Trwajmy w obronie wolności!

Pod hasłem „Trwamy w obronie wolności” 21 października odbył się w rodzinnym mieście ojca Tadeusza Rydzyka marsz w obronie Telewizji Trwam. Marsz zgromadził ok. 2000 wiernych słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam z Olkusza i okolic.

Uczestnicy zebrali się przy Starym Cmentarzu w Olkuszu. Przed wyruszeniem do bazyliki pw. św. Andrzeja Apostoła na Mszę św., poseł Jacek Osuch przeczytał apel do prezydenta i premiera: „Żądamy od przedstawicieli najwyższych władz Państwa Polskiego zaprzestania działań, które zmierzają do likwidacji katolickich mediów w Polsce, a przez to dyskryminowania kilku­dziesięciu milionów rodaków w naszej ojczyźnie. Za oburzający i niesprawiedliwy uważamy projekt przepisów, które mają znacząco podwyższyć koszty uzyskania koncesji radiowej i telewizyjnej. Pragniemy również podkreślić, że nie wyrażamy zgody na nierówne traktowanie Telewizji Trwam przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, która z przyczyn politycznych odmówiła stacji przydziału miejsca na pierwszym cyfrowym multipleksie. (…) Chcemy w Olkuszu, w rodzinnym mieście o. Tadeusza Rydzyka, powiedzieć głośno i dobitnie: nie pozwolimy na niszczenie katolickich mediów. Jesteśmy dumni, że są środki masowego przekazu, w których możemy usłyszeć o patriotyzmie, o historii, o prawdzie. Tych mediów będziemy bronić!”.

Ksiądz prałat Henryk Januchta apelował: „Potrzeba teraz, abyśmy za Janem Pawłem II na nowo zaczęli wołać Jego słowami: niech na nowo zstąpi Duch Twój i na nowo odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!”. W drodze do bazyliki odmawialiśmy różaniec. Jednak największą niespodzianką dla mieszkańców ziemi olkuskiej było pojawienie się na Mszy św. samego o. Tadeusza, który nie zdążył na marsz, ale koncelebrował nabożeństwo odpustowe.

Obrona katolickich mediów to nasza powinność jako katolików. Modlitwą i takimi marszami możemy dać świadectwo, pokazać naszą determinację i wolę walki – aż do zwycięstwa. W związku z tym redakcja „Królowej Różańca Świętego” zachęca każdego, komu leży na sercu przyszłość katolickich mediów, do modlitwy różańcowej lub nowenny pompejańskiej w intencji tych drogich naszym sercom dzieł. Zapraszamy członków Apostolatu Nowenny Pompejańskiej, czytelników KRŚ do przyłączenia się do modlitewnego szturmu w tej jakże ważnej intencji.

 

stg

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x