Moc modlitwy dzieci

Czerwiec zawsze jest wyjątkowy dla Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, ponieważ w tym miesiącu odbywa się najważniejsze wydarzenie dla naszej Wspólnoty, jakim jest Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku przybędziemy do Tronu Królowej Polski już po raz 19.

Na to wydarzenie zawsze zapraszamy nie tylko członków PKRD, ale wszystkie dzieci, które kochają Matkę Najświętszą, a także rodziców, którym zależy na tym, by ich dzieci wzrastały w wierze i miłości do Jezusa i Maryi. Oczywiste jest to, że najmłodsi nie przybędą bez pomocy i zaangażowania dorosłych: kapłanów, sióstr zakonnych, katechetów, rodziców, dziadków i opiekunów. Stąd gorąca prośba kierowana jest właśnie do dorosłych. Pomóżcie dzieciom przybyć na Jasną Górę. Z pewnością w naszych środowiskach są dzieci, które jeszcze nigdy nie były w duchowej stolicy naszej ojczyzny i nie modliły się przed cudownym obra­zem Maryi, Królowej Polski. Warto je odnaleźć i przyprowadzić do Matki Najświętszej, by oddać każdego z nich Jej matczynej opiece.

Rozważania różańcowe dla dzieci. Tajemnice bolesne

W magazynie SKU:9788363110499
Cena promocyjna 10,90 zł Cena 13,90 zł

W obliczu mnóstwa zagrożeń i problemów, jakich doświadczają dzieci, jest to ogromnie ważne. W domach wielu z nich nie ma wspólnej rodzinnej modlitwy ani też rodzice nie uczestniczą z nimi w niedzielnej Mszy Świętej. Dlatego powinniśmy szczególnie zatroszczyć się o te dzieci, by pozyskać ich serca dla Jezusa i Maryi. Być może mają pod dostatkiem tego, co materialne, ale brakuje im tego, co najważniejsze: pokarmu dla duszy, jakim jest modlitwa. Bez niej, bez sakramentów i życia w łasce uświęcającej życie traci sens i pozbawione jest nadziei. Dzieciom, których rodzice nie uczą modlitwy, trudniej jest zaszczepić wiarę i miłość do Boga. Kiedy jednak ich serca są czyste, pełne dziecięcej szczerości i wrażliwości, to mają jeszcze taką niezwykłą umiejętność odczuwania tego, co jest dobre. Pragną tego, co dobre, i chcą za tym iść. Jeśli więc pomożemy im doświadczyć Boga i Jego miłości, przyprowadzimy ich do Maryi – naszej najlepszej Mamy, zachęcając do modlitwy, to jestem pewna, że w sercach wielu z nich pojawi się pragnienie, by być blisko Boga. 

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy wydarzył się… cud różańca w Pompejach?

W kwietniu po polskich mediach rozniosła się sensacyjna wieść o niezwykłym znaku w Pompejach.

Zamknij