Dołącz do akcji Anielski Patron!

Z pewnością znasz modlitwę do św. Michała Archanioła. Jest ona odmawiana w wielu polskich parafiach po Mszy Świętej. Celem akcji Anielski Patron jest to, aby ta modlitwa rozpowszechniła się po całej Polsce! Niech nie będzie parafii bez tej modlitwy, a św. Michał Archanioł zostanie Anielskim Patronem naszej Ojczyzny. Uda się to osiągnąć dzięki wielu osobom takim jak Ty!

Minęło już 130 lat od momentu, w którym papież Leon XIII dał światu modlitwę do św. Michała Archanioła. Określenie „dał światu” jest szczególnie trafne. Dlaczego? Otóż źródła historyczne są zgodne co do tego, że Leon XIII samodzielnie ułożył modlitwę do św. Michała Archanioła, po czym przekazał jej słowa do wydruku – z poleceniem rozesłania do wszystkich ówczesnych biskupów na świecie. Papież pragnął bowiem, aby modlitwa ta była odmawiana we wszystkich kościołach po każdej Mszy świętej. W ten sposób chciał nie tylko uświadomić ludziom, że są oni narażeni na nieustanne ataki złego ducha, ale również zjednoczyć świat w modlitwie za wstawiennictwem tego szczególnego Patrona. Nie bez powodu wskazał nam św. Michała Archanioła jako tego, pod którego skrzydłami możemy schronić się przed działaniem złego ducha i nabrać sił do walki z szeroko rozumianym złem.

[m2i_product_block sku=”978-83-63110-82-6″ ]

Leon XIII sam często odmawiał modlitwę do św. Michała Archanioła. Świadkowie wspominają, że ułożył tę modlitwę w odpowiedzi na widzenie demonów krążących nad Watykanem, które było znakiem nie tylko ówczesnych czasów, ale i tych, w których obecnie żyjemy. Papieskie życzenie było spełniane jeszcze przez kilkadziesiąt lat po zakończeniu pontyfikatu. Sobór watykański II zarzucił jednak zwyczaj odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła na zakończenie Mszy Świętej. Jednak św. Jan Paweł II podczas wizyty w sanktuarium św. Michała Archanioła na Gargano, 24 maja 1987 r., powiedział: „Wszyscy pamiętamy modlitwę, którą przed laty recytowało się na końcu Mszy Świętej: Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce… Za chwilę powtórzę ją w imieniu całego Kościoła”.

Kilka lat później, 24 kwietnia 1994 r. zachęcił nas wszystkich do odmawiania tej modlitwy: „Chociaż w obecnej sytuacji nie odmawia się już tej modlitwy pod koniec celebracji eucharystycznej, zapraszam was wszystkich, abyście jej nie zapomnieli, abyście ją odmawiali, aby otrzymać pomoc w walce przeciw siłom ciemności i przeciw duchowi tego świata”.

Michał Archanioł obrońca Twojej parafii

Drogi Czytelniku, zapraszamy Cię więc do wzięcia udziału w akcji Anielski Patron! Nie bądź obojętny na to wezwanie. Wszystko, co musisz zaangażować, to dobra chęć i… tylko dwie minuty Twojego czasu. Wystarczy, że wejdziesz na stronę: www.anielskipatron.pl. Znajdź na mapie swoją parafię i zostaw wiadomość czy jest w niej (lub nie jest) odmawiana modlitwa do św. Michała Archanioła. Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą po prostu zadzwonić do naszej Fundacji pod numer telefonu 61 66 24 921 (w dni robocze w godzinach 9-14).

Co jeszcze możesz zrobić w ramach akcji Anielski Patron?

1. Miej odwagę, by zachęcać swojego proboszcza i członków rad parafialnych do wprowadzenia modlitwy
do św. Michała Archanioła po każdej Mszy Świętej! Niechaj św. Michał Archanioł stanie się opiekunem nie tylko Twojej parafii ale i Twoim. Twój głos głos się liczy – niech będzie słyszalny! Zachęcaj też bliźnich do podejmowania te modlitwy!

2. Dołącz do Wielkiej Nowenny do św. Michała Archanioła, która potrwa od 1 do 31 stycznia 2017 roku! Będziemy modlić się o szczególną opiekę św. Michała nad Kościołem, naszą Ojczyzną, Europą i naszymi rodzinami. Zapisz się na bezpłatne otrzymywanie nowenn na stronie www.nowenny.pl lub módl się z książką „Wielkość św. Michała Archanioła”.

Red.

Przejdź do strony: www.anielskipatron.pl

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

 

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
BM
BM
17 grudnia 2016 11:15

Chciałam zaznaczyć moją parafię, że zawsze odmawiamy po mszy tą modlitwę . Ale niestety po wielu próbach nie udało się.

Paula
Paula
25 grudnia 2016 12:13

nie umiem naprawdę tak mi zależy na chłopaku który jest ważny dla mnie wszystko bym dla niego zrobiała 😉 kocham jego naprawdę Matko boska pomożesz mi to wygrać ja się już podaje nie mam siły , dlaczego tak jest co ja żle zrobiałam , jak się patrzy na mnie 😉 obraca moja stronę nie napisze nie zadzwoni nie przyjdze chce żeby do mojego taty napisał że chce zemną pogadać 😉 dlaczego tak jest że mój tata jego trenerem jest 😉

Giga
Giga
8 stycznia 2017 20:19

U nas ksiadz odmawia jak mu sie przypomni. Kiedys byla modlitwa po mszy, teraz juz od dluzszego czasu nie ma 🙁

Królowa Różańca Świętego
Admin
Królowa Różańca Świętego
12 stycznia 2017 14:31
Reply to  Giga

Witam, a więc jest nieregularnie – proszę o zostawienie informacji na http://www.anielskipatron.pl 🙂 Pozdrawiam! mw

4
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x