Pierwsza nagroda dla filmu „Tajemnica nowenny pompejańskiej”

Nie dla nagród doczesnych, ale w podzięce za liczne otrzymane łaski powstał tryptyk filmowy „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej”. Jak tu nie odnować jednak faktu, że nasz wspólny wysiłek spotkał się z uznaniem jury XXXI Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2016?

Nasz film zdobył I nagrodę w kategorii multimedialnej.

To dla nas wielka radość i wyróżnienie. Nie przypuszczaliśmy, że bez środków, z bardzo ograniczonymi możliwościami i wobec wielu przeciwności uda się stworzyć TEN film. Film, z którego jesteśmy dumni i który został wyróżniony tak wspaniałą nagrodą.

Dziękujemy Ci, Maryjo! To Ty otworzyłaś nam liczne drzwi, dałaś pogodę w dniach zdjęciowych wbrew niekorzystnym prognozom, roztoczyłaś nad nami opiekę, uzdatniłaś nas do zrealizowania filmu o różańcu i Twoim słudze, bł. Bartolu Longo! Dziękujemy też tym, którzy wspierali powstanie filmu modlitwą oraz zaufali nam zamawiając go w formie przedpłaty.

Niespodziewana wiadomość o nagrodzie zastała nas podczas wyjazdu pompejańskiego w Brzegu. Dzięki zaangażowaniu świeckich pokazy są możliwe do zrealizowania i gromadzą tych, którzy są ciekawi przesłania pompejańskiego. Pokazując wybrane części filmu, odwiedziliśmy m.in. Oborniki Wlkp., Głuchołazy, Żerniki Wrocławskie, Jarocin, Brzeg, Lubin, Kuklówkę Zarzeczną k. Warszawy, Konin, Ceradz Kościelny, Dąbrówkę k. Poznania, Gniezno… W wielu innych parafiach osoby zaangażowane szerzenie nowenny pompejańskiej zorganizowały pokaz samodzielnie. Serdecznie Wam dziękujemy!

Film: Tajemnica nowenny pompejańskiej

Tajemnica nowenny pompejańskiej

Gdzie tkwi fenomen nowenny pompejańskiej? Skąd się wzięła? Kto był jej pierwszym apostołem? Dlaczego Polska stała się miejscem tysięcy łask i cudów nowenny pompejańskiej?

Zobacz

Pamiątkowa statuetka trafi do Pompejów!

To postanowione: statuetka powinna trafić do Reżyserki filmu. Bez Jej przychylności, Jej namacalnej pomocy, nie udałoby się nic. Z punktu widzenia ludzkiego to nie miało prawa się udać: brak pieniędzy, choroby, plany, które wciąż stawały pod wielkim znakiem zapytania. Dlatego oczywistym jest fakt, że pamiątkowa statuetka trafi do Sanktuarium w Pompejach, jako wotum dziękczynne, przed Tron Reżyserki, podczas naszej majowej pielgrzymki.

Ten film trzeba mieć!

Jeśli leży Ci na sercu sprawa rozpowszechniania różańca i nowenny pompejańskiej, to masz ku temu gotowe narzędzie! Trzyczęściowy film, który przedstawia sanktuarium w Pompejach, jego niezwykłą historię, dzieje nowenny pompejańskiej we Włoszech i w Polsce, a także postać bł. Bartola Longo i jego wspaniałe dzieła miłosierdzia, to sposób na ewangelizację różańcową. Zamiast tysiąca słów – film, który mówi wszystko!

Wkrótce nowy projekt!

Już w następnym numerze KRŚ przedstawimy nasz nowy, ogólnopolski projekt związany z promocją filmu „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej”. Jeśli chcesz być na bieżąco, śledź naszą stronę

www.film.rozaniec.info

A może zorganizujesz wraz z nami pokaz w swojej parafii lub mieście?

Nasz film to świetna forma ewangelizacji różańcowej! Pomów o tym pomyśle z księdzem proboszczem i zadzwoń do nas na telefon: 61 66 24 921 (w dni rob. w godz. 10-14) lub skontaktuj się przez e-mail: film@rozaniec.info!

Zamów film już dziś!

Zobacz fragmenty filmu!

Marek Woś

MAREK WOŚ redaktor naczelny

Redaktor KRŚ, polonista, filmoznawca, edytor, ekonomista, człowiek od "brudnej roboty".
Wyszukaj jego teksty.

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x