Nabożeństwo sobót w duchu dziękczynnym za 20 lat nowenny pompejańskiej w Polsce

Drodzy Czciciele Matki Bożej Pompejańskiej! Rok 2022 jest szczególny dla nas wszystkich z kilku powodów. To czas wielkich jubileuszy, za które pragniemy podziękować Bogu, a szczególnie powinniśmy podziękować za 20 lat nowenny pompejańskiej w Polsce. Każdy, kto modlił się nowenną nie do odparcia, niech czuje się szczególnie zaproszony do tego nabożeństwa, które opiera się na różańcu!

20 lat nowenny pompejańskiej w PolsceWszystkie informacje o naszym nabożeństwie znajdziesz na specjalnej stronie:

www.soboty.krolowa.pl

 

Na 2022 rok przypadają wspaniałe jubileusze:

  • 20-lecie Listu o różańcu przez Jana Pawła II
  • 20-lecie nowenny pompejańskiej w Polsce, czego początek dali Tadeusz Kopeć i Lidia Wajdzik w Skoczowie
  • 20 lat rozpowszechniania kultu Bartola Longa przez naszą Fundację
  • 10 lat czasopisma „Królowa Różańca Świętego”, które wywarło znaczny wpływ na popularyzowanie nowenny pompejańskiej.

Jak chcemy uczcić te jubileusze?

Pragnąc podziękować za dar nowenny pompejańskiej w Polsce, chcemy podjąć wspólnymi siłami nabożeństwo dwudziestu sobót wg bł. Bartola Longo, autora nowenny pompejańskiej. Wskazane nabożeństwo sobót wyróżnił Jan Paweł II w Liście o różańcu jako te, które „rozwinęło chrystologicznego i kontemplacyjnego ducha różańca”.

Intencje naszych modlitw są dziękczynne: za błogosławione owoce nowenny pompejańskiej oraz błagalne: o wzrost pobożności opartej na różańcu oraz o kanonizację bł. Bartola Longo. Modlimy się też w indywidualnych intencjach.

Udział indywidualny przez internet

Na stronie nowenny.pl do dnia 20 maja 2022 r. można zapisać się na indywidualne nabożeństwo (zobacz tutaj: „Nabożeństwo sobót różańca”). Dzięki zapisowi, przez soboty od 21 maja do 1 października będziesz otrzymywać na swój e-mail kolejne soboty „Nabożeństwa dwudziestu sobót” bł. Bartola Longo. Pozwoli Ci to włączyć się swoją modlitwą, jedno­cześnie zrealizować wszystkie soboty. Jednocześnie pamiętajmy, że warunkiem nabożeństwa sobót jest udział w sobotniej eucharystii. Możesz też nabyć książkę „Nabożeństwo dwudziestu sobót” bł. Bartola Longo. Gorąco do tego zachęcam, ponieważ stanowi ona nie tylko podstawę do odbycia nabożeństwa, ale też doskonałą bazę rozważań różańcowych.

TRANSMISJE

Zgodnie z oznaczeniami w poniższej tabeli, z wybranych miejsc odbęda się transmisje nabożeństwa. Prosimy o subskrybowanie na kanale Youtube:  https://www.youtube.com/c/1rosemaria?sub_confirmation=1

Miejsca i daty spotkań w parafiach

Nabożeństwa odbędą się w tych miejscach w Polsce, gdzie znajdują się relikwie bł. Bartola oraz wizerunki Matki Bożej Pompejańskiej.

Co sobotę od 21 maja do 1 października kolejne parafie będą modliły się wspomnianym nabożeństwem sobót różańca. Do udziału są zaproszeni wszyscy ludzie, którym bliska jest duchowość pompejańska.

21 maja Grudziądz / kaplica zakładu karnego Nabożeństwo zamknięte dla wiernych
21 maja Poznań, Sanktuarium Świętości Życia, ul. Leśmiana 2
WIĘCEJ TUTAJ
Spotkanie o godzinie 16 + TRANSMISJA
28 maja Święte k. Radymna
WIĘCEJ TUTAJ
Spotkanie od godziny 10 + TRANSMISJA – Msza, nabożeństwo, różaniec, konferencje
4 czerwca Okulice par. Narodzenie NMP
WIĘCEJ TUTAJ
Nabożeństwo o godz. 17, o godz. 18 Msza święta + TRANSMISJA
11 czerwca Rybnik – Niedobczyce, par. Matki Bożej Różańcowej WIĘCEJ TUTAJ Nabożeństwo dla parafian. Godzina 8: Różaniec + rozważania + Godzinki. O godz. 9.00 Msza święta. + TRANSMISJA – informacje tutaj
18 czerwca Bydgoszcz – par. Matki Bożej Fatimskiej WIĘCEJ TUTAJ  Nabożeństwo dla parafian od godziny 12. Różaniec oraz Msza święta. Informacje tutaj
25 czerwca Sulejów k. Piotrkowa Tryb. – zakon cystersów WIĘCEJ TUTAJ Spotkanie pompejańskie od godz. 10: Msza św. + Nabożeństwo + Różaniec  + Droga Krzyżowa + TRANSMISJA Informacje tutaj
2 lipca Warszawa par. Matki Bożej Pompejańskiej. Więcej tutaj. Spotkanie od godzuny 18 + TRANSMISJA. Informacje tutaj
9 lipca Kórnik – parafia Wszystkich Świętych. Więcej tutaj. Spotkanie od godz. 17.30 + TRANSMISJA. Informacje tutaj.
16 lipca Wrocław – klasztor Karmelitów. Więcej tutaj. Spotkanie od godz. 10.30 + TRANSMISJA. Informacje tutaj.
23 lipca Będzin – par. Trójcy Świętej. Więcej tutaj. Spotkanie parafialne – Msza i nabożeństwo od godz. 18. + Informacje tutaj.
30 lipca Barlinek – par. Niepokalanego Serca NMP Nabożeństwo o godz. 17, Msza św. o godz. 19 + TRANSMISJA
6 sierpnia Winów k. Opola – kaplica szensztacka przy par. Zesłania Ducha Św. Nabożeństwo dla parafian
13 sierpnia Wałbrzych – par. MB Różańcowej i św. Jerzego Spotkanie w godzinach południowych + TRANSMISJA
27 sierpnia Miechów – bazylika Grobu Bożego Spotkanie w godzinach południowych + TRANSMISJA
3 września Żerniki Wrocławskie – par. MB Pompejańskiej Spotkanie w godzinach południowych + TRANSMISJA
10 września Studzionka – par. Wniebowzięcia NMP Nabożeństwo dla parafian
17 września Warszawa – par. św. Faustyny ul Żytnia Nabożeństwo dla parafian + TRANSMISJA
24 września Krotoszyn – par. św. Andrzeja Boboli Nabożeństwo dla parafian + TRANSMISJA
1 października Cieszyn – Parafia Najświętszego Imienia Maryi w Cieszynie Zakończenie + TRANSMISJA
2 października Skoczów – par. św. św. Piotra i Pawła – Zakończenie Zakończenie + TRANSMISJA

 

Jaki przebieg ma nabożeństwo sobót miesiąca?

W parafiach zostanie odprawione nabożeństwo sobót wg wskazań bł. Bartola Longo: rozważanie przez kwadrans nad tajemnicą różańca, odmówienie 1 lub 5 tajemnic różańca oraz Msza święta.

W wybranych parafiach odbędą się dłuższe spotkania czcicieli Matki Bożej Pompejańskiej. Planujemy na nich odmówić cały różaniec (trzy lub cztery części), uczestniczyć we mszy świętej oraz wysłuchać konferencji w temacie pompejańskim i różańcowym. Wychodzimy tym samym, jako redakcja „Królowej Różańca Świętego”, naprzeciw potrzebie spotkań z czytelnikami i czcicielami Matki Bożej Pompejańskiej.

Uroczyste zakończenie jubileuszu XX-lecia nowenny pompejańskiej odbędzie się 2 października 2022 r. w Cieszynie z udziałem bp. Romana Pindla. Dzień wcześniej nabożeństwo sobotnie odbędzie się w Cieszynie.

Serdecznie zapraszamy!

Marek Woś

Książka: Nabożeństwo dwudziestu sobót - Bartolo Longo

Nabożeństwo dwudziestu sobót Bartolo Longo

Marianna de Fusco, żona bł. Bartola Longo, autora tej książki i wraz z nim założycielka świątyni Królowej Różańca Świętego w Pompejach, po żarliwej modlitwie przeżyła widzenie Matki Bożej Pompejańskiej i usłyszała następujące słowa: „Praktykujcie piętnaście sobót, a otrzymacie wielkie łaski.” To nabożeństwo - można powiedzieć – "zbudowało" sanktuarium w Pompejach. Dzięki setkom tysięcy kopii i wielu tłumaczeniom, książka dotarła w najdalsze zakątki świata. Jan Paweł II w "Liście o różańcu" podkreślał jej wartość pisząc, że Bartolo Longo przez to dzieło "pogłębił ducha medytacyjnego i kontemplacyjnego różańca".

Zobacz