Dzieło miłosierdzia dla więźniów

Pan Robert, dobroczyńca więźniów, wyciąga pomocną rękę także do byłych więźniów, oferując im zatrudnienie w swojej firmie i pomoc w wyjściu z nałogu alkoholowego.

Współczesne czasy nie oszczędzają nikogo. Także my, wydawcy „Królowej Różańca Świętego”, borykamy się z problemami. Szczególne uciążliwy jest problem niespłaconych wierzytelności. Pewien nasz dłużnik nie był w stanie ani zapłacić za wzięte książki, ani ich zwrócić, gdyż zdążył już je sprzedać. Suma długu była znaczna. W ramach ugody zaproponował wzięcie pojedynczych egzemplarzy innych katolickich książek, które miał na stanie. Mielibyśmy je na własne ryzyko sprzedawać. Stawiało to nas w trudnej sytuacji…

Wtedy pan Robert z Poznania – pre­numerator „Królowej Różańca Świętego” – przyszedł nam z pomocą. Za­pro­­ponował, że odkupi 320 książek i dzię­ki temu odzyskamy dług naszego wierzy­ciela. Książki zaś przekaże przez nas do więzień. Ich tematyka jest bardzo bogata: są tytuły dotyczące nawrócenia, przebaczenia, na­prawy relacji w rodzinie, wyjścia z na­łogów i sekt. Staraliśmy się wybrać takie ksią­żki, które mogą przynieść uwięzionym najwięcej pomocy duchowej.

Matka Boża Pompejańska ratuje dzieci więźniów

Krótkie lektury wydane przez dzieci więźniów w Dolinie Pompejańskiej pod red. bł. Bartola Longo. Z głębi serca opisał codzienne i niecodzienne wydarzenia jakie działy się na jego oczach i pod czułym wzrokiem Królowej Różańca chroniącej i pomagającej dzieciom więźniów.

Zobacz

Wydawnictwo Rosemaria podjęło więc wysyłkę książek do bractw więziennych, dokładając egzemplarze „Królowej Różańca Świętego” oraz materiały otrzymane z centrum pomocy w Liche­niu, głównie dotyczące uzależnień.

Pan Robert, dobroczyńca wydawni­ctwa i dobroczyńca więźniów, wyciąga pomocną rękę także do byłych więźniów, oferując im zatrudnienie w swojej firmie i pomoc w wyjściu z nałogu alkoholowego. Bł. Bartolo Longo zwra­cał w swoich pismach uwagę na to, aby w stosunku do więź­niów postępować ewangelicznie. Piękny gest i przy­kład pana Roberta może być dla nas inspiracją postępowania z tymi ludźmi, tak często prze­cież odrzucanymi przez społeczeństwo.

Polecajmy w modlitwie do Matki Bożej Pompejańskiej i bł. Bartola pana Roberta i jego rodzinę. Serdeczne Bóg zapłać panie Robercie!

red.

0 0 głosów
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x