„Królowa Różańca Świętego” numer 32

Tyle pytań i telefonów: „Kiedy będzie nowa Królowa?”. I oto jest! Znów więcej stron! Zobaczmy, co w najnowszym wydaniu!

Matka Boża od Cudów – Stanisława Gamrat

Wiadomość o nagłym nawróceniu krewnego Rotszylda, bankiera i jednego z najbogatszych Żydów XIX-wiecznego świata, natychmiast rozniosła się i wywołała wielkie poruszenie w całej Europie.

Potęga różańca w Japonii – Ks. Józef Orchowski

Katedra w Hiroszimie została całkowicie zniszczona z wyjątkiem figur Najświętszego Serca Jezusowego i Niepokalanego Serca Maryi, które pozostały nietknięte. Ksiądz Hubert Schiffer, który był jednym z ocalonych w Hiroszimie, podkreślał, że dom ten różnił się od pozostałych jedną rzeczą: posłuchano tam wezwań Matki Bożej do codziennego odmawiania różańca!

Różaniec – modlitwa pokoju – Marek Woś

Często mówimy, że różaniec to „duchowy oręż”. Czy taka militarna symbolika ma sens? Zobaczmy, do czego wzywa nas Jan Paeł II w Liście o różańcu.

Czy wydarzył się… cud różańca w Pompejach?

W kwietniu po polskich mediach rozniosła się sensacyjna wieść o niezwykłym znaku w Pompejach. Co wydarzyło się naprawdę?

Moc modlitwy dzieci – Magdalena Buczek

Czerwiec zawsze jest wyjątkowy dla Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, ponieważ w tym miesiącu odbywa się najważniejsze wydarzenie dla naszej Wspólnoty, jakim jest Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku przybędziemy do Tronu Królowej Polski już po raz 19.

Miłość pod niebem – Patrycja Pierzynka

Pragniesz kochać i być kochanym. Zaczynasz więc modlić się o miłość. Prosisz Boga, by sprawił to i owo… Czy w tym wszystkim jest jednak dość miejsca na prośbę: „Panie, naucz nas modlić się o miłość…”?

Sacra di San Michele – Marek Woś

Jeśli spojrzymy na mapę i wytyczymy linię prostą między włoskim Monte Sant’Angelo a francuskim Mont-Saint-Michel, okaże się, że w połowie drogi znajduje się urokliwe Sacra di San Michele. Z obu miejsc jest do niego nieco ponad 900 kilometrów drogi.

Z miłości do Maryi – Lidia Wajdzik

Zapewne każdy z nas zna ród Kossaków. – Ród, który na kartach historii zapisał się poprzez wybitnych malarzy: Juliusza, Wojciecha i Jerzego. Literaturze z tego rodu przysłużyły się Maria Jasnorzewska-Pawlikowska i Magdalena Samozwaniec, a najbardziej twórczą postacią rodu jest Zofia Kossak, autorka kilkudziesięciu powieści, wielu opowiadań, artykułów. Wiele powieści jest wyrazem hołdu i miłości Zofii Kossak wobec Matki Bożej.

Pani Kodeńska – Marek Woś

Niezwykle piękny i o wspaniałej historii obraz Matki Bożej Kodeńskiej przyciąga pielgrzymów do tego niewielkiego miasteczka, położonego nad Bugiem, tuż przy granicy polsko-białoruskiej. Warto zatrzymać się przed nim i w milczeniu kontemplować urok malarskiego arcydzieła i jego niezwykłe ciekawą historię.

Le Puy-en-Velay – Krzysztof Jędrzejewski

W połowie zeszłorocznej pielgrzymki do Fatimy, po 31 dniach marszu i pokonaniu ponad 1500 kilometrów, pielgrzymie drogi zaprowadziły mnie do przepięknej doliny rzeki Borne, w której leży francuskie miasto Le Puy-en-Velay, znane z niezwykłych powulkanicznych turni wznoszących się w centrum miasta, na których zostały zbudowane najważniejsze i najstarsze francuskie sanktuaria.

Debora –  Kobiety w Biblii cz. 3  – Andrzej Jędrzejczak

Prorokini, jedyna kobieta piastująca pozycję sędziego w Izraelu, władczyni, niezrównana w sądach i sprawiedliwa w decyzjach – Debora, pracowita pszczoła. Trzeci odcinek o kobietach w Biblii!

Zaufaj Maryi. Ona cię nie zawiedzie!

Miesięczne nabożeństwo o wyproszenie łask według nauk św. Alfonsa Liguoriego. Jemu objawiała się Matka Boża, którą nazywał naszą Nadzieją i Wspomożycielką. Nie ma bowiem takiej trudności, której Maryja nie może rozwiązać!

O małym człowieku na wielkim rowerze i jeszcze większym Bogu – Łukasz

Czego nauczyła mnie pielgrzymka z Lublina do Santiago de Compostela i Fatimy, która trwała przez całe 95 dni? Czy przejechanie 4 tysięcy kilometrów coś zmieniło w moim życiu? Czy było warto?

Madonna Pompejańska – Patronka więźniów i… ich rodzin! – Marek Woś

Nie odgórne nakazy, ale prośby osadzonych w Zakładzie Karnym w Grudziądzu doprowadziły do tego, że Matka Boża Pompejańska otrzymała pod opiekę ponad 1100 osadzonych i ich rodziny.

W tym numerze także specjalny list od ks. abp. Tommasa Caputo na tę okazję!

Z różańcem przez życie! – Teresa Nowak

Karolina jest od urodzenia niepełnosprawną bardzo niskiego wzrostu, ponieważ cierpi na rzadko spotykaną chorobę genetyczną – dysplazję kręgosłupowo-nasadową. Przechodziła w swoim 25-letnim życiu liczne operacje i rehabilitacje w Polsce i za granicą.

Najwięcej można się nauczyć od tych, których się uczy – Rozmawiamy z ks. Wojciechem Pyrzewskim, kapelanem zakładów karnych w Grudziądzu.

Jak to mówił mój rektor, najwięcej można się nauczyć od tych, których się uczy. Myślę więc, że wsłuchując się także w osadzonych, którzy mają różne historie, też się można wiele nauczyć. Choćby właśnie o nowennie pompejańskiej, o której dowiedziałem się od osadzonego, który ją odmawiał. I myślę, że także niektórzy osadzeni mogliby zawstydzić wielu porządnych ludzi na zewnątrz, że oni mają czas, chęci, przede wszystkim chęci, bo to jest problem chęci do odmawiania modlitwy pompejańskiej, często już którejś z rzędu.

Janusz – dr Robert Bryl

W kolejnym artykule z cyklu „Za murami” przybliżymy sylwetkę 62-letniego Janusza. Pisze: „Przez 40 lat wydawało mi się, że jestem człowiekiem wierzącym, bo należałem do Kościoła katolickiego. W duchu Katechizmu uczyłem dzieci religii katolickiej. Niech mi Bóg wybaczy zaślepienie i fakt, że prowadziłem dzieci na zatracenie”. Czytający te słowa może przecierać oczy ze zdumienia i pytać, czy aby to nie pomyłka redakcji, że w katolickim czasopiśmie zamieszczono takie treści?

Święty Stanisław Kostka. Stworzony do rzeczy wielkich…– Izabela Marciniak

Z okazji trwającego Roku Świętego Stanisława Kostki warto przywołać na łamach naszego pisma tego „jednego z najwybitniejszych synów Towarzystwa Jezusowego, jakich wydała nasza ojczyzna, a zarazem wielkiego czciciela Matki Bożej.

Łaskawa Matka Boża Janowska – Szymon Wilk

Kiedy Wojciech Boski, bednarz ze wsi Ruda, zmierzał w jesienny poranek, 2 listopada 1645 r., do kościoła w Białej, nie przypuszczał, że za chwilę będzie świadkiem wydarzenia, które odmieni jego życie.

Królowa patriarchów – Renata Gontarz

W Kościele katolickim mianem patriarchy kiedyś określani byli papież i niektórzy biskupi. W Kościołach wschodnich do dziś używane są tytuły na przykład patriarchy Konstantynopola, patriarchy Moskwy, patriarchy Kijowa i jeszcze kilku innych. Dlaczego Maryję nazywamy Królową Patriarchów?

Świadectwa mocy różańca i nowenny pompejańskiej

  • Brat chciał zapić się na śmierć…
  • Bóg wyciągnął rękę do mnie, tonącej
  • Nastała zgoda w rodzinie
  • Maryja, Pocieszycielka strapionych
  • Uzdrowienie z choroby nowotworowej
  • Polecam wam tę modlitwę za dzieci
  • Nie zrażajcie się przeszkodami
  • Zwyczajne cudowne dziecko
  • Zdrowe macierzyństwo
  • Prowadziłem bardzo grzeszne życie…
  • Cierpienie było krokiem do modlitwy
  • Wiara czyni cuda
  • Uwolnienie z nałogu
  • Wstręt do alkoholu
  • Dziewczyna przestała pić
  • Pewnego dnia coś mnie tknęło…
Photo of author

Marek

Woś

Redaktor naczelny KRŚ, polonista, filmoznawca, edytor, ekonomista, człowiek od każdej roboty.

Mogą zainteresować Cię też: