8 grudnia obchodzimy w Kościele święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Niektórzy błędnie sądzą, że jest ono związane z poczęciem Jezusa w łonie Maryi.
Numer 47
Królowa Różańca Świętego – numer 47
Z radością ogłaszamy, że nowe wydanie „Królowej Różańca Świętego” jest już dostępne! W nowym numerze piszemy m.in. o opactwie benedyktyńskim w Lubiniu oraz żyjącym w nim cztery wieki temu o. Bernardzie z Wąbrzeźna, patronie od epidemii. Kierujemy naszą uwagę na niezwykły wizerunek Madonny w Trevi. Czytelnik ma okazję poznać wielkie postaci z dziejów Kościoła: Paulinę Jaricot, Zefiryna Mallę oraz Marię Kotowską. W ramach cyklu „Piękno sanktuarium pompejańskiego” opisujemy wspaniałą kopułę z wizją św. Dominika. Poza tym wiele artykułów i jak zawsze aż 8 stron świadectw nowenny pompejańskiej i różańca!
Ojciec Bernard z Wąbrzeźna, patron od epidemii
Celem przybliżenia postaci najsłynniejszego mnicha z historii 950 lat opactwa benedyktynów w Lubiniu, naszkicujemy obraz życia, cnót, łask i cudów oraz starań o jego beatyfikację.
Płacząca Madonna w Trevi
W XV wieku w wielu europejskich miastach istniał zwyczaj malowania na ścianach domów świętych obrazów. Były to głównie wizerunki Matki Najświętszej.
Matka Boża patronką opactwa benedyktynów w Lubiniu
Pobożność maryjna w opactwie benedyktynów w Lubiniu i miejscowościach, którymi się opiekowali.
Duchowość chrześcijańska i benedyktyńska
Mianem duchowości chrześcijańskiej można określić całą naszą aktywność wewnętrzną i zewnętrzną, a więc poznawanie, dążenia, decyzje, czyny, o ile ich celem jest oddanie czci i poddanie się Panu Bogu.
Impresje eucharystyczne
Parę lat temu głośnym echem w amerykańskiej prasie odbiła się wypowiedź zakonnika ze zgromadzenia trapistów. Człowiek ten, po kilkunastoletnim samotnym pobycie w domku na pustyni, po raz pierwszy od dawna znalazł się w wielkim mieście.
Boży człowiek. O chrzcie świętym
Coraz trudniej znaleźć osoby, które cieszyłyby się z faktu poproszenia ich o pełnienie funkcji rodzica chrzestnego. Ludzie boją się, że jest to równoznaczne z niemałymi wydatkami.
Pan Bóg nie chce szablonów. Ks. Krzysztof Freitag
O duchowości pallotyńskiej i powołaniu do życia duchowego rozmawia z nami ks. Krzysztof Freitag.
Matka Boża Wychowawczyni w Czarnej
W Czarnej koło Końskich Maryja objawiła się robotnikom pracującym przy wypalaniu węgla drzewnego i wytopie rudy żelaza. Poznajmy to miejsce.
Pierwszy błogosławiony Rom. Zefiryn Malla
Kiedy Giménez Malla przechodził drogą, mężczyźni mówili między sobą: „Nie przeklinajmy, bo idzie Zefiryn”. Kochał dzieci, traktował je z łagodnością i powagą, Był katechetą malutkich: prowadził dzieci do kościółka.
Zapałka w ręku Boga: Paulina Jaricot
Jak sama pisała o sobie: „Lekkomyślna, niecierpliwa, tak żywa, że aż porywcza…”. Do tego niezwykle przedsiębiorcza i twórcza, towarzyska i błyskotliwa. Ale jej serce cały czas pozostawało zjednoczone z Jezusem, któremu oddała się całkowicie.
Niebiańska wizja św. Dominika
Jedno z dawnych podań o św. Dominiku mówi, że któregoś wieczoru, zatopiony w modlitwie, miał wizję nieba. Widział Jezusa na tronie i Maryję obok Niego. W raju zauważył też, wśród wielu świętych, członków wszystkich zakonów poza jego własnym, dominikańskim.
XX Pompejańska Święta Noc Modlitwy
Dwa razy w roku: 8 maja i w październiku, tuż przed świętem Królowej Różańca Świętego, obchodzona jest w Pompejach Święta Noc Modlitwy. To wielkie święto w pompejańskim sanktuarium.
Świadectwa z Królowej Różańca Świętego nr 47
Agnieszka: Trzeźwość męża
Choć odmówiłam już kilka nowenn pompejańskich, to pierwszy raz składam świadectwo. Nie wszystkie moje intencje zostały wysłuchane, ale podczas modlitwy otrzymałam bardzo dużo łask, o które nie prosiłam. Działy się piękne i niesamowite rzeczy i wiem, że to dzięki kochanej Matce Bożej.
Pieszo do Montichiari. Austria
Oto dalszy ciąg relacji z mojej zeszłorocznej pielgrzymki do Montichiari. Po 19 dniach marszu i przejściu ponad 850 kilometrów, 30 IX o 14:20 przekraczam granicę niemiecko–austriacką. Silny wiatr, którywiał od rana, ustaje, jak ręką odjął.
Ziemia Święta: Nazaret
Pielgrzymi, udający się do Ziemi Świętej, za cel swojej podróży obierają dwa miejsca szczególnie związane z życiem Maryi. Są to Nazaret i Ein Kerem. Pierwsze to mieścina, z której pochodziła Matka Jezusa, drugie stało się świadkiem wygłoszonego przez nią pochwalnego hymnu ku czci Boga Izraela.
Czyściec
W Katechizmie Kościoła katolickiego wierni znajdują naukę, że „ci, którzy umierają w stanie łaski i przyjaźni z Bogiem, ale nie są do końca oczyszczeni z grzechów, choć mają pewność własnego zbawienia, poddani będą po śmierci oczyszczeniu z win w celu osiągnięcia świętości, która jest niezbędna, by wejść do radości Bożej”.
Egzorcyzmy
Coraz więcej Polaków poszukuje pomocy u księży egzorcystów. Jeszcze dekadę temu pracowało w Polsce kilku egzorcystów, obecnie jest ich ponad stu. Temat ten z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Zainteresowanie zagadnieniem jest tak duże, że znajduje się ono na drugim miejscu pod względem liczby wyszukiwań w internecie (na pierwszym miejscu są strony erotyczne). Wiąże się to z tym, że ludzie nie radzą sobie ze swoimi problemami i starają się zrzucać odpowiedzialność za własne czyny na innych, jak również na osobowe Zło.
Sanktuarium w Leżajsku
Podkarpacie, leżące w południowo-wschodniej części naszego kraju, to region o ciekawej i skomplikowanej przeszłości. O jego obliczu zadecydowały wpływy kilku kultur i religii, których zabytki są dzisiaj turystycznymi atrakcjami.
Matka Boża Piekarska. Śląska Gospodyni
Dziś chcę Was zaprosić do Piekar Śląskich. Opowiem Wam trochę więcej o jego historii i o tym, dlaczego jest ono tak ważne dla ludzi tej ziemi.