Nie przegap okazji – odmów suplikę!

W pierwszą niedzielę października obchodzimy święto Królowej Różańca Świętego. Dla czcicieli Dziewicy Pompejańskiej na całym świecie jest to dzień wielkiej łaski. W tym czasie Matka Boża szczególnie przytula wszystkie swoje różańcowe dzieci. I my do nich należymy.

To również wyjątkowa okazja do duchowej łączności z pompejańskim sanktuarium poprzez odmówienie przepięknej Supliki. Jej treść ułożył sam błogosławiony Bartolo Longo jako odpowiedź na encyklikę o różańcu Franciszek w Pompejachpapieża Leona XIII. Prócz pięknych słów, uroczystego charakteru tej modlitwie nadaje fakt, że odmawiamy ją tylko dwa razy w roku!

W słowach, skierowanych do wiernych 6 października 2013 roku papież Franciszek

położył akcent na tę modlitwę, na „akt zawierzenia naszej Matce”. Mówił między innymi:

Październik jest także miesiącem różańca świętego, a w tą pierwszą niedzielę istnieje tradycja odmawiania supliki do Najświętszej Maryi Panny z Pompejów, Matki Bożej Różańcowej. Jednoczymy się duchowo z tym aktem zawierzenia naszej Matce, a otrzymamy z jej dłoni koronę różańca: jest to szkoła modlitwy, szkoła wiary!

Wsłuchując się w słowa ojca świętego, połączmy się duchowo z naszymi braćmi i siostrami w wierze i zwróćmy się do Matki nas wszystkich. Tekst Supliki można pobrać, klikając w poniższe okienko.

[PDF] Suplika do Królowej Różańca Świętego

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.