Ks. prałat Antoni Zuber – wspomnienie

Przeszedł do wiecznej przestrzeni Boga. 21 października 2020 roku cichutko, nad ranem, przeszedł do wiecznej przestrzeni Boga ksiądz prałat Alojzy Zuber, kapłan wielkiego serca, pokory i posłuszeństwa, ostoja cierpliwości, nosiciel pokoju i życzliwości. Wielki Czciciel Najświętszej Maryi Panny. Przeszedł, aby w bliskości Trójcy Przenajświętszej, Najświętszej Dziewicy Maryi oraz całego dworu niebieskiego odebrać  nominację do kontynuowania w niebie gorliwej służby rozpoczętej tu, na ziemi.

Kiedy Chrystus 57 lat temu mianował Alojzego Zubra lekarzem dusz, głosicielem Słowa Bożego, budowniczym świątyń w ludzkich sercach oraz budowniczym i modernizatorem kościołów gromadzących na modlitwie  Boży Lud – wiedział On, że Alojzy bieg ukończy, wiary ustrzeże.

My – czciciele Matki Bożej Bolesnej, Pompejańskiej, Cudownego Medalika,  parafianie skoczowscy, zapisaliśmy Go w swoich, jakże wdzięcznych, sercach,  złotymi zgłoskami.

śp. ks. prałat ZuberKsiądz Alojzy służył w naszej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie prawie 31 lat jako proboszcz, dziekan, kustosz Sanktuarium Świętego Jana Sarkandra na Kaplicówce. Jako dziekan dekanatu skoczowskiego przyjmował papieża Jana Pawła II w maju 1995 roku na skoczowskiej Kaplicówce, która w tym dniu zgromadziła prawie stu biskupów, blisko siedmiuset księży i trzysta tysięcy pielgrzymów. Sprostał ogromnemu zadaniu, jakim była organizacja tego najważniejszego wydarzenia w dziejach ziemi cieszyńskiej. Dwa lata później papież Jan Paweł II obdarował go tytułem swojego kapelana, czyli mianował go kapelanem honorowym.

Posłuszny woli Bożej ksiądz Zuber swoje wysiłki koncentrował na budowie nowych świątyń oraz na kompleksowej renowacji kościoła parafialnego – najpiękniejszej świątyni barokowej Śląska Cieszyńskiego. To był remont stulecia, który pochłonął już kilka milionów złotych, i jeszcze nadal trwa. W 1981 roku jako proboszcz parafii św. Mikołaja w Pierśćcu rozpoczął budowę nowego kościoła w Zaborzu, w miejscowości przynależnej do parafii pierścieckiej. Kolejnym jego dziełem jest nowy kościół filialny pw. Miłosierdzia Bożego w Wiślicy, będący trwałą  pamiątką po pielgrzymce papieskiej do Skoczowa.

Królowa Różańca Świętego nr 48Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Zobacz Zamów PDF

Ograniczony dostępTo tylko fragment artykułu…

Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"

To wydanie jest wciąż dostępne w sprzedaży, dlatego ma ograniczony dostęp. Możesz nabyć to czasopismo w bardzo niskiej cenie – już od 2 zł! Zamawiając wspierasz różańcowe inicjatywy. Zapraszamy!

Lidia Wajdzik

LIDIA WAJDZIK animator kultury

Animatorka nowenny pompejańskiej w Polsce od 2002 roku. Organizatorka rekolekcji, spotkań oraz świętych nocy modlitwy.
Wyszukaj jej teksty.

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x