Matka Boża Pompejańska w Zielonej Górze

Wiele razy pisaliśmy na naszych łamach o licznych kopiach obrazu Matki Bożej Pompejańskiej w Polsce. Choć najwięcej uwagi poświęcaliśmy skoczowskiej Kaplicówce, pisaliśmy także o odnalezieniu ponad stuletniej kopii obrazu pompejańskiego przez p. Mariana – obraz znajduje się obecnie w Sulejowie. Odnalezienie obrazu miało miejsce już w 2002 roku.

Pisaliśmy także o Pniewach, gdzie kopia obrazu ufundowana przez Magdalenę i Szymona trafiła m.in. do sióstr klarysek i urszulanek. W 2013 r. odwiedziliśmy Zachełmie, gdzie powstała kapliczka pompejańska, ufundowana przez państwa Ewę i Jana. Niezwykła historia dotyczy też pojawienia się obrazu w najmłodszej poznańskiej parafii pw. Zwiastowania Pańskiego, a w ostatnim numerze pisaliśmy o poświęceniu pompejańskiej kaplicy w Rzeszowie. Teraz czas na Zieloną Górę!

Poniżej publikujemy zdjęcia z uroczystości wprowadzenia obrazu do parafii pw. św. Urbana I. Zapraszamy tez do oberzenia wprowadzenia ks. Proboszcza oraz homilii ks. Józefa Orchowskiego. ZOBACZ TUTAJ.

Więcej na ten temat w numerze 13 „Królowej Różańca Świętego”.

 

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Msza święta w Zielonej Górze – wprowadzenie pompejańskiego obrazu | Różaniec naszą siłą! – Królowa Różańca Świętego
7 lutego 2015 00:29

[…] Matka Boża Pompejańska w Zielonej Górze […]

1
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Msza święta w Zielonej Górze – wprowadzenie pompejańskiego obrazu

Słowo od ks. Mirosława Donabidowicza, proboszcza parafii pw. św. Urbana I papieża oraz kazanie ks. Józefa Orchowskiego, proboszcza parafii pw....

Zamknij