Dołącz do 9-dniowej Nowenny Pompejańskiej!

Kochani czciciele Matki Bożej Pompejańskiej! Przed nami wspaniałe, pompejańskie święto 8 maja. Przygotujmy się na nie, uczestnicząc w wyjątkowej. 9-dniowej nowennie o uzyskanie łask od Matki Bożej Pompejańskiej!

 

Bł. Bartolo Longo
Bł. Bartolo Longo

Wszyscy znamy 54-dniową nowennę pompejańską. – Powstała ona we Włoszech w 1879 roku pod nazwą „Nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej o zesłanie łask w przypadkach beznadziejnych”. Jej autorem jest bł. Bartolo Longo, który w tym czasie budował kościół Matki Bożej Pompejańskiej. W tym czasie Bartolo był w ciężkim stanie zdrowia. Poprosił, aby przynieść do jego pokoju obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Z wielkim wysiłkiem układał słowa modlitwy. Napisał w „Historii sanktuarium w Pompejach”:

„jak [inni] uwierzą w cuda Maryi Różańcowej z Pompejów, jeśli ona pozwoli umrzeć temu, kto zainicjował budowę jej świątyni i rozpowiada o jej czynach?”. I uzdrowienie przyszło dziewiątego dnia nowenny.

Krótko potem Bartolo, spisane przez siebie 9-dniowe nabożeństwo, opatrzone aprobatą kościelną, zaczął drukować i rozsyłać po całym świecie. Pierwsze polskie oficjalne, wydanie ukazało się w modlitewniku „Modlitwa z wiarą”.

Odmówmy wspólnie 9-dniową nowennę do Matki Bożej Pompejańskiej przez Jej świętem!

Od 28 kwietnia będziemy wspólnie modlić się tą właśnie 9-dniową „Nowenną do Matki Bożej Pompejańskiej o zesłanie łask w przypadkach beznadziejnych” w sposób, jaki podał bł. Bartolo Longo. Codziennie odmówimy modlitwy w oryginalnym brzmieniu oraz 5 tajemnic różańca. Dokładnie tak, jak wskazał nam Bartolo Longo: przez 9 dni odmawiając 5 dziesiątek różańca.

Nabożeństwo zakończy się 8 maja – w święto Matki Bożej Pompejańskiej. Tego dnia odmówmy też  wspólnie Suplikację do Matki Bożej Pompejańskiej. Zobacz, jak odmówić suplikację! 

Z pewnością masz jakąś intencję, za którą pragniesz się pomodlić!

Dzięki udziałowi w tym nabożeństwie nie tylko pogłębimy naszą pobożność do Matki Bożej Pompejańskiej. Będziemy się modlić każdy w swoich intencjach modlitwami, które napisał bł. Bartolo Longo, w oryginalnym brzmieniu.

Jak dołączyć do nowenny pompejańskiej 9-dniowej?

To bardzo proste: zapisz się na powiadomienia, a każdego dnia otrzymasz nowennę do odsłuchania wprost na swój adres e-mailowy. Zapisy trwają na stronie nowenny.pl: http://nowenny.pl/nowenna-pompejanska-klasyczna

Uczestnictwo oczywiście jest bezpłatne. Jedyne co trzeba, to Twoje zaangażowanie. Wspólna modlitwa zajmie nam ok. 30 minut dziennie. Do tego otrzymasz dodatkowe materiały, dzięki którym będziemy mogli pogłębić swoją duchowość pompejańską.

Przydatne rzeczy:

Polecam Ci przy tej okazji dwie wspomniane książki:

Książka: Historia Sanktuarium w Pompejach

Historia Sanktuarium w Pompejach Bartolo Longo

Nowenna pompejańska, Sanktuarium w Pompejach, Obraz Matki Bożej Pompejańskiej… Nie mielibyśmy tego bez Bartola Longo! Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia. "Historia sanktuarium w Pompejach" to opis błogosławieństw i przewodnictwa Matki Bożej Pompejańskiej - tego, jak opuszczone i biedne Pompeje zamieniły się w kwitnące wiarą i miłosierdziem miejsce, z którego łaski zaczęły promieniować na cały świat!

Zobacz

Modlitewnik pompejański: Modlitwa z wiarą

Modlitwa z wiarą Bartolo Longo

Błogosławiony Bartolo Longo, poza ogromnym zaangażowaniem na rzecz sanktuarium w Pompejach i dzieł miłosierdzia, był cenionym autorem nabożeństw. Osiągnęły one nakłady setek tysięcy egzemplarzy i towarzyszą wiernym na całym świecie już od półtora wieku. Praktyczny przewodnik zawierający podstawowe prawdy wiary oraz modlitwy (w tym oczywiście różaniec).

Zobacz

Więcej o bł. Bartolo Longo przeczytasz tu: https://www.bartolo-longo.pl

Serdecznie Cię zapraszam – dołącz do naszego nabożeństwa już dziś i zaproś innych,

Marek Woś, Fundacja Królowej Różańca Świętego

 

5 1 głos
Oceń ten tekst
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x