Świadectwo Uzdrowienie ze stwardnienia rozsianego

Siostra Maria od świętej Germany, przełożona Instytutu Dobrego Pasterza w dzielnicy Posilipo w Neapolu, napisała świadectwo o łasce udzielonej przez Najświętszą Dziewicę siostrze Marii Magdalenie. Doszło do tego w dzień uroczystości związanych z sobotą różańcową, w którą odmawia się trzecią tajemnicę bolesną. Historię siostry Marii Magdaleny ukazała się pierwotnie w czasopiśmie „Różaniec i Nowe Pompeje” w 1891 roku, pod redakcją Bartola Longo.

10 kwietnia 1890 roku okropna choroba zaatakowała moje nogi i po dwóch dniach sprawiła, że straciłam w nich czucie i władzę, tak że nie mogłam już chodzić. Kiedy podnosili mnie za ręce, ciało pozostawało zgięte i nie czułam, jak stopy dotykają ziemi. Nie byłam w stanie ani podnieść się, ani stać o własnych siłach. Dwie osoby brały mnie pod ręce, a ja bezwładnie się na nich opierałam. Lekarze podejrzewali paraliż, ale po wielu staraniach nie udało im się nic ustalić. Choroba postępowała szybko, a ja czułam, jakbym umierała. Żadne lekarstwo nie mogło mnie wyleczyć! Czekała mnie nieuchronna śmierć z powodu stwardnienia rdzenia kręgowego.

Królowa Różańca Świętego nr 66
Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma! Mnóstwo ciekawych tekstów o duchowości pompejańskiej oraz świadectwa!

Zobacz Zamów PDF

Zmówiono mnóstwo modlitw do wielu świętych. Zwróciliśmy się do świętego Józefa, do przełożonej generalnej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Dobrego Pasterza, do czcigodnej Marii Eufrazji Pelletier, do Marii Rosy Carafy i wreszcie do Najświętszego Serca Jezusa, lecz nic nie wskóraliśmy. Wówczas przełożona siostra Maria od świętej Germany zasugerowała mi, abym skierowała moje modlitwy do Matki Bożej Pompejańskiej.

Żywiąc słodką nadzieję, poleciłam się Matce Najświętszej i poczęłam odprawiać nabożeństwo piętnastu sobót różańcowych wraz z odmawianiem trzech nowenn do Dziewicy Pompejańskiej. 24 lipca doszłam do soboty, w którą odmawia się trzecią tajemnicę bolesną. Cierpiałam wtedy bardziej niż w poprzednie dni.

Wieczorem wyniesiono mnie na taras, abym zaczerpnęła trochę świeżego powietrza. Budziłam litość w każdym, kto na mnie patrzył. Poruszona współczuciem przełożona rzekła do mnie: „Pokładam ufność w Matce Bożej Pompejańskiej. Z pewnością udzieli nam łaski. Złóżmy obietnicę, że napiszemy i opublikujemy opowieść o tej łasce”. Tamtej nocy w przerwach od snu wzywałam nieustannie Matkę Bożą Pompejańską.

Świadectwa i przykłady Świętych na nabożeństwa sobót, maryjne i różańcowe

Świadectwa i przykłady Świętych na nabożeństwa sobót, maryjne i różańcowe bł. Bartolo Longo i inni

Książka ma potężny potencjał ewangelizacyjny, inspiruje odbiorcę do pogłębienia duchowości maryjnej i różańcowej. Będzie ona też pomocą duszpasterzom w sobotach różańca oraz we wszelkich nabożeństwach ku czci Matki Bożej, szczególnie w nabożeństwach sobót. Można tę publikację traktować też jako samodzielną lekturę dla osobistego wzrostu duchowego. Jej treść inspiruje do wzięcia różańca do swoich rąk i do otworzenia się na łaski płynące z tej doskonałej modlitwy.

Zobacz

Ograniczony dostępTo tylko fragment artykułu…

Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"

To wydanie jest wciąż dostępne w sprzedaży, dlatego ma ograniczony dostęp. Możesz nabyć to czasopismo w bardzo niskiej cenie – już od 2 zł! Zamawiając wspierasz różańcowe inicjatywy. Zapraszamy!


Świadkami wydarzenia
są osiemdziesiąt trzy osoby.
Obdarowana łaską: siostra Maria Magdalena.
Przełożona Instytutu Dobrego Pasterza:
siostra Maria od świętej Germany
Neapol, 16 sierpnia 1890 r.

0 0 głosów
Oceń ten tekst
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x