Numer 39 „Królowej Różańca Świętego” jest już dostępny. Zobacz, jak się prezentuje!
Numer 39
Maryjo, wspomagaj nas!
Gdy nas ogarnie trwoga, przyczyną swą u Boga, Matko wspomóż nas! Gdy wiarę tracimy żywą nadzieję wzbudź prawdziwą, Matko wspomóż nas! Gdy miłość gaśnie w duszy, niech głos nasz Ciebie wzruszy, Matko wspomóż nas! W pokusy złej godzinie, kto wzywa Cię nie zginie, Matko wspomóż nas! Gdy śmierć się do nas zbliży, do nieba prowadź wyżyn, Matko wspomóż nas!
Sokalska Matka Pocieszenia w Hrubieszowie
Na malowniczej skarpie nad przepływającą przez Hrubieszów rzeką Huczwą wznosi się niewielki kościół, gdzie króluje Matka Boża Pocieszenia – Pani Sokalska. Zaprojektowany w stylu klasycystycznym przez architekta Losy de Losenau przechodził różne koleje losu.
Marsz dla Królowej Polski w stulecie niepodległości. Część 5.
Wyruszam z Pompejów w dalszą drogę w środę 10 października 2018 r. rano po Mszy Świętej w sanktuarium u stóp Matki Bożej Różańcowej. Do Rzymu, a właściwie Watykanu, pozostało mi jeszcze ponad 250 kilometrów. Teoretycznie do 16 października, kiedy planuję dojść na czterdziestą rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża, pozostało mi sześć dni, więc powinienem spokojnie zdążyć. Jednak, chcąc zaoszczędzić czas, nie zwiedzam już terenu wykopalisk po erupcji Wezuwiusza w 73 roku.
Nawrócenie alkoholika Mateusza Talbota
„O najsłodszy Jezu, zniszcz we mnie wszystko, co jest złem, niech to wszystko złe obumrze. Zniszcz we mnie wszystko, co jest występne i samowolne. Wyniszcz wszystko, co Ci się nie podoba we mnie, usuń wszystko, co jest moje własne. Daj mi prawdziwą pokorę, prawdziwą cierpliwość i prawdziwą miłość. Użycz mi doskonałego panowania nad moim językiem”.
Silni różańcem – ciekawostki różańcowe
Czy jest sens nieustannie rozprawiać o różańcu? Powracać do niego wciąż i wciąż? Odmawiać go, kontemplować, mówić o nim, czytać, pisać… Czy jest sens, skoro już „wszystko wiemy”? Znamy przecież instrukcję – wiemy, jak odmawiać tę modlitwę.
Kobiety w Biblii: Marta
„Gość w dom – Bóg w dom”. Powiedzenie to nasuwa się, gdy rozważamy fragmenty Ewangelii, w których pojawia się Marta, patronka gospodyń i ludzi zapracowanych. Czy pracowitość to jedyna cecha, jaką odznacza się Marta? Czy wespół ze swoją siostrą nie tworzą przykładnej wspólnoty, gdzie wszyscy się uzupełniają dzięki odmiennym charyzmatom?
Nabożeństwo miłe Maryi
Znana nam jest nowenna pompejańska. Jednak kiedy spojrzymy na dzieje sanktuarium pompejańskiego, zobaczymy, że przed nowenną zaistniało inne, o wiele bardziej znane nabożeństwo,
– Mowa o nabożeństwie pierwszych sobót.
Dzieci w domu najlepszej Matki
Szesnastego czerwca już po raz dwudziesty na Jasnej Górze zgromadzili się członkowie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. To był czas obfity w łaski i pełen radości płynącej z dziecięcych, otwartych serc.
Sierpniowe zwycięstwo Maryi
Bogarodzico, Dziewico! Bogiem sławiona Maryjo!
Z Twoim imieniem na ustach w bój idzie polski huf!
Co zawinili ojcowie – wnukowie krwią swą dziś zmyją,
Byleś nad wolną Polską – Ty królowała znówEdmund Bieder
Monte Sant’Angelo
Serię artykułów pt. „Anielskim szlakiem” kończymy w miejscu, w którym także finał ma nasz film o Michale Archaniele „Broń nas w walce!”. Monte Sant’Angelo – to najważniejsze sanktuarium poświęcone Michałowi Archaniołowi, miejsce z niezwykłą historią.
Ks. Piotr Dzedzej: Nie ma zamkniętej drogi powrotu
Rozmowa z ks. Piotrem Dzedzejem, kapłanem z 25 letnim stażem kapłańskim, autorem książki „Porzucone sutanny” – o księżach, którzy odeszli ze stanu zakonnego.
Królowa Apostołów
W tym czasie Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga. Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których też nazwał apostołami: Szymona, którego nazwał Piotrem; i brata jego, Andrzeja; Jakuba i Jana; Filipa i Bartłomieja; Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą (Łk 6,12-16).
Świadectwa mocy różańca i nowenny pompejańskiej z KRŚ 39
Gdy to piszę, mam osiemdziesiąt sześć lat i różaniec był zawsze dużą wartością w mojej rodzinie i w moim życiu. Jestem szczęśliwa, że pismo „Królowa Różańca Świętego” kilka lat temu zostało mi podarowane przez życzliwą osobę, i tak zaczęłam odmawiać nowenny pompejańskie.
Przykazania Boże – część 2
W kolejnym artykule analizować będziemy trzy kolejne przykazania Boże. Czwarte z nich rozpoczyna drugą tablicę Dekalogu. W wersji katechizmowej brzmi ono tak: „Czcij ojca swego i matkę swoją”. W Starym Testamencie jest jeszcze istotne dopowiedzenie: „abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie” (Wj 20,12). Przykazanie to skonstruowane jest pozytywnie i zawiera się w nim konkretna obietnica Boża za jego wypełnienie.
Zwierzęta w Biblii: Kruk
Kruk pojawia się w całej Biblii zaledwie jedenaście razy. W świecie starożytnym wykorzystywano je na statkach jako naturalną nawigację: po wypuszczeniu ptaka na podstawie jego lotu można było określić, gdzie znajduje się ląd. Tak uczynił Noe, kiedy chciał się dowiedzieć, czy wody potopu ustąpiły.
Misja sercem wiary!
W odpowiedzi na wezwanie, z jakim wyszedł Ojciec Święty, uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 w Przeciszowie koło Oświęcimia postanowili uczcić Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Okazją była setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV listu apostolskiego Maximum illud. Dokument ten pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.