Zobacz, jak wygląda najnowsze wydanie „Królowej Różańca Świętego”!
Numer 31
Pamiętajmy o krzyżu
Krzyż z Limpias „żyje” – przekonują liczni wierni, którzy go widzieli. Zmienia się kolor skóry i wyraz twarzy Chrystusa. Zostało to zarejestrowane na fotografiach. W kościelnym archiwum jest 8 tysięcy świadectw, a 2,5 tys. zeznań złożono pod przysięgą.
W tej podróży nikt się nie zawiedzie – Muniek Staszczyk
T.Love to spory kawałek historii polskiej muzyki. Jeśli nie znasz tego zespołu, z pewnością słuchają go twoje dzieci. Wielu chciałoby grać w T.Love. Rozmawiamy z liderem zespołu, Zygmuntem Staszczykiem, o wierze, nawracaniu się, Maryi i różańcu.
Skarb, który trzeba odkryć
W Roku różańca często z ust duszpasterzy i spod piór dziennikarzy padała sentencja z listu Rosarium Virginis Mariae „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”. Minęło 15 lat od tego roku i czas zadać pytanie: czy odkryliśmy ten skarb? Przed samymi sobą, rodziną, znajomymi?
Moja piękna przyjaciółko: Bądź dzielną niewiastą! (5)
Poprzedni artykuł otworzyliśmy nawiązaniem do „Zapisków na temat przyjaźni” hiszpańskiego duchownego. José Luis Martín Descalzo powróci także teraz, tym razem jako autor „Historii najgłębszej miłości”.
Wspomnienia z Lourdes
W jubileuszowym roku objawień Matki Bożej w Lourdes przychodzą mi często na myśl wspomnienia z mojego dwukrotnego pielgrzymowania do tego miejsca, wyjątkowo naznaczonego obecnością Maryi.
Nasza Pani z Nazaré – najstarsze w Portugalii sanktuarium maryjne
Około 40 kilometrów na zachód od Fatimy, nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego położone jest Nazaré. Kiedyś było małą miejscowością rybacką, znaną z tego, że znajduje się tutaj najstarsze w Portugalii sanktuarium maryjne. Swoją nazwę wzięło od bardzo starej, drewnianej figurki Maryi karmiącej Dzieciątko Jezus, której autorstwo przypisuje się świętemu Józefowi. Podobno w IV wieku przyniósł figurkę z Nazaretu mnich zwany Romano. Następnie zamieszkał w grocie nad brzegiem oceanu, gdzie urządził sobie pustelnię. Gdy zmarł, zgodnie z jego wolą pochowano go w grocie, tam umieszczono również figurkę.
Za murami
Cykl artykułów „Za murami” rozpoczynamy od historii Andrzeja. (Pisownia oryginalna) „Byłem przestępny dla tych, którzy o mnie nie pytali, dałem się znaleźć tym, którzy mnie szukali – to słowa proroka Izajasza. Chcę dziękować Bogu poprzez Jezusa, że pozwolił mi odnaleźć siebie, choć w ogóle go nie szukałem” – tak rozpoczyna swoje świadectwo były więzień, który jeszcze niedawno odsiadywał wyrok w jednej z polskich placówek karnych.
Góra La Verna
Mówimy: św. Franciszek – widzimy Asyż. Jednak niewiele pielgrzymek nawiedza zapomnianą górę La Vernę. Miejsce związane z Michałem Archaniołem i Biedaczyną z Asyżu.
Kobiety w Biblii: Miriam
Była prorokinią, śpiewaczką, tancerką, siostrą jednego z najważniejszych izraelskich dowódców w historii biblijnej. W jej życiu bywały momenty burzliwe i tragiczne. – Mowa o Miriam, zapomnianej bohaterce exodusu!
Śmierć i różaniec: papieski różaniec na Lhotse
Spójrzmy na powyższe zdjęcie. To Lhotse, czwarta co do wielkości góra na świecie. To na niej w 1989 r. zginął Jerzy Kukuczka, kiedy pękła podtrzymująca go lina. Był tylko 200 metrów od szczytu.
Śmierć i różaniec: Robert Kennedy
Ile to razy, modląc się na różańcu, powtarzaliśmy słowa: „Módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci”? Śmierć tak często przychodzi znienacka, zaskakuje i… obyśmy w tej godzinie byli gotowi na spotkanie z Panem! „Od nagłej i niespodzianej śmierci – wybaw nas. Panie!”. Nie jest ważne, ile masz lat. Pomyśl już teraz, by przygotować się na tę godzinę.
Uwierzyć w dobroć Pana
Otrzymałam świadectwo Walentyny. Czytałam je wiele razy. Zastanawiałam się, jak lęk i strach potrafią paraliżować nie tylko ludzi dotkniętych grzechem, zniewoleniem, lecz także praktykujących chrześcijan. Można nawet powiedzieć, że bardziej tych, którzy żyją na co dzień Ewangelią.
Świadectwa o nowennie pompejańskiej – cz. I
Pięć lat bezskutecznie walczyłam z bulimią. Gdy tylko udawało mi się pozbierać, zaburzenia wracały jak bumerang. Czułam się bezsilna. Zaburzenia odżywiania niszczyły moje życie towarzyskie, rodzinne oraz poważnie odbiły się na wynikach w szkole.
Świadectwa o nowennie pompejańskiej – cz. II
Niedawno dowiedziałam się że mam guza mózgu. Badania, diagnozy, załamanie, bezustannie zastanawianie się, jak poradzi sobie beze mnie mój syn… Kiedy dowiedziałam się o chorobie zaczęłam odmawiać nowennę pompejańską.
Świadectwa o nowennie pompejańskiej – cz. III
Składam świadectwo o skuteczności nowenny pompejańskiej. Modliłem się w intencji rodziny i małżeństwa mojej kuzynki, które było dotknięte wieloma problemami, nałóg alkoholizmu, hazard, ciągłe kłótnie i awantury, które kończyły się interwencjami policji. Sytuacja była na tyle poważna, że doprowadziła do próby samobójczej.
Świadectwa o nowennie pompejańskiej – cz. IV
Historia mojego nawrócenia oraz odnalezienia szczęścia i pokoju serca jest związana z działaniem Matki Bożej. Teraz, z perspektywy czasu, widzę to bardzo wyraźnie. Gdy już nawet sama zrezygnowałam z siebie, a wszystko wydawało się stracone, Maryja walczyła o mnie do końca.
Droga różańcowa Kicin-Wierzenica
Droga różańcowa to pochwycenie wyciągniętej ręki Matki Najświętszej i wsłuchiwanie się w bijące jej Serce Matczyne. Droga różańcowa to podążanie po śladach Chrystusa!
O małym człowieku na wielkim rowerze i jeszcze większym Bogu – cz. II
Jak dojechać rowerem na drugi koniec Europy? Jak podjąć wysiłek, kiedy ciało, czasem też psychika, szwankuje i unieruchamia w łóżku? Jak pokonać zniechęcenie, ból, następnie ruszyć 4 tysiące kilometrów, tam, gdzie od lat dziecięcych wyrywa się serce?
Ucieczka grzesznych
Kiedy wypowiadamy słowo „grzesznik”, często mamy na myśli jakiegoś łobuza, chuligana, złodzieja, oszusta, gwałciciela, wszystkich, którzy za jakieś przestępstwa siedzą w więzieniach. Może czasem także sąsiada, który bez ślubu mieszka z kobietą, znajomą plotkarkę rozpowiadającą naokoło prywatne sprawy innych ludzi albo ekspedientkę, która wydała za mało reszty. A kto z nas z ręką na sercu potrafi sam o sobie powiedzieć: Jestem grzesznikiem?
Filipiny – Królestwo Maryi
Papież Pius XII, który darzył Filipiny wyjątkową ojcowską sympatią, nazwał je jedynym katolickim krajem Azji, który jest „Królestwem Maryi”.