Ks. abp Tommaso spotkał się z Polakami

Krótko po naszej rozmowie (przeczytasz ją tutaj) ks. abp Tommaso Caputo spotkał się z pielgrzymami z Polski, uczestnikami pielgrzymki pompejańskiej. Oto fragmenty okolicznościowego przemówienia:

Dobry wieczór. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Witajcie w Sanktuarium w Pompejach.

Każdego roku przybywa do nas coraz więcej pielgrzymów z Polski i Słowacji. Wczoraj nasi przyjaciele z

Polski przedstawili mi piękną Wielką Księgę Łask z wieloma świadectwami. Były to łaski otrzymane za wstawiennictwem Matki Boskiej i bł. Bartola Longo. Modląc się różańcem docieramy do serca naszego ocalenia, którym jest Jezus. Do Jezusa prowadzi nas Matka Boska.

wielka_ksiega_lask_pompeje
Przekazanie Wielkiej Księgi Łask

Mogliście zobaczyć sanktuarium, jest bardzo piękne. Obok niego znajduje się drugie, którego nie można zobaczyć, ale jest dziełem miłosierdzia. To dzieło pomocy sierotom, dzieciom więźniów i innym potrzebującym (m.in. młodym matkom, dzieciom niepełnosprawnym, kobietom z Afryki, osobom uzależnionym od narkotyków i bezdomnym – przyp. red.). (…)

Możemy więc powiedzieć, że w Pompejach są dwa sanktuaria: sanktuarium wiary, w którym właśnie przebywamy oraz sanktuarium miłosierdzia, które znajduje się wokół świątyni. Taki był zamysł samego Bartola Longo.

spotkanie_z_abp_caputoSerce Sanktuarium wiary znajduje się kilka metrów stąd. Jest to kaplica sakramentu pokuty. Choć jest tam zawsze około 20-30 kapłanów, kolejka nigdy się nie kończy, ponieważ jest tak wielu chętnych. Zawsze trzeba poczekać na swoją kolej. To kolejny cud Matki Boskiej.

Jeszcze raz witam wszystkich w sanktuarium. Jestem bardzo szczęśliwy, że w Polsce kult Matki Bożej Pompejańskiej i bł. Bartola Longo jest bardzo silny.

Kończę błogosławiąc Was:

Pan z Wami. Niech Wam błogosławi Bóg wszechmogący: Ojciec i Syn i Duch Święty. Amen. Niech Matka Boska pocieszy i towarzyszy Wam wszystkim. Amen.

Królowa Różańca Świętego nr 21Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Zobacz Zamów PDF
0 0 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x