uczestnicy pielgrzymki należą do PKRD. Zawsze zapraszamy wszystkich, którzy kochają Jezusa i Maryję.

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Miłość do różańca

Miłość do różańca - ks. Józef Orchowski „Różaniec to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi....

Zamknij