Modlitwa o kanonizację bł. Bartola

Kochani Czytelnicy! Tak chętnie modlimy się o łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, św. ojca Pio, św. Rity, św. Judy Tadeusza, uznając, że są oni tak szczególni, że z ich pomocą najszybciej wyprosimy u Boga potrzebną łaskę… Tymczasem możemy modlić się za wstawiennictwem bł. Bartola Longo, założyciela Sanktuarium w Pompejach i założyciela dzieł miłosierdzia! Tym bardziej, że oczekiwany jest cud potrzebny do kanonizacji. Możemy modlić się o uzdrowienie ciała, uwolnienie z nałogu, nawrócenie, zażegnanie kryzysu w rodzinie. Warunkiem potrzebnym do potwierdzenia cudu za wstawiennictwem bł. Bartola jest to, aby modlić się o ten cud wyłącznie do niego. Możemy też zgłosić intencję mszalną o kanonizację, jak to czyni wspólnota pompejańska w Skoczowie.

Zgłoszenie cudu potrzebnego do kanonizacji: na adres redakcji.

Boże, Ojcze miłosierdzia, wielbimy Cię za to, że dałeś historii ludzkości błogosławionego Bartola Longo, żarli­wego Apostoła Różańca i świetlany przykład świeckiego głęboko zaangażowanego w ewangeliczne świadczenie wiary i miłości.

Dziękujemy Ci, Boże, za jego niezwykłą duchową podróż, jego prorocze intuicje, niestrudzone wysiłki na rzecz najbiedniejszych i odrzuconych, za pobożność, z jaką służył Twojemu Kościołowi i zbudował nowe miasto miłości w Pompejach.

Prosimy Cię, spraw, by bł. Bartolo Longo został wkrótce zaliczony do grona Świętych Kościoła powszechnego, tak, by każdy mógł naśladować go jako wzór życia i otrzymywać łaski za jego wstawiennictwem. Amen.

nihil obstat ks. kanonik dr Michał Tschuschke
Imprimatur 346/2012 z dn. 27 stycznia 2012 r.,
ks. bp Marek Jędraszewski

Odwiedź stronę: www.bartolo-longo.pl

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Film pompejański

Z Bożą pomocą, film udało się nam zrealizować przy stosunkowo niewielkich kosztach, dzięki zaangażowaniu prywatnych środków i sprzętu, osobistej pracy...

Zamknij