Nowenna pompejańska i różaniec w życiu człowieka – ks. Grzegorz Zbączyniak (kazanie)

„Jan Paweł II, kardynał Wyszyński, Bartolo Longo, którego relikwie gościliśmy w naszym Sanktuarium Świętości Życia, obrali drogę ku niebu, uchwyciwszy się Matki Najświętszej. To piękne dzieło, które propagujemy w naszym sanktuarium, stało się współudziałem tak wielu ludzi na całym świecie: dzieło otwarcia swo­jego serca i duszy na działanie Boga z różańcem w ręku w nowennie pompejańskiej. Kiedyś, jak ktoś mnie zapytał: »Proszę księdza, jaka jest najtrudniejsza modlitwa?«, odpowiadałem: »Dla mnie tą modlitwą jest różaniec«.

I kiedy zacząłem odkrywać nowennę pom­pejańską, to stwierdziłem, że odmawia­jąc kolejne tajemnice i części różań­ca świętego, na wszystko mam czas. Zanim jednak podjąłem się tego dzieła, tych 54 dni modlitwy, to ogarnął mnie lekki strach: »Czy dam radę?«. Bo przecież trzeba trochę czasu poświęcić! Ale jeśli idziesz na zakupy lub jedziesz samochodem, jeśli podążasz do pracy, jeśli masz też czas w ciągu dnia, to możesz w tym czasie modlić się! To jest doskonała okazja, aby te poszczególne części różańca ofiarowywać wówczas Panu Bogu w nowennie.” – mówił ks. Grzegorz Zbączyniak.

Tekst kazania znajdziesz w 10. numerze KRŚ.

0 0 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
t.sisko
t.sisko
30 lipca 2014 10:47

Tak…to prawda, o czym mowi Ksiądz. Mialam te same obawy gdy postanowilam skorzystac z tej Modlitwy. Nowenna Pompejska z jednej strony mnie ” kusiła” do odprawienia Jej…a z drugiej przerazala myśl, ze nie podołam.
Ale udało mi sie dwa razy i zarazilam Nią moją namę…. I – dzieki Bogu- udało mi sie wytrwac i wyprosic łaski, o ktore prosilam.
Ale NAJWAZNIEJSZE JEST TO, ZE- o czym mówi Ksiądz- CUDEM ZNAJDUJEMY WLASNIE CZAS NA….WSZYSTKO A PRZY OKAZJI – WŁASNIE CUDEM- JAKOS INNE PROBLEMY SAME SIĘ ROZWIĄZUJĄ…<3 <3
Więc polecam z calego serca tę forme Modlitwy.

Marta
Marta
27 sierpnia 2014 09:01

Wielkie rzeczy uczynił mi Pan Bóg…. Nowennę Pompejańską zaczęłam odmawiać 31 lipca. Chwyciłam się tej nowenny jak ostatniej deski ratunki. Byłam w tak marnym stanie, że kiedy kładłam się i wstawałam to nie przestawałam płakać. Dlaczego ? To był splot wydarzeń, które zaczęły się od 12 maja tego roku. Szef zaprosił mnie do swojego gabinetu i powiedział, że będzie problem z moim etatem w pracy. Szok !! Kredyt na mieszkanie, długi na meble, długi na samochód, długi na studia… Nastepnego dnia było Święto MBF. Gorąco prosiłam o cud… Nie poszłam tego dnia do pracy bo nie dałam rady. Telefon około… Czytaj więcej »

Marta
Marta
27 sierpnia 2014 09:06

matka Boża w tej nowennie czyni cuda. Dosłownie… Nie bójcie się modlić. Choćby nie wiem co się działo przytulajcie się do Serca Matki Bożej tak duchowo. Matka Boża ma tyle troski i współczucia.
Dziękuję Ci Matko za wszystko co dla mnie uczyniłaś. Uratowałaś mnie.

ella
ella
12 września 2014 20:40

zgadzam się, ta nowenna to wyjątkowa modlitwa. namacalnie czuje się pomoc Matki Bożej. nie umiem tego wytłumaczyć, ale jakby cały czas ktoś czuwał i pomagał. i to nie tylko w intencji o którą się modlimy, ale na każdym kroku, w każdej sprawie…..Matka Boza pomaga. to moja druga nowenna, ale chyba będę starać mówić się następne, jedna po drugiej. proszę abyście rozszerzali tą modlitwę, bo jest naprawdę wyjatkowa. choć trudna 🙂

Ela
Ela
22 października 2015 17:53

Witam odmawiam nowenne pompejanska I zaczelam odmawiac nowenne rozwiazujaca wezly, nie wiem co dzieje sie w moim zyciu, ale bardzo prosze Matke Przenajswietsza o jakis znak czemu to wszystko ma sluzyc. Chociaz czasami zaczynam watpic czy odmawiannie nowenny ma sens bo nie widze efektów to postanowilam ze nie zwatpie w Boga, w Maryje, Jezusa I Trojce Przenajswietsza. Bede modlic sie, czasami uwazam ze nie zasluguje na laski ale nie chce ustawac w modlitwie.

dausia
dausia
5 stycznia 2016 14:34

Modlitwa do Matki Bożej Różańcowej Pompejańskiej czyni cuda , wierzcie mi ja wielokrotnie ich doświadczyłam , obecnie odmawiam nowennę do Matki Bożej Pompejskiej to mój 7 dzień , polecam Ją wszystkim , czuwajcie w modlitwie , nie poprzestawajcie się modlić , proście a zapewne otrzymacie i za każde otrzymane łaski dziękujcie , Ta modlitwa jest naprawdę wyjątkowa .

Ja
Ja
10 stycznia 2016 04:37

Pozwól sobie pomoc nieść Twoj krzyż. Nikt nie zostaje sam. Wystarczy zaufac tak, jak dziecko ufa Matce.

7
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x