Misja sercem wiary!

W odpowiedzi na wezwanie, z jakim wyszedł Ojciec Święty, uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 w Prze­ciszowie koło Oświęcimia postanowili uczcić Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Okazją była setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV listu apostolskiego Maximum illud. Dokument ten pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.Papież Franciszek podkreślił znaczenie, jakie Kościół w minionych stu latach przypisywał dziełu misyjnemu. Podkreślił szczególnie wkład Jana Pawła II, w któ­rego wspomnienie liturgiczne ogłosił swój dokument. Nawiązał, że przed stu laty Benedykt XV skierował swój list w czasie toczącej się I wojny światowej, którą sam określił jako „bezsensowną rzeź”.


Zamów to wydanie "Królowej Różańca Świętego"!

…i wspieraj katolickie czasopisma!

Franciszek stwierdził, że „Także w naszych czasach, rozdartych tragediami wojny i zagrożonych smutną chęcią podkreślania różnic i wzniecania konfliktów, niech do wszystkich z odnowionym zapałem niesiona będzie Dobra Nowina, że w Jezusie przebaczenie zwycięża grzech, życie pokonuje śmierć a miłość strach, pobudzając do ufności i nadziei”.

Entuzjazm misyjny podjęli w skrom­nym stopniu uczniowie z Przeciszowa tworząc na szkolnym orliku różaniec misyjny w kształcie serca. Napis utworzyli jako żywy obraz w kamizelkach odblaskowych akcentując przewodnie przesłanie październikowe „MISJA SERCEM WIARY”. Każdy dziesiątek różańca jest w innym kolorze i symbolizuje jeden z kontynentów.

Poprzez takie działania chcemy dotrzeć do jak największej grupy społeczności i podkreślić jak ważna jest modlitwa różańcowa, która łączy nasze kontynenty przez co jesteśmy jedną wspólnotą Kościoła Chrześcijańskiego na całym świecie.

Małgorzata Matyja

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nie ma zamkniętej drogi powrotu

Kiedyś pojechałem do kolegi, który porzucił sutannę. Poprzednio był misjonarzem w Kazachstanie i tam miał wypadek. Poparzył się po czym...

Zamknij