Czy suplika jest odmawiania w Twojej parafii?

Słowa, jakie skierował do nas papież Franciszek w święto Królowej Różańca Świętego 2013 r., słuchaliśmy w Pompejach. Byliśmy na redakcyjnej pielgrzymce na centralne uroczystości ku czci Królowej Różańca. Wspólnie odczytana suplika tuż przed transmisją z Watykanu połączyło wszystkich uczestników Mszy świętej, bez względu na to, w jakim języku kto się modlił.

Papież Franciszek położył akcent na tę modlitwę, na „akt zawierzenia naszej Matce”. W 7. numerze Królowej Różańca Świętego gorąco zachęcaliśmy, żeby poprosić swoich księży proboszczów o odczytanie supliki w naszych parafiach przy okazji nabożeństwa różańcowego. I rzeczywiście, ta piękna i szczególna modlitwa zabrzmiała w niektórych kościołach. – Dostaliśmy kilka listów, w których pisaliście o tym, jak udało się tą modlitwę wprowadzić. Wierzę, że stanie się ona stałym elementem październikowego nabożeństwa, może i w całej Polsce?

Niech suplika rozszerza się w Polsce!

Suplika na Mszy w PompejachUfajmy w tej sprawie Maryi, ale i nie zaniedbujmy własnej inicjatywy. To nie jest wielki wysiłek! Po prostu wystarczy porozmawiać w tej sprawie z księdzem proboszczem, zelatorem albo księdzem prowadzącym wspólnotę. Skoro do tej modlitwy zachęca sam papież, cóż może stać na przeszkodzie?

Pamiętajmy, że kolejny dzień, kiedy tradycyjnie modlimy się supliką, przypada na 8 maja, datę, która silnie nawiązuje do sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach i jest przy tym nieodłącznie związana ze świętem Michała Archanioła, który jest – jak twierdził bł. Bartolo Longo – patronem Doliny Pompejańskiej.

Pielgrzymka do Królowej Różańca w Pompejach

Także i w październiku 2014 roku zapraszamy Was na pielgrzymkę do Pompejów na święto Królowej Różańca, Świętą Noc Modlitwy i wspo­mnienie bł. Bartola. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą piegrzymować z nami w tej różańcowej pielgrzymce do tego szczególnego miejsca i w wyjątkowym czasie. Zwiedzimy też inne uświęcone miejsca, jednak punktem kulminacyjnym będą uroczystości ku czci Królowej Różańca Świętego w Pompejach oraz założyciela Jej świątyni.

Dziękujemy Maryi za ostatnią, udaną pielgrzymkę. Dziękuję także wszystkim jej uczestnikom, za ich gorliwość, cierpliwość i także świadectwa różańcowe, z jakimi dzieliliśmy się w drodze. A księżom: Józefowi, Mariuszowi i Krzysztofowi, za codzienną posługę i rekolekcje pełne radości. Bóg zapłać!

mw

Suplika – zobacz także:

0 0 głos
Oceń ten tekst!
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x