Ojciec Stanisław Przepierski odszedł do Domu Ojca. Pożegnanie.

Dziękujemy Ci, ojcze Stanisławie, za Twój wysiłek w sianiu „ziaren różańca”, tak często obarczony cierpieniem, szczególnie w ostatnich latach. Za Twój pogodny uśmiech, niezliczone katechezy, rekolekcje, spotkania. Za Twoją rodzinę, która towarzyszyła Ci duchowo i wspierała ofiarnie w ostatnich miesiącach ziemskiego życia.

Królowa Różańca Świętego – numer 47

Z radością ogłaszamy, że nowe wydanie „Królowej Różańca Świętego” jest już dostępne! W nowym numerze piszemy m.in. o opactwie benedyktyńskim w Lubiniu oraz żyjącym w nim cztery wieki temu o. Bernardzie z Wąbrzeźna, patronie od epidemii. Kierujemy naszą uwagę na niezwykły wizerunek Madonny w Trevi. Czytelnik ma okazję poznać wielkie postaci z dziejów Kościoła: Paulinę Jaricot, Zefiryna Mallę oraz Marię Kotowską. W ramach cyklu „Piękno sanktuarium pompejańskiego” opisujemy wspaniałą kopułę z wizją św. Dominika. Poza tym wiele artykułów i jak zawsze aż 8 stron świadectw nowenny pompejańskiej i różańca!

Przeczytaj więcej…Królowa Różańca Świętego – numer 47

KRS nr 47

Numer 47 (6/2020). 60 stron, format A4

Płacząca Madonna w Trevi

W XV wieku w wielu europejskich miastach istniał zwyczaj malowania na ścianach domów świętych obrazów. Były to głównie wizerunki Matki Najświętszej.

4 października 1483 roku, w dzień św. Franciszka z Asyżu, na ścianie domu rodziny Santillich w Trevi we Włoszech namalowano taki właśnie obraz. Dwa lata później w sierpniu pewien przechodzień zauważył wilgoć na budynku.

Przeczytaj więcej…Płacząca Madonna w Trevi

Impresje eucharystyczne

Parę lat temu głośnym echem w amerykańskiej prasie odbiła się wypowiedź zakonnika ze zgromadzenia trapistów. Człowiek ten, po kilkunastoletnim samotnym pobycie w domku na pustyni, po raz pierwszy od dawna znalazł się w wielkim mieście. Oczywiście po paru dniach został wytropiony przez wścibską prasę. Na pytanie jednego z dziennikarzy, co myśli o Nowym Jorku, odpowiedział: „Ludzie tu są bardzo samotni…”.

Przeczytaj więcej…Impresje eucharystyczne

Boży człowiek

W literaturze staropolskiej możemy znaleźć teksty zwane genetliakonami. To utwory pisane z okazji narodzin dziecka. Były układane przez ojca chrzestnego lub pisane na zamówienie przez artystów-poetów.

Przeczytaj więcej…Boży człowiek

Ziemia Święta: Nazaret

Pielgrzymi, udający się do Ziemi Świętej, za cel swojej podróży obierają dwa miejsca szczególnie związane z życiem Maryi. Są to Nazaret i Ein Kerem. Pierwsze to mieścina, z której pochodziła Matka Jezusa, drugie stało się świadkiem wygłoszonego przez nią pochwalnego hymnu ku czci Boga Izraela.

Przeczytaj więcej…Ziemia Święta: Nazaret

Zanim skopiujesz, napisz do nas.