Płacząca Madonna w Trevi

W XV wieku w wielu europejskich miastach istniał zwyczaj malowania na ścianach domów świętych obrazów. Były to głównie wizerunki Matki Najświętszej.

4 października 1483 roku, w dzień św. Franciszka z Asyżu, na ścianie domu rodziny Santillich w Trevi we Włoszech namalowano taki właśnie obraz. Dwa lata później w sierpniu pewien przechodzień zauważył wilgoć na budynku. Przyjrzawszy się dokładnie, odkrył, że pochodzi ona z oczu Madonny. Nie były to jednak zwykłe łzy, ale krwawe łzy Maryi. Po odkryciu tego cudu pod dom szybko zbiegły się tłumy mieszkańców. Wielu się nawróciło, widząc ten fenomen, inni zaś otrzymali cudowne łaski i uzdrowienia. Wszystkie zaistniałe cuda spisał notariusz z Trevi. Stworzony przez niego dokument zachował się do dziś w archiwum miasta. Istnieje też inne sprawozdanie na temat cudu, spisane przez ojca Francesco Mugnoniego, który przez pewien czas przebywał w domu, w którym doszło do cudu.

Długo zastanawiano się nad przyczyną łez Maryi, aż w końcu zdecydowano, iż są one wyrazem współczucia Matki Bożej z powodu epidemii, która od lat dręczyła okolice Trevi.

Królowa Różańca Świętego nr 47Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Zobacz Zamów PDF

Ograniczony dostępTo tylko fragment artykułu…

Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"

To wydanie jest wciąż dostępne w sprzedaży, dlatego ma ograniczony dostęp. Możesz nabyć to czasopismo w bardzo niskiej cenie – już od 2 zł! Zamawiając wspierasz różańcowe inicjatywy. Zapraszamy!

Stanisława Gamrat

STANISŁAWA GAMRAT dziennikarka

Publikuje na tematy Maryjne, odkrywa nieznane miejsca kultu i zapomniane historie o objawieniach Maryi.
Wyszukaj jej teksty.

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x