Matka Boża wybrała sobie to miejsce

Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach jest budowana od wielu lat z pewnymi przeszkodami. Jaka jest jej historia?

Znajdujemy się u stóp Matki Bożej w parafii, która będzie miała już 20 lat – jedno pokolenie. Jestem tutaj już czwartym proboszczem, któremu abp Stanisław Gądecki zlecił kierowanie tą wspólnotą. Misją kapłanów w tym miejscu jest zbudowanie parafii, ale także miejsca kultu, jakim jest świątynia. Przez ostatnie kilkanaście lat nie udało się tego uczynić. Jestem w tym miejscu dokładnie 3 lata i 13 dni. 1 lipca przed trzema laty objąłem tę wspólnotę z zadaniem stworzenia tu świątyni.

Jak przebiega budowa kościoła?

Dwa lata temu w takim cudownym czasie, jakim jest sierpień, dokładnie 15, w dzień Matki Bożej Wniebowziętej, modliliśmy się o to, aby pomogła nam tę świątynię wznieść, jeżeli jest taka wola Pana Boga. Na dzień dzisiejszy świątynia już jest widoczna i jeżeli Pan Bóg pozwoli, do jesieni będzie już dokończona wieża, będziemy także zabezpieczali dach, abyśmy mogli już w przyszłym roku podjąć kolejne prace wewnątrz i na zewnątrz. Potrzebujemy trzech lat, aby ta świątynia była oddana Bogu na chwałę.

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"

Wesprzyj budowę parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej.

Numer konta: 46 1020 4027 0000 1002 1428 3628

tytułem „Dar na budowę kościoła”

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pani chroniąca niedzielę Bożą i naszą

W poprzednim naszym rozważaniu poruszyliśmy temat pracy, dziś przyjrzyjmy się, w jaki sposób Kościół i Pismo Święte nauczają o odpoczynku....

Zamknij