Dzieci w domu najlepszej Matki

Szesnastego czerwca już po raz dwudziesty na Jasnej Górze zgromadzili się członkowie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. To był czas obfity w łaski i pełen radości płynącej z dziecięcych, otwartych serc.

Patrząc na tłum zebrany przy pięknej, słonecznej pogodzie na placu jasnogórskim – w którym dominowały dzieci modlące się, śpiewające i tańczące na chwałę Pana – wspominałam pierwszą naszą pielgrzymkę, która odbyła się w 1999 roku. Był to pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca. Pogoda jednak nie przypominała wiosennej, było zimno i padał deszcz ze śniegiem. Całe nasze spotkanie odbywało się w bazylice, bo wtedy nikt nie spodziewał się, że na zaproszenie odpowie tak dużo dzieci. Nie pomieściły się w bazylice, szczelnie wypełniły kaplicę cudownego obrazu, a także wszystkie przejścia, korytarze i dziedziniec na zewnątrz. Następnego roku spotkaliśmy się już w czerwcu, na placu przed szczytem i tak pozostało przez te wszystkie lata.

W ciągu tych dwudziestu lat dzieci, które uczestniczyły w naszych pierwszych pielgrzymkach, wkroczyły już w wiek dojrzały i teraz wiele z nich przyjeżdża już ze swoimi dziećmi. Rośnie więc drugie pokolenie członków naszej Wspólnoty. Dzieci od swoich rodziców uczą się miłości do Pana Jezusa i Matki Najświętszej i wraz z nimi klękają każdego dnia do modlitwy różańcowej. Podczas naszej tegorocznej pielgrzymki swoim świadectwem podzieliła się z nami pani Monika z Zakrzówka. Ponad dwadzieścia lat temu, kiedy była w pierwszej klasie, w jej szkole zaczęto codziennie odmawiać dziesiątkę różańca na długiej przerwie. Najpierw zbierali się w jednej z sal, a później na korytarzu przy figurze Matki Bożej. Modlitwa w tej szkole trwa nieprzerwanie aż do dnia dzisiejszego. Obecnie w tej szkole uczy się już córka pani Moniki. Co roku organizowany jest wyjazd uczniów na Jasną Górę, na pielgrzymkę PKRD. Jest to dla nich zwieńczenie roku nauki i wspólnej modlitwy. Jak podkreśliła w swoim świadectwie pani Monika: „Różaniec stał się naszym znakiem rozpoznawczym. My rodzice jesteśmy dumni z naszych dzieci i wspieramy je w modlitwie. Modlitwa nieustannie trwa i pragniemy, aby trwała nadal. Chcemy wypełniać wolę Maryi. Różaniec broni nas od wszelkiego zła, daje nam siły, daje nam ukojenie i broni nasze dzieci przed złem”. Mam nadzieję, że świadectwo uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej w Zakrzówku będzie zachętą dla innych, by w taki sposób odpowiedzieli na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej.

Jasna Góra PKRSW tym roku hasłem naszej pielgrzymki były, wypowiedziane czterdzieści lat temu, w czasie pierwszej pielgrzymki do Polski, słowa św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój”. Mają one dla nas istotne znaczenie, ponieważ zostały wypowiedziane przez naszego patrona, który dokładnie dwadzieścia lat temu, 10 czerwca 1999 r. w Drohiczynie został honorowym członkiem PKRD i pobłogosławił naszej Wspólnocie. Tak jak św. Jan Paweł II, podczas naszej pielgrzymki prosiliśmy wspólnie o to, by Duch Święty zstąpił i wypełnił nas swoją mocą, swoimi darami, aby kierował całym naszym życiem. Modliliśmy się także o to, by odnawiał On nasze rodziny, wszystkie serca i oblicze naszej Ojczyzny. W czasie homilii ks. bp Antoni Długosz mówił o tym, jak Duch Święty przez sakramenty jest obecny i działa w naszym życiu oraz zachęcił nas do codziennej modlitwy do Ducha Świętego.

Królowa Różańca Świętego nr 39Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Zobacz Zamów PDF

Ograniczony dostępTo tylko fragment artykułu…

Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"

To wydanie jest wciąż dostępne w sprzedaży, dlatego ma ograniczony dostęp. Możesz nabyć to czasopismo w bardzo niskiej cenie – już od 2 zł! Zamawiając wspierasz różańcowe inicjatywy. Zapraszamy!


Magdalena Buczek

MAGDALENA BUCZEK dziennikarka

Założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych.
Wyszukaj jej teksty.

0 0 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x