Nabożeństwo Dwudziestu Sobót

W dniu 21.05.2016 r. w Pompejańskim Sanktuarium Królowej Różańca Świętego rozpoczyna się Nabożeństwo Dwudziestu Sobót Różańcowych. 

Choć swymi korzeniami sięga ono XVII wieku, w Polsce wciąż jest mało rozpowszechnione. Inicjatywę odprawiania niepraktykowanego dotąd w naszym kraju nabożeństwa podjęła 21.05.2011 r.  parafia im. NMP w Cieszynie-Bobrku. Był to wyraz wdzięczności za pontyfikat i beatyfikację Jana Pawła II, wielkiego czciciela różańca. Nabożeństwo to, jako żywy pomnik Jego nauki, pobłogosławił ksiądz biskup Tadeusz Rakoczy, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.

Nabożeństwo Dwudziestu Sobót Różańcowych można rozpocząć w dowolnym czasie, przez 20 kolejnych sobót kontemplując 20 tajemnic Różańca Świętego. Najbardziej rozpowszechniony w Kościele jest zwyczaj odprawiania nabożeństwa  rozpoczynającego się dwadzieścia sobót przed Świętem Matki Boskiej Różańcowej (7 października).

Pogłębianie tajemnic Różańca Świętego jest jedną z inicjatyw roku miłosierdzia, który aktualnie  przeżywamy. Zachęcamy, aby włączyć się w ten niezwykły projekt nie tylko osobiście, ale całymi parafiami. Powiadommy o nim swoich proboszczów.

Poniżej zamieszczamy list pani Marii Kopeć, w którym szczegółowo wyjaśnia zasady Nabożeństwa i wprowadza nas w jego historię.

Pobierz i rozpowszechnij

0 0 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x