Sacra di San Michele

Jeśli spojrzymy na mapę i wytyczymy linię prostą między włoskim Monte Sant’Angelo a francuskim Mont-Saint-Michel, okaże się, że w połowie drogi znajduje się urokliwe Sacra di San Michele. Z obu miejsc jest do niego nieco ponad 900 kilometrów drogi.

Jeśli przedłużymy tę linię na mapie, okaże się, że w linii prostej leży aż siedem miejsc kultu Michała Archanioła: idąc na północy St. Michael’s Mount (Anglia) i dalej Skellig Michael (Irlandia), a na południe: wyspa Simi (Grecja) i w końcu góra Karmel (Izrael).

Broń nas w walce Płyta DVD z dwoma filmami

Kim dla nas - współczesnych jest Michał Archanioł? Czy odczuwamy jego obecność w naszym życiu? Jak obronić się przed osobowym złem? Czy jego misja wciąż trwa? Jak objawienia i interwencje świętego Michała wpłynęły na losy świata i Polski? Jakie orędzie dał nam - Polakom w proroctwie spisanym przez bł. Bronisława Markiewicza?

Zobacz

Sacra di San Michele
Widok na kościół

Sanktuarium Sacra di San Michele znajduje się w samym środku tej linii, na północny zachód od Turynu, w Piemoncie. Zbudowano je na wysokości około 900 metrów n.p.m. na zboczu góry Pirchiriano. Wspaniała budowla jest doskonale widoczna już z daleka, jednak wjazd na górę nie jest łatwy. Kręte, jednokierunkowe drogi pośród lasów prowadzą na parking, skąd trzeba przejść kilkaset metrów, by dotrzeć do kompleksu klasztornego.

Pada gęsty deszcz, który odstraszył turystów, nie licząc pielgrzymki młodzieży. Jesteśmy pod bramami klasztoru, kiedy widzimy, jak przewodnik pielgrzymki woła po włosku: „Jestem sercaninem, przyjechałem z dziećmi. Wpuście nas, bo zmokniemy!”. Na nic te słowa! – Jeszcze trwa sjesta i nic nie może zakłócić włoskiego świętego spokoju. Młodzi pielgrzymi uciekają przed deszczem na parking, a my zostajemy sami, rozkładając pod skromnym daszkiem sprzęt do nagrań.

Królowa Różańca Świętego nr 32Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Zobacz Zamów PDF

Ograniczony dostępTo tylko fragment artykułu…

Całość przeczytasz w "Królowej Różańca Świętego"

To wydanie jest wciąż dostępne w sprzedaży, dlatego ma ograniczony dostęp. Możesz nabyć to czasopismo w bardzo niskiej cenie – już od 2 zł! Zamawiając wspierasz różańcowe inicjatywy. Zapraszamy!


Marek Woś

MAREK WOŚ redaktor naczelny

Redaktor KRŚ, polonista, filmoznawca, edytor, ekonomista, człowiek od "brudnej roboty".
Wyszukaj jego teksty.

5 1 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x