Płacząca Madonna w Trevi

W XV wieku w wielu europejskich miastach istniał zwyczaj malowania na ścianach domów świętych obrazów. Były to głównie wizerunki Matki Najświętszej.

4 października 1483 roku, w dzień św. Franciszka z Asyżu, na ścianie domu rodziny Santillich w Trevi we Włoszech namalowano taki właśnie obraz. Dwa lata później w sierpniu pewien przechodzień zauważył wilgoć na budynku. Przyjrzawszy się dokładnie, odkrył, że pochodzi ona z oczu Madonny. Nie były to jednak zwykłe łzy, ale krwawe łzy Maryi. Po odkryciu tego cudu pod dom szybko zbiegły się tłumy mieszkańców. Wielu się nawróciło, widząc ten fenomen, inni zaś otrzymali cudowne łaski i uzdrowienia. Wszystkie zaistniałe cuda spisał notariusz z Trevi. Stworzony przez niego dokument zachował się do dziś w archiwum miasta. Istnieje też inne sprawozdanie na temat cudu, spisane przez ojca Francesco Mugnoniego, który przez pewien czas przebywał w domu, w którym doszło do cudu.Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ziemia Święta: Nazaret

Pielgrzymi, udający się do Ziemi Świętej, za cel swojej podróży obierają dwa miejsca szczególnie związane z życiem Maryi. Są to...

Zamknij