U najlepszej z Matek

Tradycją staje się już nasz coroczny wyjazd na październikowe święto Królowej Różańca Świętego i bł. Bartola Longo w Pompejach.

Pielgrzymka do Sanktuarium Królowej Różańca Świętego

pielgrzymka-do-pompejowW październiku 2014 roku było nas łącznie aż 150 pielgrzymów z Polski! Zanim dojechaliśmy do Pompejów, modliliśmy się przed grobem św. Antoniego w Padwie, w Montichiari–Fontanelle, miejscu związanym z objawieniem maryjnym i Godziną Łaski, przed grobem św. Benedykta i św. Scholastyki na Monte Cassino, a także na cmentarzu żołnierzy polskich. Byliśmy także u św. Rity w przepięknej Cascii, u św. Michała Archanioła na malowniczym półwyspie Gargano. W programie nie mogło zabraknąć modlitwy przed grobem św. o. Pio w San Giovanni Rotondo oraz w miejscu cudu eucharystycznego w Lanciano oraz wizyty w domku Świętej Rodziny w Loretto.

Tyle wspaniałych miejsc – ale to właśnie Pompeje były centralnym miejscem naszej modlitwy. Obchody święta rozpoczęły się od wieczornej procesji ku czci bł. Bartola Longo, założycie­la Sanktuarium pompejańskiego, który cieszy się wielką miłością Pompejan i pielgrzymów.

Historia Sanktuarium w Pompejach – Bartolo Longo (oprawa miękka)

W magazynie SKU:9788363110598
Cena promocyjna 32,90 zł Cena 39,90 zł

Miłą niespodzianką było pobłogosławienie przez arcybiskupa Tommaso Caputo kopii obrazu Matki Bożej Pompejańskiej, zabranego na pielgrzymkę przez Janinę i Mirosława (zob. fotografia).

pompeje-obraz-procesja

Po powrocie, obraz trafił do parafii pw. św. Papieża Urbana w Zielonej Górze (więcej na ten temat napiszemy w następnym numerze).

Uroczyste odczytanie Supliki do Królowej Różańca

Następnego dnia, rozpoczęła sie Msza św. na placu przed sanktuarium, zakończona uroczystym odczytaniem Supliki do Królowej Różańca. Uroczystość zgromadziła tysiące Włochów! Po południu był czas na zwiedzanie pompejańskiego parku archeologicznego, a nazajutrz dzień rekreacyjny w Sorrento i na wyspie Capri.

Do Pompejów wróciliśmy 7 października, we wtorek, na Mszę świętą i przekazanie Wielkiej Księgi Łask (zob. str. 28).

Mimo trudów wielodniowego pielgrzymowania wracaliśmy zregenerowani duchowo. I już tęsknimy za kolejnym spotkaniem z Królową Różańca w Pompejach!

pompeje-noca

Sanktuarium nocą

procesja-pompeje

Wieczorna procesja zgromadziła tłumy

msza-swieta-pompeje

Niedzielna Msza św. na placu w Pompejach

procesja-pompeje-bartolo

 

Sarkofag bł. Bartola Longo

Zdjęcia z pielgrzymki obejrzysz także na rozaniec.info/category/pielgrzymki

Marek Woś

 

 

0 0 głos
Oceń ten tekst!

Nasze intencje modlitewne:

 
Powiadamiaj mnie o odpowiedziach
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Czy podoba Ci się ten tekst? – Zostaw opinię!x
()
x

Zanim skopiujesz, napisz do nas.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Matka Boża Pompejańska w Zielonej Górze

Wiele razy pisaliśmy na naszych łamach o licznych kopiach obrazu Matki Bożej Pompejańskiej w Polsce. Czas na Zieloną Górę!

Zamknij