Działania. Podziękowania. Inicjatywy

Przedstawiamy informacje dotyczące naszej działalności skupionej wokół propagowania modlitwy różańcowej w formie nowenny pompejańskiej.

W łączności z Pompejami

„Polska w łączności z Pompejami w imię Dziewicy” – taki tytuł nosi relacja z wizyty ks. abp. Tommasa Caputo w Polsce. Tekst ukazał się w czasopiśmie pompejańskim „Il Rosario e la Nuova Pompei”, dzięki czemu Włosi dowiadują się, że także Polacy kochają Dziewicę z Pompejów!

VI Wielka Księga Łask!

Do naszej redakcji i na www.pompejanska.rosemaria.pl trafiło już ponad 9.000 świadectw nowenny pompejańskiej. To kolejna okazja do przygotowania Wielkiej Księgi Łask – wotum dziękczynnego dla Pompejów, co jest już naszą tradycją.

Szósty tom zawiera świadectwa od numeru 7501–9000. To też niejako dowód na to, jak Polacy mają blisko w sercu Matkę Bożą Pompejańską i przesłanie z Pompejów. Podczas listopadowej pielgrzymki (zob. str. 12) przekazałem Księgę na ręce ks. abp. Tommasa Caputo.

Ksiądz arcybiskup przy okazji wręczenia Księgi spytał o dwie sprawy: czy są jakieś świadectwa łask wymodlonych za wstawiennictwem bł. Bartola Longo, ponieważ wciąż jest oczekiwany cud potrzebny do jego kanonizacji. Drugie pytanie dotyczyło tego, by świadectwa nowenny pompejańskiej były dostępne także w języku włoskim. Tak, to da się zrobić!

Dziękujemy Darczyńcom Księgi! Dzięki Wam Księgę można było zrealizować w ekspresowym tempie. Wasze nazwiska są zapisane na specjalnej stronie.

Więcej zdjęć VI Księgi Łask możesz obejrzeć na stronie internetowej www.foto.rozaniec.info.

70.000 obrazków z nowenną poszło w świat!

Dzięki wsparciu 220 osób wydrukowaliśmy 70.000 obrazków z nowenną pompejańską i rozesłaliśmy je do ok. tysiąca chętnych z całej Polski.

Zapakowanie pół tony przesyłek okazało się poważnym wyzwaniem z uwagi na ograniczenia personalne i logistyczne, ale nie zrażamy się i… przygotowujemy dodruk kolejnych 70.000 obrazków! Jeśli i Ty chcesz otrzymać bezpłatny pakiet, wypełnij formularz zamówienia na stronie www.pompejanska.rosemaria.pl.

Ornaty pompejańskie

…już jadą do adresatów! Dzięki Darczyńcom na www.wdowigrosz.pl zamówiliśmy w Pompejach dwa ornaty: dla o. Krzysztofa z Apostolatu Nowenny Pompejańskiej (na zdjęciu) i dla kapelana w kaplicy więziennej pw. Matki Bożej Pompejańskiej w Grudziądzu. O tym w kolejnym wydaniu!

Smutne pożegnanie…

W ostatnim czasie pożegnaliśmy ze wspólnoty Apostolatu Nowenny Pompejańskiej śp. Dorotę. Niezwykle zaangażowaną osobę, gorliwie towarzyszącą nam w wielu inicjatywach różańcowych i wspierającą nas modlitwą w Radiu Różaniec i dobrym słowem na www.zywyrozaniec.pl.

Jak napisała Bożena, która prowadzi wieczorną modlitwę w Radiu Różaniec: „Człowiek był dla niej najważniejszy, bo w każdym człowieku widziała Jezusa. Jezusa kochała ponad wszystko, więc taką miłością darzyła też ludzi.” Niedługo przed śmiercią odbyła tygodniowe rekolekcje, a tuż po nich udała się na spotkanie Apostolatu w Częstochowie. Choć śmierć przyszła niespodziewanie, mamy nieodparte wrażenie, że była dobrze przygotowana na spotkanie z Bogiem.

Doroto, do zobaczenia!

Twoi przyjaciele

Nabożeństwo w Świętem

Czy pamiętasz artykuł „Małe Pompeje w Świętem” w poprzednim numerze KRŚ? Był on o odnalezieniu kościoła z wizerunkiem Matki Bożej Pompejańskiej w ołtarzu głównym. Nieprzypadkowo tytuł artykułu zawierał znak zapytania, nie wiedzieliśmy, jak dalej potoczy się ta sprawa. Dzięki inicjatywie ks. proboszcza i p. Barbary Benedykt, w kościele odbyły się już trzy nabożeństwa ku czci Matki Bożej Pompejańskiej, na których odmawiano różaniec. Kolejne będą odbywać się 26 dnia miesiąca, na upamiętnienie wyniesienia na ołtarze Bartola Longo. Tak trzymać!

Radio Różaniec się modli!

Nasze Radio Różaniec gromadzi coraz większą grupę osób modlących się nowenną pompejańską. Ostatnio w modlitwach o godz. 20.30 uczestniczyło ponad 800 osób! Modlimy się także w naszych intencjach. Zapraszamy Cię do dołączenia. Więcej informacji na stronie www.radio.rozaniec.info.

Liczne wyjazdy

Dziękujemy za liczne zaproszenia do parafii, choć niestety, nie wszystkie udało się zrealizować z powodu nawału prac. Odwiedzamy parafie w miarę możliwości naszej skromnej redakcji, m.in. pokazując film „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej”.

Dziękujemy szczególnie za zaproszenia do więzień! Ostatnio udało mi się spotkać z osadzonymi w zakładzie karnym we Wrocławiu dzięki zaproszeniu o. Roberta Żukowskiego. W ten sposób chcemy wypełniać przesłanie bł. Bartola. Wierzymy, że te spotkania przyniosą dobre owoce.

oprac. Marek Woś

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

 

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Maryja przychodzi do każdego!

13 listopada to szczególna data w kalendarzu świąt Matki Bożej Pompejańskiej. Tego dnia sanktuarium w Pompejach wspomina przywiezienie obrazu Królowej...

Zamknij