Zapraszamy do zapoznania się z 12 wydaniem „Królowej Różańca Świętego”! Ten numer zamyka trzeci rok wydawniczy tytułu. Co się z tym wiąże? – Przeczytaj we Wstępie! 🙂
Numer 12
Różaniec Łez…
Kiedy siostra Amalia adorowała w kaplicy Najświętszy Sakrament, nagle poczuła, że jest unoszona… Po lewej stronie ołtarza zobaczyła nieopisanej piękności Panią ubraną w purpurowe szaty, niebieski płaszcz i biały welon. Przybliżyła się Ona z uśmiechem do Amalii. W Jej ręku lśnił biały jak śnieg różaniec…
Z MARYJĄ I PRZEZ MARYJĘ czyli parę słów o nowej akcji różańcowej
Październik jest szczególnym miesiącem dla wielu spośród nas. Jest to miesiąc modlitwy różańcowej, czas wielu łask i darów wypraszanych u Pana Boga przez wstawiennictwo Maryi. Tegoroczny październik stał się dla mnie jeszcze bardziej wyjątkowy i zaowocował powstaniem inicjatywy modlitewnej pod nazwą: „5 minut dla Boga, bliźniego i siebie samego”.
Ofiarowanie się Jezusowi przez Maryję wg św. Ludwika de Montfort
Św. Ludwik Grignion de Montfort: „Uczynił Ją Szafarką wszystkiego, co posiada, tak iż Ona jedna rozdziela wszelkie dary i łaski, dając, komu chce, ile chce, jak chce i kiedy chce…”.
Różaniec do Łez Matki Bożej – instrukcja
Jeżeli znasz już przepiękną historię Różańca do Łez i chcesz się na nim pomodlić, koniecznie zapoznaj się z mą piękną modlitwą o wielkiej mocy. Różaniec do Łez Matki Bożej składa się z siedmiu części, po siedem paciorków każdy (na cześć siedmiu boleści Maryi).
Każdy powinien starać się o niebo!
W Zielonej Górze spotkaliśmy się z Jolantą Jakubiuk, członkinią Apostolatu Nowenny Pompejańskiej,zaangażowaną w szerzenie modlitwy za kapłanów. Zapraszamy do przeczytania inspirującego wywiadu, w którym Pani Jolanta dzieli się także swoimi doświadczeniami z Różańcem oraz Nowenną Pompejańską!
Frank Duff. Z Maryją dla Chrystusa
„Czy Kościół bez Maryi mógłby być uznany za Kościół katolicki? Bardzo wątpliwe. Rozpatrując plan Boży z punktu widzenia czasu, przyjąć trzeba, że Maryja liczyła się dla niego od początku, była istotną częścią tego planu.” – Frank Duff
Św. Katarzyna Labouré: powiernica Niepokalanej z Cudownego Medalika
Święta Katarzyna żyła w XIX stuleciu we Francji. Urodziła się w Burgundii, w licznej rodzinie chłopskiej. Nie uczęszczała do szkoły. Jako mała dziewczynka została osierocona przez matkę. Zwróciła się wówczas do Maryi z prośbą, aby Ta zastąpiła jej rodzicielkę. „Od teraz obieram Ciebie za Matkę!” – wyznało dziewięcioletnie wówczas dziecko.
Wielka różańcowa rodzina
Zazwyczaj pod koniec grudnia każdy z nas robi pewne podsumowanie i ocenia, jaki był mijający właśnie rok. Ale równocześnie myślimy już o tym, co przyniosą nadchodzące miesiące. Mamy nawet konkretne plany i postanowienia. Tak dzieje się także we wspólnocie „Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci”.
Św. Ludwik Grignion de Montfort
Nie wierzę, by ktokolwiek mógł dojść do ścisłego zjednoczenia z Panem Bogiem i do doskonałej wierności względem Ducha Świętego, jeśli nie jest ściśle zjednoczony z Najświętszą Dziewicą i nie zależy całkowicie od Jej pomocy. Tylko Maryja znalazła łaskę u Boga bez pomocy żadnej innej czysto ludzkiej istoty.
Apostoł nowenny pompejańskiej i jego proboszcz
Gdy Jezus posłał apostołów i uczniów, aby głosili Ewangelię, wypowiedział do nich następujące słowa: „Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi” (Łk 10,16). Słowa te wciąż posiadają to samo znaczenie, tę samą powagę i tę samą świętość co dwa tysiące lat temu. Odnoszą się one do nas i naszych kapłanów, zwłaszcza zaś do proboszczów.
Akt oddania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi
O odwieczna, wcielona Mądrości! O najmilszy i czci najgodniejszy Jezu, prawdziwy Boże i prawdziwy Człowiecze, Synu Jednorodzony Ojca Przedwiecznego i Maryi, zawsze Dziewicy! Oddaję Ci najgłębszą cześć w łonie i chwale Ojca Twego w wieczności oraz w dziewiczym łonie Maryi, Twej najgodniejszej Matki, w czasie Twego wcielenia.
W Kicinie z Bartolem
To wielka radość spotkać się z Czcicielami Królowej Różańca – razem modlić się i uczcić bł. Bartola w jego relikwiach!
Wielka Księga Łask zawitała do Pompejów!
W poprzednich numerach KRŚ pisaliśmy o naszym pomyśle, aby zebrać świadectwa nowenny pompejańskiej, a następnie, w formie książki, przekazać je do Sanktuarium w Pompejach w naszym wspólnym darze. Okazja ku temu pojawiła się wraz z naszą październikową pielgrzymką.
U najlepszej z Matek
Tradycją staje się już nasz coroczny wyjazd na październikowe święto Królowej Różańca Świętego i bł. Bartola Longo w Pompejach.
Cudowny Medalik z Rue du Bac
Wielu z nas nosi Cudowny Medalik, który w objawieniu przekazała świętej Katarzynie Labouré Najświętsza Maryja Panna, jednak nie każdy zna historię i miejsce jego pochodzenia. A jest to historia niezwykła.
Krótka historia Cudownego Medalika
Medalik Naszej Najświętszej Łaskawej Pani (tak brzmi jego pełna nazwa) jest chyba najbardziej znanym sakramentalium wszechczasów. W 1830 r. Maryja przekazała go w objawieniu św. Katarzynie Labouré, nowicjuszce paryskich szarytek. Powierzyła jej zadanie przygotowania medalika i powiedziała:
3 pytania o… Cudowny Medalik
Cudowny Medalik posiada wielką moc i wzbudza przez to ciekawość, ale także kontrowersje.
Różańce dla rodziny
Kilka lat temu poznałem w pracy człowieka, który zakochał się i poślubił śliczną katoliczkę z Ameryki Południowej. Zaprzyjaźniliśmy się. On sam, choć był katolikiem, to jednak nie praktykował swojej wiary.
Noc pompejańska w Sulejowie
Ta noc z Maryją, w Jej cudownym wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej, była niezapomnianym przeżyciem dla Jej wiernych czcicieli. To Ty, kochana Matko, zaprosiłaś nas do tego miejsca, na to pierwsze spotkanie z Tobą. Sama sobie je wybrałaś w małym, starym kościele cysterskim, położonym w przepięknej okolicy Sulejowa.
O prezentach dla Pana Jezusa… czyli Narodziny w Betlejem
Ach jaka piękna ta szopka. Zosia stała wpatrzona w ruszającego skrzydłami anioła, tańczących pasterzy, kłaniających się mędrców, mrugającą gwiazdę. Nawet wiatrak się kręcił a wół i osioł kiwali głowami. Oczywiście najważniejsza była Święta Rodzina – Maryja, Józef i Dzieciątko Jezus.