50 wydanie KRŚ

„Królowa Różańca Świętego” doczekała się 50 wydania! O czym piszemy w najnowszym wydaniu? Zobacz na naszym filmie i… zaproś „Królową” do swojego domu!

Przeczytaj

Nowenna pompejańska za księży i biskupów o miłość do Eucharystii z Teobańkologią

Nowenna pompejańska za księży i biskupów o miłość do Eucharystii z Teobańkologią- dołącz i ty!

W roku Eucharystii, chcemy Was zaprosić do wyzwania modlitewnego – nowenna pompejańska za kapłanów i biskupów. Możliwe, że narzekasz na swojego proboszcza, nawet jeśli ze słusznej przyczyny, to czy modlisz się za niego? Czy wierzysz w moc modlitwy i potrzebę świętych kapłanów i biskupów? Czy wierzysz, że razem w wielkiej wspólnocie odmawiającej różaniec jesteśmy w stanie wpłynąć na bieg historii i wygląd naszego Kościoła Katolickiego? Zachęcamy, by każdy modlił się w tej nowennie zwłaszcza za swojego księdza proboszcza, biskupa miejsca oraz wybranych księży, wymienianych z imienia.

Przeczytaj

Nabożeństwo do Matki Bożej Pompejańskiej

Zaczynamy 9-dniową Nowennę do Matki Bożej Pompejańskiej!

Kochani Czciciele Matki Bożej Pompejańskiej! Rozpoczynamy 9-dniową Nowennę do Matki Bożej Pompejańskiej o uproszenie łask w sprawach beznadziejnych. To zdarza się w Polsce w tej formie po raz pierwszy (!). Będziemy się modlić tą nowenną tak, jak ją napisał bł. Bartolo Longo, i zanim jeszcze przekształciła się w wersję 54-dniową z 15 tajemnicami różańca. Tym razem sięgamy po oryginał.

Przeczytaj

o. Michał Osek

Głosić ewangelię, dostrzegać człowieka

Ojciec Michał Osek OP jest przeorem gdańskich dominikanów i proboszczem parafii św. Mikołaja w Gdańsku. Kiedy w styczniu 2019 roku obejmował oba te stanowiska, budynek kościoła był od kilku tygodni zamknięty z powodu ryzyka zawalenia się sklepienia jednej z naw bocznych. Przez niemal dwa lata toczył walkę o otwarcie świątyni, a do dziś koordynuje przedsięwzięcie renowacji jednego z najstarszych kościołów prowincji dominikańskiej w Polsce. Pochodzi z Katowic, a w zakonie jest od czternastu lat. Czytelnikom „Królowej Różańca Świętego” opowiada o charyzmacie dominikańskim, zmaganiach z trudami współczesnego świata oraz miejscu Maryi i różańca w życiu braci Zakonu Kaznodziejów. 

Przeczytaj

Kościół w Korczynie

Sanktuarium w Korczynie

Społeczność podkrośnieńskiej Korczyny niezwykle wiele zawdzięcza swemu rodakowi, św. Józefowi Sebastianowi Pelczarowi (1842-1924). Jako rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, poseł do Sejmu Krajowego i biskup przemyski nie zapomniał o swej rodzinnej miejscowości. Kiedy konsekrował w 1914 roku nowo wybudowany kościół, nikt z zebranych nie przypuszczał, że dziewięćdziesiąt lat później świątynia otrzyma status sanktuarium najsłynniejszego korczynianina.

Przeczytaj

Siostry sercanki

Sercanki

Zgromadzenie Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, zwanych potocznie sercankami, powstało w Krakowie w dniu 15 kwietnia 1894 roku. Jego założycielami byli święty Józef Sebastian Pelczar i Klara Ludwika Szczęsna – pierwsza przełożona generalna. 

Przeczytaj

siostra Julia Stanisława Rodzińska

 Siostra Miłosierdzia

Stanisława Rodzińska urodziła się 16 marca 1899 roku w Nawojowej koło Nowego Sącza w rodzinie organisty Michała i Marii z Sekułów jako drugie z pięciorga ich dzieci. Wcześnie osierocona, została w wieku dziesięciu lat podopieczną sióstr dominikanek klasztoru w Nawojowej, które otoczyły ją troskliwą opieką, wychowały i wykształciły, umożliwiając naukę w Seminarium Nauczycielskim w Nowym Sączu.

Przeczytaj

Arka przymierza

Godzinki: Tercja

W trzeciej godzinie modlitwy ku czci Najświętszej Maryi Panny autor nadal korzysta z motywów i symboli biblijnych. Każdy z nich wykorzystuje, by podkreślić piękno Maryi, jej oddanie Bogu oraz przymioty, którymi odznaczała się jako Matka Boża.

Przeczytaj

Aldolf Rette

Pieśń życia i radości. Adolf Retté (1863-1930)

Kardynał Angelo Comastri, były wikariusz generalny Państwa Watykańskiego, archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej i przewodniczący administracji Bazyliki Świętego Piotra, a przedtem arcybiskup i ordynariusz prałatury terytorialnej Loreto oraz delegat papieski ds. Sanktuarium Loretańskiego, napisał prawie dwadzieścia lat temu historie nawróceń XX wieku. W tych historiach ukazał, że Chrystus przemierza ziemię od krańca do krańca i namiętnie szuka każdego człowieka, aby obdarować jego serce przebaczeniem i pokojem. 

Przeczytaj

bł. Bartolo Longo i Marianna de Fusco

Historia nowenny pompejańskiej

Rok 1879 miał być w pełnym tego słowa znaczeniu rokiem pamiętnym, ponieważ nie tylko rozwijała się owocnie praktyka piętnastu sobót różańcowych, do której, niczym do kotwicy, uczepiało się wiele topiących się w morzu bólu i cierpienia dusz, ale też pojawić się miała z matczynego natchnienia Niebiańskiej Królowej także inna skuteczna pomoc dla dusz, jaką jest „Nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej o zesłanie łask w przy­padkach beznadziejnych”. 

Przeczytaj