A oto świąteczne wydanie „Królowej Różańca Świętego”!
Numer 41
Dzwonnica, Jezus i Małgorzata Alacoque
Coraz więcej Polaków przyjeżdża do sanktuarium pompejańskiego, aby pokłonić się Matce Bożej Pompejańskiej z Dzieciątkiem. Piękno sanktuarium cieszy oko pielgrzyma, dlatego postanowiliśmy opisać wybrane monumenty i ołtarze, bo każdy z nich ma swoją historię, nierzadko naznaczoną niezwykłymi cudami.
Marsz dla Królowej Polski cz. 7
Ostatni etap mojego marszu rozpoczynam w poniedziałek rano 15 października w miejscowości Ariccia pod Rzymem. Mam stąd przejść do Watykanu, ponad 30 km, więc powinienem spokojnie zdążyć.
Matka Boża Szkaplerzna w Tomaszowie Lubelskim
Początki kultu Tomaszowskiej Madonny sięgają początku XVII w.
Nawrócony lekarz kapłanem. Jakub Laval (1803-1864)
29 kwietnia 1979 r. papież Jan Paweł IIw pierwszej w swoim pontyfikacie ceremonii beatyfikacyjnej wyniósł na ołtarze o. Jakuba Dezyderiusza Lavala, zaliczając go do grona błogosławionych.
Adwent i Boże Narodzenie w pieśniach maryjnych
Na jednym z konkursów recytatorskich, któremu się przysłuchiwałam, uczniowie prezentowali wybrane przez siebie teksty. Komisja oceniająca występy zwróciła uczestnikom uwagę na to, że większość z nich wybierała fragmenty wierszy – nawet krótkich – które z powodzeniem można było przedstawić w całości. Jeden z jurorów powiedział, że to chyba znak czasu i młodzi ludzie są „pokoleniem fragmentu”. Z jednej strony tempo życia poniekąd zmusza nas do tego, by wybierać fragmenty zamiast całości. Z drugiej zaś kontakt z fragmentem może zachęcić do poznania całości…
Kobiety w Biblii: Maria Magdalena
Obraz Marii Magdaleny w filmie Mela Gibsona „Pasja” jest niezwykle wzruszający, zwłaszcza w tej scenie, w której z wielkim szacunkiem i z tkliwością ściera Ona krew umęczonego przez rzymskich żołnierzy Chrystusa.
W mieście mistyczki
W tym roku minęło 400 lat od ufundowania klasztoru koncepcjonistek w Ágredzie.
Z cienia wieków
W Polsce jest nas ponad 300. Mieszkamy w zwykłych domach – przy rodzinie albo samotnie. Ubieramy się zwyczajnie. Pracujemy w szkołach, szpitalach, urzędach… Żyjemy w świecie, ale nie dla świata. Niczym szczególnym się nie wyróżniamy, a jednak jesteśmy inne – łączą nas oblubieńcza konsekracja i zaślubiny z Jezusem Chrystusem…
Przestarzały różaniec?
Jeden z moich czytelników napisał do mnie: „Żyjemy w wieku ludzi świadomych. Dziś już nie jest tak, że można niewiele rozumiejącym „owieczkom” wmówić, iż jeśli będą odmawiać dziesiątki zdrowasiek, zdobędą przychylność Boga.
Niepokalane serce Maryi ucieczką Polaków, cz. 2
Inna postać, tym razem z mojej rodzinnej historii, Marianna Olechno (w zakonie Immaculata, czyli Niepokalana) – została ofiarowana przez matkę Niepokalanemu Sercu, również nie widząc jeszcze świata.
Świadectwa z KRS 41
Oto najnowsze świadectwa łask uzyskanych dzięki nowennie pompejańskiej!
Gwiazda Zaranna
W Piśmie Świętym, a także w liturgii Kościoła katolickiego bardzo wyraźnie akcentowana jest symbolika światła.
Sercem w Tanzanii
Doroczny pompejański dzień skupienia w Pogórzu miał tym razem szczególny, misyjny charakter, a głównym tematem refleksji i modlitwy stały się sprawy wiary mieszkańców odległej Afryki.
Święta kołyska i pierwsze jasełka
Jakie są materialne ślady narodzin Jezusa? Skąd wzięły się tak popularne jasełka?
Maryja i cud ryb
Kazachstan – bezkresny step, uciążliwy klimat, miejsce ogromnego cierpienia tysięcy ludzi zesłanych z powodu komunistycznego reżimu.