Niepokalane Serce ucieczką Polaków cz. 1

Niepokalane Serce ucieczką Polaków w każdym czasie

Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeśli obumrze

(J 12, 24)

Matka Boża powiedziała w 1917 r. w Fatimie: „Moje Niepokalane Serce jest ucieczką i drogą, która zaprowadzi do Boga”. Na co więc czekamy? Nikt z nas nie żyje dla siebie. Powierzmy się Niepokalanemu Sercu Maryi i zacznijmy naprawdę żyć… Aby zrozumieć sens takiego poświęcenia, trzeba najpierw wrócić do początków.

Naród poświęcił się już dawno

Najbardziej znamiennych wydarzeń w tej materii możemy doszukiwać się w połowie 20. stulecia. 8 września 1946 r. episkopat Polski dokonał aktu poświęcenia narodu polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi. Wiązał się on bezpośrednio z poświęceniem świata Jej sercu, jakiego dokonał papież Pius XII 31 października 1942 r., a do którego Polska, będąca wówczas pod hitlerowską okupacją, dołączyć się nie mogła. Biskupi polscy w zmienionych już warunkach dziejowych dziękowali Maryi za zakończenie II wojny światowej, prosząc Ją o opiekę nad Kościołem i ludzkością. „Nie postąpilibyśmy zgodnie z duchem naszych dziejów ani z ciążącym na nas długiem wdzięczności – stwierdza list pasterski episkopatu z roku 1946 – gdybyśmy na progu nowych czasów nie odnowili przymierza Polski z Jej niebieską Królową, dla której Naród ma odwieczną, serdeczną i rodzimą cześć. Po szwedzkim potopie ślubował Jej nową i gorącą służbę król Jan Kazimierz. Teraz sam Naród i kraj cały poświęca się uroczystym aktem Matce Najświętszej i Jej Niepokalanemu Sercu, obierając Ją znowu za Patronkę swoją i państwa oraz oddając w Jej szczególną opiekę Kościół i przyszłość Rzeczypospolitej…”.

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zbawienie niekatolika

CO JEST PRZYCZYNĄ ZBAWIENIA? Nie wiem oczywiście, czy ktoś powyższy zostanie zbawiony; jednak na pewno nie nastąpi to z powodu...

Zamknij