Różaniec z Aniołem Stróżem

Każdemu człowiekowi od chwili narodzin towarzyszy Anioł Stróż. Jest On oznaką godności duszy. Myśl, że Bóg kocha nas tak bardzo, że poza wszystkim innym stworzył jeszcze aniołów, by byli naszymi opiekunami, jest bardzo pocieszająca.

Ten różaniec wykonałem z opalitu. W środku ma medal przedstawiający Anioła Stróża. Nie wiem zbyt wiele o aniołach, ale zawsze wierzyłem w ich istnienie. W ostatnich latach jestem nimi coraz bardziej zainteresowany. Dużo o nich dowiedziałem się z Katechizmu Baltimorskiego – pierwszego katechizmu dla katolików w Stanach Zjednoczonych z 1885 roku.

Oto co mówi on o aniołach:

Aniołowie są to stworzenia duchowe, bez ciał, posiadające wiedzę i wolną wolę. Kiedy Bóg stworzył aniołów, wlał w nich wielka mądrość, moc i świętość. Nie wszyscy aniołowie pozostali wierni Bogu. Niektórzy z nich zgrzeszyli. Aniołowie, którzy pozostali wierni Bogu, weszli do wiecznej szczęśliwości w niebie i nazywani są dobrymi aniołami. W niebie kochają i uwielbiają Boga. Dobrzy aniołowie pomagają nam, modląc się za nas, działając jako Boży posłańcy i służąc jako aniołowie stróżowie.

Bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach. Na anioł stróżrękach będą cię nosili, abyś nie uraził swej stopy o kamień. (Ps 91, 11-12)

Nasi Aniołowie Stróżowie modlą się za nas, chronią nas przed krzywdą i inspirują do czynienia dobra.

To tylko część artykułu… Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"
0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Czy modlisz się o opiekę swojego Anioła Stróża? • Różaniec naszą siłą
2 października 2016 15:31

[…] Różaniec z Aniołem Stróżem […]

1
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.