Tyle pytań i telefonów: „Kiedy będzie nowa Królowa?”. I oto jest! Znów więcej stron! Zobaczmy, co w najnowszym wydaniu!
Numer 32
Drodzy czytelnicy!
Wchodzimy w okres letni i urlopowy. Wielu pogrąży się w zasłużonym odpoczynku i… słodkim lenistwie. Wiem z rozmów z wieloma z Was, że czas wakacji nigdy nie jest czasem „odpoczynku” od różańca. Tak wiele świadectw mówi o tym, że właśnie modląc się odpoczywacie. I tak powinno być – wszak modlitwa różańcowa jest modlitwą pokoju i wytchnienia.
Matka Boża od Cudów
Wiadomość o nagłym nawróceniu krewnego Rotszylda, bankiera i jednego z najbogatszych Żydów XIX-wiecznego świata, natychmiast rozniosła się i wywołała wielkie poruszenie w całej Europie.
Potęga różańca w Japonii
Japonia jest krajem wyspiarskim położonym na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji. Archipelag ten składający się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu stanowi 97% obszaru lądowego. Słowo „Japonia” tłumaczy się jako Kraj Wschodzącego Słońca.
Różaniec – modlitwa pokoju
Często mówimy, że różaniec to „duchowy oręż”. Że „szturmujemy niebo”, że „walczymy różańcem”. Czy taka militarna symbolika ma sens?
Moc modlitwy dzieci
Czerwiec zawsze jest wyjątkowy dla Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, ponieważ w tym miesiącu odbywa się najważniejsze wydarzenie dla naszej Wspólnoty, jakim jest Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku przybędziemy do Tronu Królowej Polski już po raz 19.
Z miłości do Maryi
Zapewne każdy z nas zna ród Kossaków. – Ród, który na kartach historii zapisał się poprzez wybitnych malarzy: Juliusza, Wojciecha i Jerzego. Literaturze z tego rodu przysłużyły się Maria Jasnorzewska-Pawlikowska i Magdalena Samozwaniec, a najbardziej twórczą postacią rodu jest Zofia Kossak, autorka kilkudziesięciu powieści, wielu opowiadań, artykułów. Jej książki przetłumaczono na wiele języków. Wiele powieści jest wyrazem hołdu i miłości Zofii Kossak wobec Matki Bożej.
Pani Kodeńska
Niezwykle piękny i o wspaniałej historii obraz Matki Bożej Kodeńskiej przyciąga pielgrzymów do tego niewielkiego miasteczka, położonego nad Bugiem, tuż przy granicy polsko-białoruskiej. Warto zatrzymać się przed nim i w milczeniu kontemplować urok malarskiego arcydzieła i jego niezwykle ciekawą historię.
Kobiety w Biblii: Debora
Prorokini, jedyna kobieta piastująca pozycję sędziego w Izraelu, władczyni, niezrównana w sądach i sprawiedliwa w decyzjach – Debora, pracowita pszczoła.
Czy wydarzył się… cud różańca w Pompejach?
W kwietniu po polskich mediach rozniosła się sensacyjna wieść o niezwykłym znaku w Pompejach. 14 kwietnia w Polsce pojawiła się wiadomość, że różaniec zwisający z dłoni figury Madonny na sanktuarium w Pompejach (widocznej na zdjęciu), sam się poruszał.
Zaufaj Maryi. Ona cię nie zawiedzie!
„Miesiąc z Maryją” to miesięczne nabożeństwo o wyproszenie łask według nauk św. Alfonsa Liguoriego. Jemu objawiała się Matka Boża, którą nazywał naszą Nadzieją i Wspomożycielką. Nie ma bowiem takiej trudności, której Maryja nie może rozwiązać!
Miłość pod niebem: Oczekiwanie
Pragniesz kochać i być kochanym. Zaczynasz więc modlić się o miłość. Prosisz Boga, by sprawił to i owo… Czy w tym wszystkim jest jednak dość miejsca na prośbę: Panie, naucz nas modlić się o miłość…?
Sacra di San Michele
Jeśli spojrzymy na mapę i wytyczymy linię prostą między włoskim Monte Sant’Angelo a francuskim Mont-Saint-Michel, okaże się, że w połowie drogi znajduje się urokliwe Sacra di San Michele. Z obu miejsc jest do niego nieco ponad 900 kilometrów drogi.
Ks. Wojciech Pyrzewski: Najwięcej można się nauczyć od tych, których się uczy
Rozmawiamy z ks. Wojciechem Pyrzewskim, kapelanem zakładów karnych w Grudziądzu.
Łaskawa Matka Boża Janowska
Kiedy Wojciech Boski, bednarz ze wsi Ruda, zmierzał w jesienny poranek, 2 listopada 1645 r., do kościoła w Białej, nie przypuszczał, że za chwilę będzie świadkiem wydarzenia, które odmieni jego życie.
Le Puy-en-Velay – Najstarsze francuskie sanktuarium
W połowie zeszłorocznej pielgrzymki do Fatimy, po 31 dniach marszu i pokonaniu ponad 1500 kilometrów, pielgrzymie drogi zaprowadziły mnie do przepięknej doliny rzeki Borne, w której leży francuskie miasto Le Puy-en-Velay, znane z niezwykłych powulkanicznych turni wznoszących się w centrum miasta, na których zostały zbudowane najważniejsze i najstarsze francuskie sanktuaria.
Świadectwa mocy różańca i nowenny pompejańskiej – cz. I
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Dziewica! To moja druga nowenna, pierwsza również została wysłuchana. Mam brata alkoholika, który kilka razy w roku – czasem rzadziej – ma kilkutygodniowe zaciągi. Jak wszyscy dobrze wiemy, jest wtedy bardzo ciężko całej rodzinie, bo traci on pracę, pożycza pieniądze, nie wspominając o dzieciach, które cierpią najbardziej.
Świadectwa mocy różańca i nowenny pompejańskiej – cz. II
Pragnę podziękować Matce Bożej Królowej Różańca Świętego z Pompejów za otrzymane łaski i uzdrowienie mojego męża z nowotworu. W listopadzie 2017 roku zapadła diagnoza: nowotwór złośliwy gruczołu krokowego. Operację wyznaczono na styczeń 2018 roku. Rodzina i przyjaciele modlili się i nas wspierali. Ja natomiast zaczęłam odmawiać nowennę pompejańską, prosząc Matkę Bożą o uzdrowienie.
Świadectwa mocy różańca i nowenny pompejańskiej – cz. III
Przygotowywaliśmy się powoli na życie z dzieckiem niepełnosprawnym. Przepłakałam kilka długich nocy. Wiedziałam, że ludzkimi siłami już nie poprawimy stanu córeczki, więc zdecydowałam się na nowennę. Szło jak po grudzie, czasem przysypiałam ze zmęczenia, ale udało mi się dotrwać do końca. Prosiłam Matkę o jedno – żeby nasza Jadzia chodziła.
O małym człowieku na wielkim rowerze i jeszcze większym Bogu – cz. III
Czego nauczyła mnie pielgrzymka z Lublina do Santiago de Compostela i Fatimy, która trwała przez całe 95 dni? Czy przejechanie 4 tysięcy kilometrów coś zmieniło w moim życiu? Czy było warto?
Z różańcem przez życie!
Karolina jest od urodzenia niepełnosprawną bardzo niskiego wzrostu, ponieważ cierpi na rzadko spotykaną chorobę genetyczną – dysplazję kręgosłupowo-nasadową. Przechodziła w swoim 25-letnim życiu liczne operacje i rehabilitacje w Polsce i za granicą.