Działania. Podziękowania. Inicjatywy

Zapoznaj się z naszą działalnością. Sprawdź, co dotychczas udało nam się zrobić, a co jeszcze jest przed nami

Kolejna edycja akcji 
„Nowenna dla więźnia”

List od kapelana ks. Wojciecha Pyrzewskiego

Jak zwykle mogliśmy liczyć na naszych Darczyńców. Jak pisze ks. kapelan Wojciech Pyrzewski z Zakładów Karnych w Grudziądzu: „Serdecznie dziękuję za kolejną przesyłkę w ramach akcji „Nowenna dla więźnia” w bliskiej przyszłości trzeba będzie zorganizować dodatkowe miejsce do sprawowania Eucharystii. Staram się by była to kaplica. Moim marzeniem jest by była pod wezwaniem Matki Bożej Pompejańskiej. Jedna z osadzonych namalowała już kopię obrazu z Pompejów, zebrane jest częściowo wyposażenie przyszłej kaplicy. Proszę o modlitwę.”

Obiecaliśmy, że wspólnymi siłami sprawimy księdzu kapelanowi prezent w postaci ornatu z Matką Bożą Pompejańską. Uruchomiliśmy zbiórkę w tym celu na stronie www.wdowigrosz.pl. Dołączysz?

List od więźnia

Wśród licznych listów otrzymaliśmy także list z Zakładu Karnego od pana Adama, który na co dzień posługuje tam jako ministrant. Pisze m.in.: „Wśród naszej wspólnoty więziennej widzę i znam z rozmów potrzebę i siłę modlitwy różańcowej, którą każdy indywidualnie i jeśli się udaje w małych grupkach odmawia. My jako ministranci wraz z o. Tadeuszem oblatem staramy się szerzyć wiarę, modlitwę i wspomagać Słowem Bożym (…) Szczerze wdzięczny i wraz z wiernymi w modlitwie, dziękuję”. Przyjmijcie drodzy Darczyńcy akcji „Nowenna dla więźnia” te podziękowania!

Bóg zapłać Dobrodziejom dzieci więźniów!

Bł. Bartolo Longo pisał: „Jaka klasa ludzi jest najbardziej opuszczona? Synowie przestępców kryminalnych Nie są to sieroty, więc nie mogą korzystać z zakładów dla sierot, a są traktowani gorzej niż sieroty, bo zostali znienawidzeni z powodu przestępstw rodziców. Niosą na sobie bez żadnej winy piętno niesławy”.

Idąc w ślad za Bartolem Longo, Fundacja Królowej Różańca Świętego podjęła inicjatywę skierowaną do dzieci więźniów. We współpracy z ks. kapelanem więzienia w Iławie o. Tadeuszem Rzekieckim OMI, przygotowaliśmy paczki dla piętnaściorga zgłoszonych dzieci w różnym wieku z dziewięciu rodzin. Każdy dostał piękny plecak i pełną wyprawkę do szkoły zgodnie z wiekiem i płcią. Wyprawki bardzo się przydały i… spodobały! Jak napisał o. Tadeusz: „W imieniu własnym i osadzonych, którzy wskazali adresy dzieci do wyprawek szkolnych, bardzo dziękuję. Paczki dotarły. Byli bardzo zaskoczeni zawartością i gatunkiem wysłanych rzeczy. Mówili: „wszystko markowe!”

Te podziękowania należą się Wam drodzy Darczyńcy, sprawiliście uśmiech na twarzach tych dzieci i na pewno sam bł. Bartolo uśmiecha się z Nieba, gdyż one są bliskie jego sercu. Jakkolwiek zdarzały się komentarze od osób, które pisały, że „nie trzeba wspierać dzieci więźniów, bo ich rodzice już dość nakradli”, to nie przejmujemy się i podnosimy poprzeczkę! Wkrótce planujemy nowe akcje ewangelizacyjne w więzieniach i inicjatywy charytatywne dla dzieci, które mają rodziców w zakładach karnych.

Powstałą nadwyżkę finansową akcji przekazaliśmy ks. Arkadiuszowi Talikowi z parafii Najświętszej Rodziny w Małych Kozach, który prowadzi wakacyjne rekolekcje dla młodzieży z ubogich i zagrożonych rodzin. Jak pisze ks. Arkadiusz to dla nich jedna z nielicznych szans na poznanie dobroci i miłości Boga. Księdza Arkadiusza spotkaliśmy zupełnym „przypadkiem”. Zatrzymując się na nocleg, okazało się, że w tym samym miejscu jest turnus organizowany przez niego. Okazało się, że modli się on nowenną pompejańską i zachęca do niej także dzieci. Była więc okazja, by spotkać się z całą grupą i opowiedzieć dzieciom o postaci bł. Bartola Longo oraz działaniu Matki Bożej Pompejańskiej! Tego małego cudu doświadczyliśmy dzięki ks. Arkadiuszowi. Dziękujemy, tak trzymać!

Anielski film blisko zakończenia!

W październiku 2017 r. kończymy nagrania do anielskiego filmu. Dziękujemy licznym Darczyńcom za wsparcie projektu, Przed nami ostatni etap pracy: tłumaczenia, montaż i ew. dogrywanie materiału. Informacje umieszczamy na www.anielskifilm.pl. Zbiórka na zakończenie prac trwa na www.wdowigrosz.pl. Zapraszamy do włączania się w ten projekt!

Pomoc duchowo udręczonym!

W poprzednim wydaniu „Królowej Różańca Świętego” przedstawiliśmy projekt z dziedziny zagrożeń duchowych. Nasza Fundacja, jako jeden z celów, ma ostrzeganie przed zagrożeniami (spirytyzmem, ezoteryzmem, okultyzmem) w różnych ich postaciach oraz pomoc dla osób, które odczuwają skutki wpływu złego ducha. Działamy na www.egzorcyzmy.katolik.pl oraz na wielojęzycznej www.exorcismus.org. Aby odpowiedzieć na setki zapytań o pomoc, kończymy tłumaczenie na język angielski książkę o. dr. Bogdana Kocańdy – „Poradnik dla osób duchowo udręczonych”. Będziemy dystrybuować go bezpłatnie jako e-book! Dziękujemy za wsparcie!

Nowe projekty? – Już rozpoczęte!

W ostatnich dwóch miesiącach rozesłaliśmy ponad 30.000 obrazków z nowenną pompejańską do osób i ośrodków, które chcą ją promować. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie i zgłoszeniom z całej Polski, przygotujemy 1000 bezpłatnych pakietów, każdy liczący po 70 obrazków, dla Apostołów nowenny pompejańskiej. Każdy darczyńca od 10 zł otrzyma taki pakiet bezpłatnie, bez żadnych kosztów przesyłki. Akcja ta planowana jest na październik 2017 roku, a jeśli spotka się z dobrym przyjęciem, będzie kontynuowana!

Nasz drugi duży projekt, który pragniemy uruchomić, to dotarcie do każdej parafii z przesłaniem modlitwy do św. Michała Archanioła. Piszemy o tym na www.anielskipatron.pl.

Gorąca prośba o modlitwę

Kochani, wciąż poruszamy się w obszarze wielkich wyzwań i potrzeb finansowych. Jakkolwiek nikt z nas nie wypłaca sobie wynagrodzeń i sami wkładamy w to prywatne środki, a wszystko, co dobre wychodzi z naszej Fundacji, jest dzięki wam, to jednak nie da się ukryć, że brakuje nam dwóch rzeczy: rąk i przestrzeni do pracy. Prosimy o modlitwę w intencji zatrudnienia i utrzymania właściwej osoby, która będzie czuć „pompejańską misję”, jaka nam przyświeca. A także znalezienia nowej siedziby, byśmy mogli sprostać wszystkim zadaniom, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć. Z serca za modlitwę dziękujemy!

Redakcja

Królowa Różańca Świętego nr 28Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Zobacz Zamów PDF

 

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x