Od dziesięciu lat istnieje nasza strona www.rita.krolowa.pl, która jest jedną z większych witryn w polskim Internecie poświęconych św. Ricie z Cascii. Zawiera modlitwy, nabożeństwa, biografię Świętej, a jej wielką wartością są świadectwa o uzyskanych łaskach, które nadsyłają jej Czytelnicy.
Inicjatywy
Pompejańska Pani zawitała do Barlinka!
7 grudnia 2021 r. w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Barlinku miała miejsce uroczystość odsłonięcia wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej.
Wizerunek został pobłogosławiony wcześniej w Pompejach, a w tym roku zapadła decyzja o jego zainstalowaniu w kaplicy bocznej kościoła. Ksiądz Robert Kos powiedział w czasie kazania, że: „w tym ogrodzie rajskim, jakim jest świątynia, mamy od dzisiaj wizerunek Królowej Różańca Świętego, aby odnawiać tę modlitwę pośrod nas.”
Apostołowie Maryi
Różańca nie wypuszczają z dłoni. Czas, jaki oddają modlitwie, owocuje coraz liczniejszymi dziełami, które podejmują. W kościele w Pogórzu odbył się 13. Pompejański Dzień Skupienia. Stał się też okazją do dziękczynienia za dynamiczny rozwój misyjnego zaangażowania czcicieli Matki Bożej Pompejańskiej, od Czech po Tanzanię i Madagaskar.
Wspólnotowe posłanie do świata
„Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół” – tak, nasze Credo zawiera w sobie całą naukę o Kościele. Głosimy, że jest on święty – bo założony przez Pana Jezusa, który w nim trwa i dysponuje wszelkimi środkami potrzebnymi do uświęcenia; powszechny, czyli katolicki – bo jest posłany do wszystkich ludzi wszystkich czasów i wszystkich, choć różnorodnych kultur; apostolski – bo powstał z przepowiadania Apostołów i nadal prowadzi swoją misję.
Jak św. Maksymilian
W Bielsku-Białej odbyło się podsumowanie szóstej edycji Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego, przyznawanej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ewangelizacji.
Różańcowy Dar Serca
Bożenę Sagan znamy od kilku lat. Prawie od początku działania strony społecznościowej www.zywyrozaniec.pl włączała się aktywnie w dyskusje, modlitwy, pisała motywujące do różańca teksty, które trafiały do serc czytających. Szybko zyskała sympatię użytkowników strony.
Działania. Podziękowania. Inicjatywy
Przedstawiamy informacje dotyczące naszej działalności skupionej wokół propagowania modlitwy różańcowej w formie nowenny pompejańskiej.
Działania. Podziękowania. Inicjatywy
Zapoznaj się z naszą działalnością. Sprawdź, co dotychczas udało nam się zrobić, a co jeszcze jest przed nami
Z życia Fundacji PKRŚ
Różaniec na żywo, transmisje przez Facebook, szerzenie nabożeństwa do św. Michała Archanioła i Matki Bożej Pompejańskiej… Poznaj najnowsze działania fundacji „Pomocnicy Królowej Różańca Świętego”.
Pierwsza nagroda dla filmu „Tajemnica nowenny pompejańskiej”
Nie dla nagród doczesnych, ale w podzięce za liczne otrzymane łaski powstał tryptyk filmowy „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej”. Jak tu nie odnować jednak faktu, że nasz wspólny wysiłek spotkał się z uznaniem jury XXXI Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2016?
Ks. abp Tommaso spotkał się z Polakami
Krótko po naszej rozmowie (przeczytasz ją tutaj) ks. abp Tommaso Caputo spotkał się z pielgrzymami z Polski, uczestnikami pielgrzymki pompejańskiej. Oto fragmenty okolicznościowego przemówienia:
Pierwsze pokazy „Tajemnicy nowenny pompejańskiej”!
16 lipca, w dniu Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, święto szkaplerza karmelitańskiego, odbyła się w poznańskim kinie Apollo premiera naszego różańcowego filmu „Tajemnica nowenny pompejańskiej”. Postanowiliśmy, by na pierwszy, bezpłatny pokaz zaprosić wyłącznie osoby związane z różańcem i nowenną pompejańską, w tym członków wpólnot żywego różańca w Poznaniu.
III Wielka Księga Łask!
To już trzecia Wielka Księga Łask, jaka trafiła do Sanktuarium w Pompejach na ręce ks. abp. Tommasa Caputo jako wotum dziękczynne Czytelników „Królowej Różańca Świętego”. Księga na 840 stronach zawiera 1500 świadectw od numeru 3001 do 4500, wraz z indeksem tematycznym. Wspaniale oprawiona w skórę, w etui, waży ponad 6 kilogramów.
Film pompejański
Z Bożą pomocą, film udało się nam zrealizować przy stosunkowo niewielkich kosztach, dzięki zaangażowaniu prywatnych środków i sprzętu, osobistej pracy i przychylności wielu osób.
Modlitwa o kanonizację bł. Bartola
Kochani Czytelnicy! Tak chętnie modlimy się o łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, św. ojca Pio, św. Rity, św. Judy Tadeusza, uznając, że są oni tak szczególni, że z ich pomocą najszybciej wyprosimy u Boga potrzebną łaskę… Tymczasem możemy modlić się za wstawiennictwem bł. Bartola Longo, założyciela Sanktuarium w Pompejach i założyciela dzieł miłosierdzia!
Już… 4000 świadectw nowenny i Wielka Księga Łask tom II
W dniach, w których oddajemy do druku bieżące wydanie KRŚ, padł kolejny „rekord” co do liczby świadectw – otrzymaliśmy ich już 4000, od Czytelników naszego pisma oraz ze strony www.pompejanska.rosemaria.pl!
Film pompejański
Film pompejański
Pełni zapału przystąpiliśmy do realizacji drugiej części nagrań do filmu o nowennie pompejańskiej i kulcie Matki Bożej z Pompejów w Polsce.
Pompejański zjazd w Sulejowie
Stali Czytelnicy naszego czasopisma zapewne znają już historię obrazu Matki Bożej Pompejańskiej z Sulejowa. Przypomnijmy ją jednak pokrótce. Pewnego jesiennego dnia 2002 roku do klasztoru ojców cystersów przybył bardzo zmartwiony mężczyzna. Zwrócił się z prośbą do o. Augustyna Węgrzyna o możliwość zobaczenia wnętrza kościoła. Chciał sprawdzić, czy pod chórem, po prawej stronie, znajduje się dziura w murze.
W Kicinie z Bartolem
To wielka radość spotkać się z Czcicielami Królowej Różańca – razem modlić się i uczcić bł. Bartola w jego relikwiach!
Wielka Księga Łask zawitała do Pompejów!
W poprzednich numerach KRŚ pisaliśmy o naszym pomyśle, aby zebrać świadectwa nowenny pompejańskiej, a następnie, w formie książki, przekazać je do Sanktuarium w Pompejach w naszym wspólnym darze. Okazja ku temu pojawiła się wraz z naszą październikową pielgrzymką.