św. Jan Berchmans

Jakiego patrona polecilibyśmy naszym młodym przyjaciołom, którzy są na etapie studiów i jeszcze zastanawiają się nad swoim powołaniem? Papież Leon XIII wskazał trzech: Stanisława Kostkę, Alojzego Gonzagę oraz Jana Berchmansa. 

Jan Berchmans przyszedł na świat w Belgii (ur. W 1599 roku) i żył zaledwie 22 lata (zm. w 1621 roku). Od wczesnego dzieciństwa jego życie było w sposób szczególny związane z Maryją. Stało się tak za sprawą mamy Janka, która w 40. dniu po narodzinach syna ofiarowała go Bogu przed ołtarzem Niepokalanej, modląc się o to, aby był wierny Panu, zachował na zawsze niewinność dziecka i mógł liczyć na doczesną pomyślność oraz wieczność w niebie.

Jan już jako chłopiec zapragnął służyć Panu przy ołtarzu. Jego największym dziecięcym zmartwieniem było to, że powoli przybywało mu lat. Niepokoił się tym faktem, ponieważ chciał jak najprędzej przyjąć Komunię Świętą. Mama doradziła mu wówczas, by podczas Mszy szczególnie przyglądał się momentowi podniesienia. Gdy w końcu jego marzenie o przystąpieniu do Komunii miało się spełnić, w przeddzień uroczystości wiele godzin spędził na modlitwie przy ołtarzu Niepokalanej.

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Różańcowy Dar Serca

Bożenę Sagan znamy od kilku lat. Prawie od początku działania strony społecznościowej www.zywyrozaniec.pl włączała się aktywnie w dyskusje, modlitwy, pisała motywujące...

Zamknij