Moc modlitwy dzieci

Czerwiec zawsze jest wyjątkowy dla Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, ponieważ w tym miesiącu odbywa się najważniejsze wydarzenie dla naszej Wspólnoty, jakim jest Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku przybędziemy do Tronu Królowej Polski już po raz 19.

Na to wydarzenie zawsze zapraszamy nie tylko członków PKRD, ale wszystkie dzieci, które kochają Matkę Najświętszą, a także rodziców, którym zależy na tym, by ich dzieci wzrastały w wierze i miłości do Jezusa i Maryi. Oczywiste jest to, że najmłodsi nie przybędą bez pomocy i zaangażowania dorosłych: kapłanów, sióstr zakonnych, katechetów, rodziców, dziadków i opiekunów. Stąd gorąca prośba kierowana jest właśnie do dorosłych. Pomóżcie dzieciom przybyć na Jasną Górę. Z pewnością w naszych środowiskach są dzieci, które jeszcze nigdy nie były w duchowej stolicy naszej ojczyzny i nie modliły się przed cudownym obra­zem Maryi, Królowej Polski. Warto je odnaleźć i przyprowadzić do Matki Najświętszej, by oddać każdego z nich Jej matczynej opiece.

Książka: Lourdes. Wezwanie do pokuty

Lourdes. Wezwanie do pokuty ks. Józef Orchowski

Książka przygotowana na 160. rocznicę objawień w Lourdes! W przystępnej formie przybliża historię wezwania Maryi do różańca. Poznaj objawienia, które ponad pół wieku przed Fatimą otrzymała 14-letnia córka młynarza, Bernadetta Soubirous.

Zobacz

W obliczu mnóstwa zagrożeń i problemów, jakich doświadczają dzieci, jest to ogromnie ważne. W domach wielu z nich nie ma wspólnej rodzinnej modlitwy ani też rodzice nie uczestniczą z nimi w niedzielnej Mszy Świętej. Dlatego powinniśmy szczególnie zatroszczyć się o te dzieci, by pozyskać ich serca dla Jezusa i Maryi. Być może mają pod dostatkiem tego, co materialne, ale brakuje im tego, co najważniejsze: pokarmu dla duszy, jakim jest modlitwa. Bez niej, bez sakramentów i życia w łasce uświęcającej życie traci sens i pozbawione jest nadziei. Dzieciom, których rodzice nie uczą modlitwy, trudniej jest zaszczepić wiarę i miłość do Boga. Kiedy jednak ich serca są czyste, pełne dziecięcej szczerości i wrażliwości, to mają jeszcze taką niezwykłą umiejętność odczuwania tego, co jest dobre. Pragną tego, co dobre, i chcą za tym iść. Jeśli więc pomożemy im doświadczyć Boga i Jego miłości, przyprowadzimy ich do Maryi – naszej najlepszej Mamy, zachęcając do modlitwy, to jestem pewna, że w sercach wielu z nich pojawi się pragnienie, by być blisko Boga.

Królowa Różańca Świętego nr 32Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Zobacz Zamów PDF

Ograniczony dostępTo tylko fragment artykułu…

Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"

To wydanie jest wciąż dostępne w sprzedaży, dlatego ma ograniczony dostęp. Możesz nabyć to czasopismo w bardzo niskiej cenie – już od 2 zł! Zamawiając wspierasz różańcowe inicjatywy. Zapraszamy!


Magdalena Buczek

MAGDALENA BUCZEK dziennikarka

Założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych.
Wyszukaj jej teksty.

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x