Być wiarygodnym. Pan Jezus głosi Ewangelię

Pewnego razu Agnieszka przyszła do szkoły i powiedziała:
– Mamo, dziś u nas w szkole był jeden pan doktor, który w różnych klasach na lekcjach prowadził zajęcia. Mówił, że nie powinniśmy palić papierosów, bo to bardzo niezdrowe, i opowiadał, jakie to powoduje choroby. Mówił też, co trzeba jeść, żeby się zdrowo odżywiać.

– No i co? – dopytywała mama.

– Bardzo ciekawe były te zajęcia. Pan naprawdę mądrze mówił i wszyscy uczniowie byli zasłuchani, nikt nie przeszkadzał, nawet ten Wojtek z ostatniej ławki. Tylko, wiesz, potem po lekcjach widziałam, jak ten doktor wyszedł ze szkoły. I jak wsiadł do swojego samochodu, to od razu zapalił papierosa. A potem jeszcze wziął dużą paczkę chipsów i je jadł.

Rozważania różańcowe dla dzieci. Tajemnice radosne

W magazynie SKU:9788363110413
13,90 zł

Mama bardzo długo zastanawiała się, jak wyjaśnić Agnieszce tę dziwną sytuację. Bo naprawdę trudno było znaleźć na to wszystko jakieś mądre wytłumaczenie.

Pan Jezus nigdy nie pracował w żadnej szkole. Ale wielu ludzi nazywało Go Nauczycielem. Bo nauczał o Panu Bogu. Chodził od miasta do miasta, także do różnych wsi, i wszędzie tam, gdzie był, mówił, że Pan Bóg nas kocha i że wszystkich zaprasza do Nieba. Mówił też, co trzeba robić i jak żyć, żeby się Panu Bogu podobać. Głosił Ewangelię, czyli Dobrą Nowinę o zbawieniu dla wszystkich ludzi. Wszędzie, gdzie się pojawił, zbierało się wokół Niego bardzo wielu ludzi, którzy chcieli Go słuchać.

Królowa Różańca ŚwiętegoZamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
IV rekolekcje pompejańskie w sanktuarium różańcowym w Gietrzwałdzie!

Ojciec Krzysztof Piskorz, opiekun Apostolatu Nowenny Pompejańskiej, zaprasza na IV weekendowe rekolekcje wokół różańca i nowenny pompejańskiej w Domu Rekolekcyjnym w...

Zamknij