Maryjo chroń nas przed grzechami cielesnymi!

„Widzenie to napełniło św Ignacego na dłuższy czas nadzwyczajną pociechą i tak wielkim wstrętem do całego życia przeszłego, a szczególnie do grzechów cielesnych”

św. Ignacy z LoyoliŚw. Ignacy z Loyoli, czczony w Kościele 31 lipca był wielkim czcicielem Matki Bożej. W niej pokładał nadzieję ucieczki przed grzechem i uzyskania Bożej Łaski ochrony przed pokusą.

Warto przypomnieć wspomnienie wizji św. Ignacego, pamiętając, że mówi o sobie – w trzeciej osobie: „Pewnej nocy, gdy nie spał, ujrzał obraz naszej Pani ze świętym Dzieciątkiem Jezus. Widzenie to napełniło go na dłuższy czas nadzwyczajną pociechą i tak wielkim wstrętem do całego życia przeszłego, a szczególnie do grzechów cielesnych, iż zdawało mu się, że wymazane zostały z jego duszy wszystkie te obrazy i wyobrażenia, które aż do tej pory były w niej wyryte. I tak od tamtej chwili aż do sierpnia 1553 roku, kiedy te rzeczy są notowane, nigdy nie dał najmniejszego przyzwolenia na pokusy cielesne. WIĘCEJ

MODLITWA  DO MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ

O Najświętsza Dziewico Maryjo, wyjednaj nam miłość do krzyża,
byśmy uczestniczyli w katuszach i cierpieniach Jezusa.
Ty, któraś pierwsza w sposób doskonały zachowywała całą Ewangelię i to z całym radykalizmem, któraś uczyniła to wcześniej, nim Ewangelia została napisana,
wyjednaj nam tę łaskę, byśmy zawsze byli blisko Pana.
O Maryjo, wyjednaj nam i tę łaskę u swego Syna, byśmy mogli ułożyć całe nasze życie według pragnień Serca Bożego, byśmy mogli całe nasze życie wewnętrzne ukryć w Nim.
O Najdroższa Matko spraw, byśmy tak ściśle zjednoczyli się z Jezusem, by żadna moc, żadna rzecz tego nędznego świata nie mogła nas od Niego odłączyć.
O Maryjo spraw, byśmy zawsze byli blisko tej nieskończonej miłości –
Jezusa, byśmy zawsze byli synami Bożymi wśród tego świata.
Ty, któraś przyszła na ten świat bez żadnej zmazy, wyjednaj nam u Syna swego tę łaskę, byśmy mogli bez żadnej winy odejść z tego świata i zostali wprowadzeni do chwały Królestwa Ojca, Syna i Ducha Świętego, do wspólnoty Odkupionych, Aniołów i Świętych.
Pod Twoją obronę…

 

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x